یک حسابدار آنلاین در مورد امنیت سایبری صحبت می کند – شماره 3 2023 – انتشارات تکنیوز

محصول امنیت سایبری Cybadev از نیاز به امنیت سایبری که در زمان توسعه پلتفرم Osidon به وجود آمد به وجود آمد. فریرا توضیح می‌دهد: «نمی‌توانستیم خودمان درگیر امنیت سایبری شویم. بنابراین، پس از انجام تمام تحقیقات و کار برای اطمینان از ایمن بودن Osidon با نرم افزار امنیت سایبری منحصر به فرد خود، تصمیم گرفتیم آن را در اختیار شرکت های کوچکتر در آفریقای جنوبی و حتی شرکت های شرکتی علاقه مند قرار دهیم.

یک حسابدار آنلاین؟

Osidon یک شرکت حسابداری دیجیتال مستقر در پرتوریا است. این شرکت تمام نرم‌افزارهای خود را خودش توسعه می‌دهد و همچنین نرم‌افزار امنیت سایبری به نام Cybadev را برای پر کردن شکاف‌های ریسک و حفظ امنیت مشتریان طراحی کرده است. راه حل های امنیتی پیشرفته با مدیر عامل و بنیانگذار، Hennie Ferreira، در مورد رمز عبور، خطرات سایبری و حسابداری صحبت کرد.

فریرا می‌گوید راه‌حل سعی می‌کند همه چیز را انجام دهد: آنتی ویروس و VPN برای ایمن کردن شبکه‌ها و آموزش آگاهی به همه افراد درگیر در سازمان. او می‌گوید سیبادف بر روی عرضه چیزی به بازار متمرکز است که واقعاً ایمن است و برای شرکت‌های کوچک‌تری طراحی شده است که نمی‌توانند راه‌حل‌های درجه یک سازمانی را بپردازند.

برخی از پروتکل های امنیتی Osidon بر روی آنها ساخته شده است عبارتند از:

3. این شرکت درک می کند که مردم بزرگترین سقوط مهندسی اجتماعی هستند. به همین دلیل، کارکنان آن هر ماه آموزش هایی را برای ایجاد آگاهی از آخرین به روز رسانی های صنعت دریافت می کنند. علاوه بر این، Osidon مبتنی بر فناوری نسل بعدی است و دستگاه‌های ایمن را در اختیار تیم خود قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که هیچ نرم‌افزار مخربی روی آن‌ها وجود ندارد.

یک حسابدار آنلاین در مورد امنیت سایبری صحبت می کند

شماره 3 2023 مالی (صنعتی)، امنیت سایبری

فریرا با گذشتن از مسئله احراز هویت، می‌گوید که جرایم سایبری مانع از انتقال جهان به دنیای آنلاین نشده است. و همه گیری یک کاتالیزور مهم برای آن بود – از جمله یک حسابدار آنلاین. او می افزاید: «این بیماری همه گیر ضرورتی را برای ارائه خدمات به صورت دیجیتالی در دنیای مجازی ایجاد کرد. علاوه بر این، هر چیزی که به صورت آنلاین در حال حرکت است، ذهن مردم را به فرصت‌های عظیم باز کرد و حتی اینکه یک سرویس دیجیتال چقدر می‌تواند موثرتر باشد.

برای اطلاعات بیشتر به www.osidon.com یا www.cybadev.comوام)

از دیدگاه خدمات مالی Osidon، ما امنیت سایبری را بسیار جدی می‌گیریم. آنقدر جدی که ما شرکت امنیت سایبری خودمان، Cybadev را تأسیس کردیم. با اجرای چند تکنیک، امنیت آنلاین را برای همه مشتریان، مشاغل و افراد تضمین می کنیم.

4. و در آخر، تکنیک‌های تست نفوذ را نیز برای اطمینان از ایمن بودن سیستم‌هایش پیاده‌سازی می‌کند.

اولین سوالی که باید پرسید این است که آیا کسب و کارها با یک «حسابدار آنلاین» راحت هستند؟ بدیهی است که داده‌های حسابداری حساس هستند و شما نمی‌خواهید فقط کسی به آن اطلاعات دسترسی داشته باشد. حتی هنگام محافظت از دسترسی با رمز عبور، حملات فیشینگ رایج هستند و افراد زیادی که درگیر این طرح‌ها هستند، مجبور به اشتراک‌گذاری رمزهای عبور خود می‌شوند.

2. Osidon فقط از زیرساخت های ارائه شده توسط AWS، Microsoft Azure، Google Cloud یا هر ارائه دهنده اصلی ابر معتبر دیگری استفاده می کند. ارائه دهندگانی از این دست در صورت وقوع یک رخنه سایبری، صدمات قابل توجهی به اعتبار خود خواهند دید.

او می‌گوید سیستم‌های MFA بر اساس چندین فاکتور احراز هویت هستند: «چیزی که می‌دانی» (مانند رمز عبور)، «چه کسی هستی» (مثلاً با اثر انگشت یا بیومتریک صورت مشخص می‌شود)، و در آخر می‌تواند شامل «آنچه دارید» باشد. (مثل ژتون یا تلفن همراه).

فریرا می گوید: «آینده احراز هویت حذف رمزهای عبور و حرکت به سمت ادغام بیومتریک همراه با احراز هویت دو عاملی است. “این جایی است که کلید عبور وارد بازی می شود. یک کنسرسیوم شرکت فناوری ملی، کلید عبور را با تمرکز بر اقدامات امنیتی یکپارچه ذکر شده در بالا توسعه داد.


منبع: https://www.securitysa.com/19054R

در حالی که امنیت سایبری به خودی خود دنیای پیچیده ای است، کاربران تجاری نیازی به نادیده گرفتن چالش های پیش روی خود ندارند. او می گوید که پروژه امنیت جهانی برنامه های باز (OWASP، https://owasp.org/)، یک سازمان غیرانتفاعی است که ابزارها، منابع و به روز رسانی های زیادی را در مورد چگونگی تغییر دنیای فناوری منتشر می کند.

فریرا معتقد است که چشم انداز احراز هویت در چند سال آینده به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد، زیرا رمزهای عبور به نفع احراز هویت چند عاملی (MFA) باقی می مانند. گذرواژه‌ها چیزی هستند که فقط کاربر می‌داند (ظاهراً)، اما می‌توان آن‌ها را به راحتی به اشتراک گذاشت یا از افراد استخراج کرد. MFA کنترل دسترسی را سخت‌تر می‌کند و مطمئن می‌شود که احراز هویت دقیق‌تر و قابل اطمینان‌تر است قبل از اینکه به کسی اجازه ورود بدهد.

1. این شرکت تمام نرم افزارهای خود را بر روی چارچوب های شناخته شده و منبع باز توسعه می دهد. در نتیجه، امنیت روی پلتفرم‌ها استثنایی است زیرا این چارچوب‌ها دائماً تحت نظارت هستند.

در مورد احراز هویت رمز عبور اطلاعات بیشتری کسب کنید https://fidoalliance.org/passkeys/.

“حرکت به کلید عبور هیجان انگیز و نوآورانه است. در گذشته تلفن های همراه قابلیت اسکن بیومتریک را نداشتند، اما با فناوری جدید، گوشی ها قابل اعتمادتر، ساده تر و ایمن تر هستند. صاحبان مشاغل و مدیران ارشد فناوری هوشیارتر می‌شوند و هرچه کلید عبور عمومی‌تر در دسترس باشد، گذرواژه‌های قدیمی‌تر حذف می‌شوند.»

«تاکنون، ما هنوز شاهد جرایم سایبری نبوده ایم که مانع پذیرش فناوری ما شود. با این حال، جرایم سایبری قرار نیست از بین برود، بنابراین پذیرندگان باید در هنگام پذیرش تحول دیجیتال، آگاه‌تر و تحصیل‌کرده‌تر باشند.»