یک دوره جدید تمام رنگی – شماره 6 2022 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

مثال 2: پارک


منبع: https://www.securitysa.com/17574R

جستجوی سریع: کاربران می توانند اهداف انسان و وسیله نقلیه را از حجم عظیمی از داده های ویدئویی استخراج و طبقه بندی کنند، و ردیابی و تجزیه و تحلیل تاریخچه داده ها را برای کاربران نهایی آسان تر می کند.

از طرف دیگر، نور IR هیچ گونه آلودگی نوری ایجاد نمی کند و در فواصل طولانی تری نسبت به نور سفید، روشنایی مخفیانه یا پنهانی را ارائه می دهد. نقطه ضعف IR این است که فقط امکان ثبت تصاویر سیاه و سفید را فراهم می کند و فقط با دوربین های تک رنگ یا روز/شب قابل استفاده است.

کدک هوشمند: فناوری کدک هوشمند داهوا کارایی بیشتری نسبت به فشرده‌سازی H.265 و H.264 ارائه می‌کند و ضمن کاهش هزینه‌های ذخیره‌سازی و انتقال، ویدیویی با کیفیت بالا ارائه می‌کند.

حفاظت محیطی: این فناوری می تواند اهداف انسان و وسیله نقلیه را به دقت تشخیص دهد. در مناطق ممنوعه مانند مناطق عابر پیاده و پارکینگ ها، هشدارهای کاذب ناشی از اشیاء نامربوط را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد.

به طور سنتی، دو گزینه برای استفاده از دوربین‌های نظارتی در تاریکی وجود داشته است: پر کردن صحنه با نور مرئی، یا استفاده از نور مادون قرمز (IR) برای روشن کردن محتاطانه یک صحنه – اما فقط اجازه می‌دهد تصاویر به صورت سیاه و سفید دیده شوند.

روشنایی مداوم نور سفید می تواند محیط را مختل کند و باعث آلودگی نوری شود، اما بدون آن، تصاویر رنگی واضح از وقایع در تاریکی نمی توان ثبت کرد. دوربین دوگانه روشن‌کننده هوشمند داهوا امکان مشاهده اهداف را به صورت تمام رنگی فراهم می‌کند، در حالی که از روشن شدن مداوم نور سفید جلوگیری می‌کند.وام)

نور گرم می تواند به عنوان یک بازدارنده بصری برای روشن کردن صحنه ای که توسط دوربین ها نظارت می شود استفاده شود و نور کلی را برای کمک به عابران پیاده و رانندگان فراهم می کند. این امکان ثبت تصاویر رنگی را فراهم می کند اما ممکن است به آلودگی نوری در منطقه کمک کند – چیزی که در سال های اخیر به یک نگرانی فزاینده تبدیل شده است.

یک دوره جدید تمام رنگی

شماره 6 2022 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

تکنولوژی دوگانه روشنایی هوشمند

پاسخ این است که از دوربین های تمام رنگی مجهز به فناوری Smart Dual Illuminators استفاده کنید. این دوربین‌ها از نور IR به عنوان راه‌حل نورپردازی پیش‌فرض خود استفاده می‌کنند و نظارت محتاطانه روی صحنه‌ها را حفظ می‌کنند. هنگامی که رویدادهای از پیش تعریف شده رخ می دهد – معمولاً تشخیص یک فرد در صحنه – دوربین به طور خودکار از نور مادون قرمز به نور سفید تغییر می کند و امکان مشاهده تصاویر رنگی را فراهم می کند. از طرف دیگر، دوربین را می‌توان فقط روی حالت IR تنظیم کرد – در مواردی که نور سفید اضافی لازم نیست – یا فقط برای تنظیماتی که نیاز به فیلم‌برداری رنگی مداوم در شب دارند، روی نور سفید تنظیم شود.

جرایم اغلب در شب انجام می شود، بنابراین یک سیستم نظارتی باید بتواند تصاویر رنگی از رویدادها را برای تحقیق و به عنوان مدرک ثبت کند. برای انجام این کار، نور سفید ضروری است، اما استفاده مداوم از نور سفید می تواند برای سایر ساکنان آزار دهنده باشد. دوربین های هوشمند با نور دوگانه راه حل بهینه را برای این مشکل ارائه می دهند.

سایر ویژگی‌های برجسته دوربین‌های تمام رنگی داهوا با فناوری Smart Dual Illumination عبارتند از:

اما بسیاری از کاربران برای رفع نیازهای خود به نور سفید و مادون قرمز نیاز دارند. با دوربین های دوگانه نور می توانید بهترین های هر دو دنیا را داشته باشید. بنابراین چگونه می‌توانید از نظارت رنگ در شب بدون هیچ یک از جنبه‌های منفی نور سفید مداوم، مانند آلودگی نوری اطمینان حاصل کنید؟

مثال 1: اماکن مسکونی

SMD Plus: تشخیص حرکت هوشمند، مجهز به الگوریتم یادگیری عمیق، بر تشخیص افراد و وسایل نقلیه تمرکز می‌کند و هشدارهای نادرست احتمالی را فیلتر می‌کند.

موفقیت سیستم نظارت شما در شب به استفاده از روشنایی تکمیلی صحیح برای تامین روشنایی مصنوعی بستگی دارد. عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از اینکه آیا به تصاویر رنگی نیاز دارید یا نه، اثرات آلودگی نوری، و فاصله پوشش نور.

تنظیمات روشنایی در برنامه DMSS

دوربین‌های تمام رنگی داهوا از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای شناسایی دقیق اهداف انسان یا وسیله نقلیه در حالی که اشیا یا حیوانات دیگر را نادیده می‌گیرند، استفاده می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که نور سفید فقط توسط اهداف مورد نظر فعال می‌شود و از هشدارهای نادرست جلوگیری می‌کند. حالت روشنایی چراغ‌های دوگانه هوشمند را نیز می‌توان از طریق برنامه DMSS با یک کلیک تنظیم کرد و کاربران را قادر می‌سازد تا از راه دور صحنه نظارت شده را از هر کجا و در هر زمان مشاهده کنند.