یک سوال از پهنای باند – شماره 4 2023

ویدئو IP از طریق شبکه شما به عنوان یک جریان داده منتقل می شود. پهنای باند شبکه به حداکثر مقدار داده ای که یک شبکه می تواند در یک بازه زمانی مشخص منتقل کند اشاره دارد. به طور معمول، این بازه زمانی یک ثانیه است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات اولیه در مورد سیستم خود را وصل کنید، مانند:

بیت در ثانیه (bps یا b/s) رایج ترین واحد برای اندازه گیری پهنای باند است. برخی ترجیح می دهند از بایت در ثانیه (Bps یا B/s) استفاده کنند که یک واحد بسیار بزرگتر است – یک بایت برابر با هشت بیت است.

محل قرارگیری ضبط: هرچه دوربین شما از دستگاه ضبط دورتر باشد، پهنای باند بیشتری مصرف خواهید کرد. به عنوان مثال، سیستمی که چندین ساختمان را پوشش می دهد، اگر در هر ساختمان یک ضبط کننده وجود داشته باشد، از پهنای باند کمتری استفاده می کند.

این مشکلات می تواند سیستم شما را از گرفتن حوادث مهم در ویدئو جلوگیری کند و مانع از عملکرد دستگاه ضبط شما به عنوان مورد نظر شود. به همین دلیل است که سرعت آپلود ضبط کننده شما مهمترین عامل در محاسبه پهنای باند است.

• لرزش فیلم.

برای اطلاعات بیشتر به www.bcdvideo.com، یا www.firstdistribution.com/bcd/منبع: https://www.securitysa.com/19751R

در اینجا یک محاسبه ساده وجود دارد که می توانید از آن برای به دست آوردن یک برآورد تقریبی از پهنای باند مورد نیاز فعلی خود استفاده کنید:

هنگامی که در حال طراحی یک سیستم دوربین مدار بسته جدید یا ارتقاء فناوری موجود خود هستید، مهم است که مطمئن شوید سیستم شما دارای پهنای باند کافی برای عملکرد صحیح است. محاسبه پهنای باند مورد نیاز معمولی به شما کمک می کند تصمیم درستی بگیرید.

هر سیستم دوربین مدار بسته متفاوت است، بنابراین منطقی است که هر سیستمی نیاز به پهنای باند متفاوتی دارد. به عنوان مثال، یک سیستم نظارتی در محیط‌های سخت به دلیل افزایش تقاضای فیزیکی روی سخت‌افزار، نیاز به استفاده از پهنای باند بیشتری نسبت به یک سیستم در یک محیط ملایم‌تر دارد.

یک سوال در مورد پهنای باند

شماره 4 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

ماشین حساب از این ورودی ها برای تعیین پهنای باند مورد نیاز سیستم شما استفاده می کند. برخی از ماشین‌حساب‌ها همچنین می‌توانند عملکردهای مفید دیگری را انجام دهند تا به شما در بهبود طراحی سیستم نظارتی کمک کنند، مانند فضای ذخیره‌سازی بایگانی مورد نیاز.

• وضوح دوربین شما.

چرا پهنای باند برای سیستم های دوربین مدار بسته مهم است؟

• نرخ فریم.

در حالی که تشخیص میزان استفاده از پهنای باند به صورت دستی می تواند به شرایط منحصر به فرد مانند برنامه های نظارتی تلفن همراه کمک کند، استفاده از ماشین حساب پهنای باند دوربین بسیار سریعتر است. در حالی که می‌توانید بسیاری از این ماشین‌حساب‌ها را به صورت آنلاین پیدا کنید، مهم است که از یکی از آنها استفاده کنید که می‌دانید نتایج قابل اعتمادی ارائه می‌دهد.

• میانگین دوره نگهداری.

اگرچه از پهنای باند به عنوان سرعت اتصال یاد می شود، اما این دو مفاهیم متفاوتی هستند. پهنای باند به مقدار اطلاعاتی که سیستم شما منتقل می کند، اشاره دارد، در حالی که سرعت، مقدار زمانی است که برای دانلود داده ها طول می کشد.

تعداد دوربین: هرچه دوربین های بیشتری به سیستم خود اضافه کنید، مصرف پهنای باند شما بیشتر خواهد بود.

3. دو عدد را با هم جمع کنید تا پهنای باند مورد نیاز بر حسب مگابیت بر ثانیه بدست آید.

• از دست دادن بسته های ویدئویی.

ماشین حساب ذخیره سازی BCD از ورودی های شما برای تخمین دقیق پهنای باند مورد نیاز شبکه و نیازهای ذخیره سازی هارد دیسک آرشیو ویدیوی شما استفاده می کند. چه استقرار شما بزرگ باشد یا کوچک، BCD می تواند طراحی سیستم شما را برای رفع نیازهای خاص شما بهینه کند.

کدک هوشمند: اگر کدک هوشمند را روی دوربین خود فعال کرده اید، می تواند به طور هوشمند نرخ فریم و فشرده سازی را تنظیم کند تا به طور همزمان مصرف پهنای باند را کاهش دهد و عملکرد پخش جریانی را بهینه کند.

اگر متوجه شدید که نیازهای پهنای باند شما بیشتر از حد انتظار است، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کاهش پهنای باندی که سیستم شما در طول کار روزانه استفاده می کند، بردارید. این ویژگی‌ها و تکنیک‌ها می‌توانند به شما کمک کنند پهنای باند شبکه را پایین نگه دارید بدون اینکه بر کیفیت نظارت شما تأثیر بگذارد:

این عوامل بیشترین تأثیر را بر مصرف پهنای باند شما دارند:

• نوع فشرده سازی ویدئو.

این فرمول یک برآورد اولیه از پهنای باند مورد نیاز شما را در اختیار شما قرار می دهد. برای نتیجه دقیق تر، باید تأثیراتی مانند نور، مکان دوربین، پیچیدگی صحنه معمولی و صدا را در نظر بگیرید.

ضبط جریان جایگزین: این تکنیک از دو جریان استفاده می کند – یکی با وضوح بالا و دیگری با وضوح پایین. استفاده از جریان با وضوح پایین برای تماشای زنده و جریان با وضوح بالا برای ضبط ویدیو به پایین نگه داشتن استفاده از پهنای باند کمک می کند و در عین حال از کیفیت بالای فایل های آرشیو ویدیوی شما اطمینان می دهد.

مدل دوربین: پهنای باند مورد نیاز می تواند بین مدل های دوربین بسته به ظرفیت پردازش آنها متفاوت باشد. در بیشتر موارد استفاده، دوربین های IP از پهنای باند شبکه بیشتری نسبت به دوربین های آنالوگ یا غیر IP استفاده می کنند.

پیچیدگی صحنه: وقتی دوربینی فعالیت بیشتری می کند، از پهنای باند بیشتری استفاده می کند. دوربین هایی که در مناطق کمتر فعال هستند از پهنای باند کمتری استفاده می کنند.

• تاخیرهای جریان.

• فرکانس ضبط.

منبع مقاله از www.bcdvideo.com/blog/سیستم-امنیتی-شما-به-چه-قدر-پهنای-باند-نیاز دارد/. برای پیدا کردن ماشین حساب پهنای باند BCD، باید به www.bcdvideo.com/width-storage-calculator/

تعیین پهنای باند مورد نیاز شما یک گام مهم در برنامه ریزی یک سیستم دوربین IP است. هنگامی که مصرف متوسط ​​خود را دست کم می گیرید، ممکن است با تنگناهای پهنای باند شدید مواجه شوید که نتیجه آن موارد زیر است:

چگونه می توان مصرف پهنای باند را کاهش داد؟

ماشین حساب پهنای باند BCD

کیفیت ویدیو: به طور معمول، وضوح بالاتر نیاز به مصرف پهنای باند بیشتری دارد. در مورد نرخ فریم هم همینطور.

نوع ذخیره سازی ویدئو: برخلاف فضای ذخیره‌سازی دوربین مدار بسته معمولی، سیستم‌های مبتنی بر ابر ویدئو را مستقیماً در محیط ابری شما پخش می‌کنند. با این حال، مناطقی که پهنای باند مناسبی ندارند، احتمالاً با مشکلات جریان مواجه خواهند شد – به همین دلیل است که اطمینان از ثبات در پوشش پهنای باند شما مهم است.

پهنای باند کافی برای ارائه سرعت مورد نظر ضروری است. به عنوان مثال، داشتن پهنای باند بیشتر به شما این امکان را می دهد که فیدهای ویدئویی زنده را سریعتر از آنچه که با اتصال پهنای باند کمتر می توانید به سرورهای خود ارسال کنید.

تجزیه و تحلیل ویدئو: پردازش و ارزیابی فیلم با تجزیه و تحلیل ویدئویی مبتنی بر هوش مصنوعی، پهنای باند بالایی مصرف می کند.

• کیفیت فیلم ضعیف است.

• ویدیوی خراب.

• فشرده سازی ویدئو: جریان های ویدئویی خام و غیرفشرده فایل های بسیار بزرگتری نسبت به جریان های ویدئویی فشرده هستند، بنابراین از پهنای باند بیشتری استفاده می کنند. استانداردهای فشرده سازی مختلف نیز مقادیر متفاوتی از پهنای باند را مصرف می کنند.

تشخیص حرکت: اگرچه ضبط مداوم برای برخی از برنامه ها ضروری است، اما از پهنای باند بسیار زیادی استفاده می کند. دوربین‌های با قابلیت تشخیص حرکت با وضوح پایین‌تری ضبط می‌کنند تا زمانی که چیزی در فریم حرکت کند و مصرف پهنای باند را به حداقل برساند.

چگونه نیازهای پهنای باند خود را تعیین کنیم

نورپردازی: به دلیل نویز دوربین، ضبط در مناطقی با نور ضعیف اغلب به پهنای باند بیشتری نسبت به ضبط در فضاهای با نور روشن نیاز دارد.

• چند دوربین دارید.

مولتی پلکس کردن: اگر اپراتورهای زیادی دارید که جریان‌های مشابه را به طور همزمان مشاهده می‌کنند، این تکنیک می‌تواند مصرف پهنای باند محلی را با ارسال ویدیو از طریق ابر کاهش دهد.

1. تعداد دوربین های موجود در جریان اصلی خود را در نرخ بیت آن ضرب کنید.

استفاده از تجهیزاتی با نرم افزار سیستم مدیریت ویدیوی داخلی (VMS)، مانند شتاب دهنده ویدیوی Milestone، همچنین می تواند با متعادل کردن خودکار منابع سرور، به کاهش استفاده از پهنای باند کمک کند. این سیستم خاص با کاهش بار CPU هنگامی که دوربین حرکت را تشخیص می‌دهد و از منابع GPU NVIDIA در زمانی که در دسترس قرار می‌گیرد استفاده می‌کند، کار می‌کند.

چه عواملی بر مصرف پهنای باند تأثیر می گذارد؟

2. تعداد دوربین های موجود در جریان فرعی خود را در نرخ بیت آن ضرب کنید.