۵ راه درمان خانگی شپشک آرد آلود

با توجه به استفاده از یک گیاه تاکیدی که می تواند یک درخت کوچک و یایک گیاه با شد در نزدیکی ورودی ساختمان می تواند ایجاد یک نقطه کانونی کند و در تقویت و نمایش آن ورودی موثر باشد. اگر میخواهید از این گیاه نگهداری کنید حتما آن را در نزدیکی پنجره قرار بدهید تا نور کافی به آن برسد. گیاهی متعلق به جنوب شرقی آسیاست، این گیاه میتواند به 45 تا 60 سانتی متر بلندی قد برسد. معمولترین پیوند جوانه، پیوند شکمی یا Tاست، که در اواسط فصل بهار یا اواخر شهریور قابل انجام است و نیازی به چسب پیوند ندارد.

بذرهای ریز اطلسی را ابتدا با خاک خیلی سبک مخلوط نموده و سپس در سطح خاک گلدان مورد نظر پخش میکنیم. استفاده از این روش بدلیل اینکه گیاه کامل و ریشهدار از پایه مادری جدا میشود و عیناً شبیه پایه مادری شروع به رشد و نمو می کند، یک روش نسبتاً آسان و بدون هیچ گونه خطر از نظر سازگاری با محیط است و هیچ تغییر ژنتیکی در آن اتفاق نمیافتد. در گذشته خانه باغ صرفا یک بنای سیمانی بدون هیچ طراحی خاصی شناخته می شد. این نخل با نام نخل بامبو نیز شناخته می شود و زادگاهی آمریکایی دارد.

بخش تکثیری این گیاه، یک ریزوم بسیار جوان، فعال و مرتب در حال جوانه زدن است بنابراین میتوان با قطعه کردن ریزوم این گیاه را تکثیر کرد. عملیات قبل از کشت بذر را تیمارهای قبل از کاشت میگویند. قلمهها بدون برگ یا با داشتن یک یا دو برگ کشت میشوند. کشت بافت کار نسبتاً تخصصی بوده و نیاز به دستگاههای مخصوص دارد که در اینجا مورد بحث نیست. قلمههایی که بافت محکمی دارند، کمی خشبی شده ولی انعطاف لازم را دارند و حاصل رشد سال جاری هستند را قلمههای نیمه چوبی یا نیمه خشبی گویند. هر یک از سلولهای هر کدام از گیاهان توانایی ساخت یک گیاه کامل همانند پایه مادری خود را دارند. گیاهان تأكیدی باعث ایجاد تنوع و مانع تكرار خسته كننده در طرح می شوند و دید بیننده را به نقاط موردنظر طراح معطوف مینمایند. ضایعات گل همانند اغلب محصولات کشاورزی که به صورت تازه عرضه می شوند، بسیار بهترین گیاهان زینتی زیاد است.

انواع دیگر گیاهان گلدار محبوب که به راحتی مراقبت می شوند ، گیاهان گل ساکت و کاکتوس ها هستند. به برخی از رایج ترین بیماری های گیاهان در انواع محبوب نگاهی میاندازیم. پیاز گل یکی از محبوب ترین انواع گیاهان گلدار است که هر ساله رشد و شکوفا می شود. هر کاشتی اثرات متفاوتی را در نگاه بیننده ایجاد می کنند و حس خاصی به طرف لقا می کند از این رو در یك محوطه سازی اصولی كوشش می شود كه از هر چهار روش یاد شده در جای مناسب و به میزان درست بهره گرفته شود. نکته: اگر گیاهی پژمرده شد، ابتدا آبیاری اون رو بررسی کنید و بعد کوددهی رو. قبل از استفاده از کود ابتدا دستورالعمل روی اون رو با دقت بخونید. در روش نشا کاری ابتدا بذرها را در یک جعبه کشت یا گلدان نشا کشت میکنیم. با خیال راحت خانه و باغچه خود را پر گل کنید و از دیدن آن ها لذت ببرید. هنگامی که برش خشک شد ، می توانید آن را در گلدان کوچکی پر از خاک دارای زهکشی بکارید.

گل گلایول با پیاز تو پر بوسیله اندامهای زیرزمینی تکثیر میشود. Stratification ؛ این اصطلاح برای آن دسته از بذرها استفاده میشود که برای رویش نیاز به یک دوره سرما دهی دارند یعنی اگر یک دوره سرما را طی نکنند قادر به جوانه زدن نیستند. فقط باید دقت داشت که همه گیاهان با این روش قابل تکثیر نیستند. پاپیتال از جمله گیاهان همیشه سبز با برگ ها ی نسبتا” کوچک و دارای بریدگی در اطراف آن، رنگ برگ ها سبز تیره روشن یا ابلق با رنگ سبز و لبه سفید، همه انواع آن سریع الرشد به جز ابلق ها که رشد آن ها نسبتا” کم است، بالا رونده و در گلدان احتیاج به قیم دارد، گیاه مناسبی برای پوشش گلدان های بزرگ و کاشت گروهی با گیاهان دیگر و استفاده به عنوان سبد آویزان است، نسبت به سایه و هوای سرد مقاومت خوبی نشان می دهد، خانواده آن( آرالیاسه ) و تکثیر آن به طریق ریشه دار نمودن قلمه است. معمولا بر روی همه درختان میوه عمل پیوند صورت میگیرد. انتخاب پیوندک و سازگاری پیوندک مهم میباشد، زیرا هر پایه با هر پیوندکی عمل پیوند موفقی نخواهد داشت. یادتان باشد که آویز باید مطابق با سایز گلدان انتخاب شود.

این گیاه در ایران با نام های شبدر بنفش ، شبدر زینتی ، پروانه بنفش وگل عشق شناخته میشود . در این حوزه از انواع گل پامچال باغی P.acaulis، بدوی ترین گونه و گیاه علفی بدون ساقه است که برگ هایش همه از سطح زمین می روید و گل هایش چتری و رنگ زمینه آن قرمز مایل به بنفش یا زرد است. قلمه یا Cuttingاستفاده ا ز بخشهای ساقه و گاهی برگی بعضی از گیاهان زینتی میباشد که قابلیت ریشهزایی سریع دارند. جالب اینکه همان شکل و شمایل یک درخت تنومند را دارند و یک ورژن مینیاتوری از درختان محسوب میشوند. همه گلهای بنت قنسول را با همان شبه برگهای قرمز و زیبایش میشناسند اما گلهای واقعی آن، گلهای زرد و کوچکی است که در وسط برگهای قرمز قرار دارند.

این گیاه را در گلدان یا حتی ظرف نیز می کارند، و هنگامی که از لبه ها آویزان می شود منظره زیبایی می آفریند. پامچال حساسیت زیادی به آهک دارد و در خاک های نسبتا اسیدی بهتر رشد می کند. برخی از زیباترین زنبق، زنبق های با رنگ های نفس گیر و گلبرگ های سرخ شده هستند. برخی از درختان و درختچهها و تعدادی از پیچهای زینتی با این روش تکثیر میشوند. همچنین ریزومهای برخی از بگونیاها و اخترها نمونه بارز این دسته از گیاهان میباشند. یکی از انواع گیاهان زینتی و آپارتمانی ، آرالیا برگ پهن است، درختچهای به نام فاتسیا که ذرهای از سرسبزی خود نمیکاهد و رشد آن تا ۶ متر هم ادامه پیدا میکند، از ویژگیهای بارز این نوع گیاه میتوان به منشعب بودن ساقههای آن اشاره کرد. نوع دیگر قلمه، قلمه برگ است. پایه بسته به نوع گیاه میتواند نهال یک ساله یا شاخه بسیار باریک باشد. بسته به نوع گیاه و نیاز ما روش تکثیر جنسی یا غیر جنسی را انتخاب میکنیم. اگر نیاز به گیاهان یکدست و یکنواخت داریم از تکثیر غیر جنسی استفاده میکنیم. بعضی ها به نور مستقیم نیاز دارند و برای بعضی ها نور غیر مستقیم کفایت می کنه. پس از گلدهی با هرس این شاخه، گیاه وارد فاز استراحت در تابستان می شود.

چنین قلمههایی طولی در حدود ۵ تا ۱۰ سانتیمتر دارند و حداقل دارای دو گره هستند و معمولاً برگ دارند و با یک یا دو برگ در محیط ریشه زایی کشت میشوند. تغییر درجۀ حرارت ناگهانی محیط زیست گیاه نیز، باعث ریزش برگهای تحتانی آن میگردد. تنظيم درجه حرارت در گلخانه ها شرط اوليه براي رشد و نمو بسياري از گياهان است. اولین قدم برای پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی مهیا کردن شرایطی است که گیاه قبلا در گلخانه داشته. یعنی باید یک برگ کامل همراه با دم برگش در بسترهای تکثیر کشت شود در حالیکه بعضی از برگها را بوسیله تکه کردن یا قطعه کردن، میتوان تکثیر کرد مانند برگهای بگونیای ریزومدار و سانسویریا. این چنین قلمههایی فاقد برگ هستند، چون زمان قلمه گیری این گونه گیاهان به دوره خواب گیاهان نزدیک میشود (حدوداً از اواسط آبان به بعد) . آماده سازی بذر قبل از بذرکاری؛ آماده کردن بذرهای معمولی کار مشکلی نیست کافی است بذر تازه، کاملاً یکنواخت و فاقد هر گونه بذر علفهای هرز یا گیاهان دیگر در اختیار داشته باشیم. کمبود کارگران ماهر و بومی: استفاده از کارگران غیر بومی که فاقد محلی برای اقامت می باشند هزینه ای مضاعف را به بهره برداران تحمیل می کند.

این گیاه سال به سال در اواخر بهار یا اوایل تابستان شکوفا می شود. کالانچوئه نوعی ساکولنت استوایی است که گلهای کوچکی را به صورت خوشه تولید می کند. در میان سادهترین گلهای آپارتمانی، بنفشه آفریقایی يكي از زیباترینها به شمار میرود. بذرهای همیشه بهار درشت هستند و به فواصل معین در گلدان کاشته میشوند و روی آنها را با خاک بیشتری (حدود ۲- ۵/۱ سانتیمتر) میپوشانیم و آب میدهیم. از طرفی هر گیاه به میزان متفاوتی آب نیاز داره. از این گذشته در دکوراسیون و زیبایی خونه هم نقش بسزایی داره. گل و گیاه تاثیر بسیار زیادی در تقویت روحیه افراد داره. این درختچهها معمولا برای ایجاد مرزی زیبا در کنار فنسها کاشته میشوند. این گیاه بسیار زیبا و دلنشین است. بیشتر پیازهای گل یک سر و ته مشخص دارند، و این قانون ساده کاشت گل ها را آسان میکند. تکثیر بوسیله خوابانیدن یاLayering یک روش نسبتاً ساده و کم هزینه است.

تیمار قبل از کشت؛ گاهی برای اینکه بذر بعضی از گیاهان سبز شود قبل از رویش یا کشت بذر باید عملیاتی را بر روی آنها انجام دهیم تا بذرها را برای جوانه زدن آماده کنیم و اصطلاحاً به آن تیمارهای قبل از کشت میگویند. بخش پایینی و اصلی که پایه یاStock نامیده میشود و بخشی را که از گیاه دیگر جدا میشود و روی گیاه مادری چسبانده میشود را اصطلاحاً پیوندک Scion میگویند. اگر آخرین قسمت ساقه یا بخش رشد یافته سال قبل در قلمه استفاده شود، قلمه چوبی یا اصطلاحاً Wood Cutting میگویند. روشهای قلمه برداشتن بر حسب اینکه از کدام قسمت ساقه صورت گیرد اسامی مختلفی دارند. چون بعضی از گیاهان خواب زمستونی دارند. حال به معرفی بعضی از گیاهانی که به این وسیله تکثیر میشوند، میپردازیم. پیوند انگلیسی در فصل زمستان و بر روی گیاهانی چون رز، نسترن و کلماتیس انجام میگیرد. از آنجا که پوشش روی بذر نیز به اندازهی بذر بستگی دارد، حدود نیم سانتیمتر خاک روی بذرها ریخته و آبیاری نیز با احتیاط انجام میگیرد. بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی ، مازندران ۴۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد که سالانه از این اراضی حدود هفت میلیون تن محصول از جمله برنج، مرکبات، کیوی، گل گیاه ، انواع آبزیان و دام وطیور برداشت می شود.

یکی از محصولاتی که در گلخانه ها کشت می شوند گل های زینتی هستند و شما می توانید از طریق خرید و فروش گل و گیاه زینتی گلخانه ای به درآمدزایی برسید. خرید گلدان های کوچک که محتوی جوانه گیاهان پرارزش است، احتیاج به مهارت، دقت، مواظبت دائم و حوصله و علاقه بیش از حد دارد و گلدان های استکانی که بیشتر برای پرورش جوانه ها به کار می رود، با قیمت ارزان تر، تا حدود یک دهم قیمت گلدان بزرگ به فروش می رسد و بایستی حداقل ده تا بیست عدد از آنها را خریداری نمود و پرورش داد تا پس از مدتی تعدادی گل با ارزش به دست آید. ارکیده هنژن نونگکه به قیمت گزافی به فروش میرسد و بسیار کمیاب است. یکی از سادهترین روشهای کشت گلخانهای کشت سبزی است؛ زیرا پرورش آن راحت و خیلی سریع به ثمر دهی میرسد. وی با یادآوری زمین اجارهای برخی واحدهای گلخانهای استان مرکزی گفت: گلخانههایی که قبل از سال ۸۹ و تصویب قانون بهرهوری در شهرکهای گلخانهای استان ایجاد شد ،سند آنها به نام متقاضیان صادرشده و واحدهایی که بعد از این قانون در استان استقرار مییابند امکان صدور سند برایشان نیست و این مهم برای تولیدکنندگان دغدغهای جدی شده است که در صورت اصلاح این قانون میتواند آرامش و پشتوانه مطلوبی برای بهرهبرداران بهحساب آید.

درختچههای زینتی و سوزنی برگان و تعدادی از گیاهان گلخانهای نظیر آکالیفا Acalypha و گل کاغذی به این وسیله تکثیر میشوند. بیشتر درختان میوه، درختچههای زینتی، گیاهان برگ ریز و گیاهان خزان دار به کمک این روش تکثیر میشوند. با کمک گیاهان آپارتمانی میتوانید عناصر مضر، گرده گلها و حتی کپکهای موجود در هوا را به شکلی بهینه و کم هزینه از بین ببرید. شاخ و برگهای رنگارنگ گیاه کالاتیا می تواند به روشن تر شدن هر اتاق ، محل کار یا سایر مکانهای داخلی کمک کند. الف-نوع گلخانه بصورت ثابت دوطرفه می باشد. او با تاکید بر اینکه فعلا خود را به عنوان کارآفرین حساب نمیکنم، میافزاید: اکنون چهار نفر به صورت مستقیم و ۸۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم در این گلخانه شاغل هستند. بعد از اینکه اندازه گیاهان و نشاها به حد معینی رسید و معمولاً این حد یک اندازه ۴ تا ۶ برگه است آنوقت گیاهان را به محل اصلی انتقال میدهیم. این موضوع از نظر اینکه اون گیاه به چه اندازه از نور نیاز داره، مهمه. این مهم رو مد نظر داشته باشید که اگر خاک بیش از حد خشک یا مرطوب باشه، باعث از بین رفتن ریشه گیاه یا رشد ناکافی گیاه میشه. یا حتی خود گیاه با مصرف مواد مغذی برای رشد، با کمبود مواد مغذی روبه رو میشه.