31 درصد از تمام سیم‌کارت‌های اینترنت اشیا با CMPهای IoT شخص ثالث مدیریت می‌شوند – شماره 8 2022

Berg Insight، ارائه‌دهنده تحقیقات بازار اینترنت اشیا، اخیراً یافته‌های جدیدی را در مورد بازار پلتفرم‌های مدیریت اتصال اینترنت اشیا (CMPs) منتشر کرده است، که یک جزء استاندارد در ارزش پیشنهادی اپراتورهای تلفن همراه و MVNOهای IoT در سراسر جهان است.

حدود 31 درصد از پایه نصب شده جهانی 2.1 میلیارد سیم‌کارت اینترنت اشیا با استفاده از CMPهای IoT شخص ثالث در پایان سال 2021 مدیریت شد. Cisco بزرگترین ارائه‌دهنده IoT CMP توسط شرکای اپراتور تلفن همراه است که از عملیات اینترنت اشیا بیش از 60 اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند. رقبای اصلی اریکسون، وودافون و MAVOCO هستند. تمرکز این شرکت‌ها بر کاهش پیچیدگی مرتبط با استقرار چند ملیتی دستگاه‌های IoT سلولی است. فروشندگان چینی Huawei و Whale Cloud بازیگران اصلی بازار داخلی هستند.

دانلود بروشور گزارش درمنبع: https://www.securitysa.com/18262R

پیشرفت‌ها در زمینه‌های مجازی‌سازی شبکه، فناوری eSIM و شبکه LPWA در حال حاضر باعث تغییر در بازار به سمت تنوع بیشتر خدمات مدیریت اتصال IoT شده‌اند. ارائه خدمات اتصال جهانی اینترنت اشیا شامل یک حوزه تمرکز کلیدی برای اکثر فروشندگان است که به دلیل تقاضای شرکت ها برای مدیریت استقرار جهانی دستگاه های اینترنت اشیا از طریق یک رابط یا ارائه دهنده خدمات اتصال اینترنت اشیاء انجام می شود.

خرید کسب و کار اینترنت اشیا اریکسون توسط شرکت بزرگ IoT MVNO Aeris در ایالات متحده در دسامبر 2022 نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در این فضا است. اولین اولویت برای Aeris ایجاد یک مدل تجاری پایدار برای کسب و کار زیان ده شتاب دهنده اینترنت اشیا خواهد بود. بسته به پاسخ اپراتورهای تلفن همراه که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، Aeris به طور بالقوه می‌تواند یک سرویس مدیریت شده در اطراف شتاب دهنده اینترنت اشیا ایجاد کند که می‌تواند توسط اپراتورهای تلفن همراه مجدداً فروخته شود. سرویس جدید اتصال دستگاه شتاب دهنده اینترنت اشیا در حال حاضر شبیه ارائه بسیاری از MVNOهای IoT است که در آن شرکت ها می توانند خدمات اتصال مدیریت شده را از چندین اپراتور تلفن همراه از طریق بازار جهانی Device Connect خریداری کنند.

31 درصد از تمام سیم‌کارت‌های اینترنت اشیا با CMPهای IoT شخص ثالث مدیریت می‌شوند

شماره 8 2022 اخبار، راه حل های یکپارچه

چندین MVNO IoT، از جمله 1NCE، Eseye و Soracom، خدمات اتصال IoT با برچسب سفید یا مارک را از طریق اپراتورهای تلفن همراه ارائه می‌کنند. 1NCE علاوه بر اینکه یک شریک استراتژیک برای Deutsche Telekom است، اخیراً قراردادی را با SoftBank اعلام کرد که خدمات اینترنت اشیاء 1NCE را به طور انحصاری در 19 بازار در سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه به فروش خواهد رساند.