60 ریال در ماه برای هر دوربین برای هوش مصنوعی ابری – شماره 4 2022 – Iris AI

نوشته اندرو سلدون

قوانینی مانند این یا موارد جدی تر را می توان به راحتی تنظیم کرد، حتی از جمله گشت مجازی در اطراف محل. این سیستم همچنین می‌تواند به کاربران اطلاع دهد که در یک بازه زمانی تعیین‌شده توسط کاربر، مثلاً 30 دقیقه، هیچ ورودی از دوربین دریافت نکرده است، که ممکن است نشان دهنده مشکل اتصال یا معیوب بودن دوربین باشد.

قابل تنظیم بر اساس نیاز کاربر

شایان ذکر است که این سیستم همچنین می‌تواند به گونه‌ای پیکربندی شود که گزارش‌های منظم هشدارها، هشدارهای اشتباه و غیره را در یک رابط گرافیکی ارائه دهد، و مدیریت پارک اداری یا املاک را به‌روز نگه دارد.


منبع: https://www.securitysa.com/16853R

ایده پشت این محصول این بود که هوش مصنوعی مورد استفاده برای خدمات هوش مصنوعی ابری برای پروژه‌های بزرگ (و پرهزینه) استفاده شود و با هزینه کمتر برای مشتریان کوچک‌تر، از خانه‌ها گرفته تا املاک مسکونی و حتی پارک‌های اداری، در دسترس قرار گیرد. این راه حل را می توان تقریباً با هر دوربینی که وجود دارد استفاده کرد و تشخیص حرکت و آلارم را در زمان واقعی ارائه می دهد. این شرکت این سرویس را به ازای هر دوربین 60 ریال در ماه ارائه می دهد.

اگر اضطراری باشد، کاربر می‌تواند هر اقدامی را که لازم بداند (مانند تماس با شرکت پاسخ‌دهی مسلحانه یا فشار دادن دکمه وحشت) انجام دهد. یک شرکت خواهر در همان گروه را می توان در یک قرارداد جداگانه حفظ کرد تا در مناطقی که فعال است پاسخ دهد، یا هشدار را می توان به هر شرکت پاسخگویی ارسال کرد تا زمانی که شرکت نرم افزار مورد نیاز برای مدیریت زنگ هشدار را داشته باشد.

فورتر می‌گوید دلیل اینکه اسنپ گارد می‌تواند با چنین هزینه‌ای کم فروخته شود و در عین حال ارزش واقعی را ارائه دهد، این است که همه آن‌ها به صورت محلی توسعه یافته‌اند. این بدان معناست که هزینه توسعه محصول به صورت رند پرداخت شده است و مجوز محصول به صورت رند است. قیمت آنقدر جذاب است که اسنپ گارد توسط شرکای ترکیه، برزیل و لهستان خریداری شده است.

60 ریال در ماه برای هر دوربین برای هوش مصنوعی ابری

شماره 4 2022 انتخاب سردبیر

از میان بسیاری از غرفه‌های Securex در سال جاری، Activeye در حال نمایش Snap Guard، یک سرویس هوش مصنوعی (AI) مبتنی بر ابر برای آن دسته از ما بود که بودجه کمی دارند. Gerhard Furter، مدیر Iris AI (شرکتی که Snap Guard را توسعه و اجرا می کند) در مورد این محصول با ما صحبت کرد.

تجزیه و تحلیل پیشرفته

مزیت اسنپ گارد این است که خود مدیریت می شود. به این معنی که یک زنگ هشدار به شماره تلگرام یا واتساپ مشتری با تصویر و شرح رویداد ارسال می شود. داشبورد مبتنی بر وب نیز موجود است. هنگامی که کاربر هشدار را دریافت کرد، می‌تواند دکمه‌ای را فشار دهد تا به هوش مصنوعی بگوید که این یک وضعیت اضطراری نیست (بر اساس تصویر)، و سیستم از این تجربه برای بهبود آلارم‌های آینده یاد می‌گیرد.

اسنپ ​​گارد همچنین می تواند برای تجزیه و تحلیل های پیشرفته تر، یعنی تشخیص چهره و تشخیص پلاک استفاده شود. اینها با قیمت 10 ریال در ماه برای هر دوربین در دسترس هستند. در شرایطی که چندین دوربین وجود دارد، تنها یک یا دو دوربین به تجزیه و تحلیل های تخصصی مانند این نیاز دارند که راه حل کلی را بسیار مقرون به صرفه می کند.

خود مدیریت از طریق چت

عملکرد هوش مصنوعی موجود در R60 در هر ماه نه تنها حرکت و عبور از خط را تشخیص می دهد، بلکه می تواند بین وسایل نقلیه، حیوانات و انسان ها نیز تمایز قائل شود. داشبورد وب را می توان برای سفارشی کردن هشدارهای هوش مصنوعی برای نیازهای مشتری استفاده کرد و تا زمان انتشار این مقاله یک برنامه تلفن همراه در دسترس خواهد بود. سفارشی سازی ساده شده است تا به کاربران اجازه دهد بدون تخصص فنی آن را مدیریت کنند.

اطلاعات بیشتر را می توان در یافت www.snapguard.co.za، از جمله فرآیند سه مرحله ای ساده ورود.وام)

هزینه کم قابل قبول است زیرا دوربین ها ویدئو را در فضای ابری پخش نمی کنند، اما تصاویر را در فواصل زمانی منظم به مرکز داده Iris AI ارسال می کنند – یک مرکز داده سطح 3 با اتصال غیرفعال و اضافی. سیستم هوش مصنوعی تصاویر را تجزیه و تحلیل می‌کند و زمانی که چیزی نامرتب پیدا می‌شود، مانند شخصی که از خیابان می‌رود، زنگ هشدار به صدا در می‌آورد.

نمونه ای از اینکه چگونه می توان آن را سفارشی کرد، در این مثال نه به دلایل امنیتی، این است که فردی در شرکت توسعه، اسنپ گارد را برای نظارت بر باغ خود تنظیم کرده است. اگر سیستم در مدت 30 دقیقه سگی را تشخیص ندهد، هشداری به گوشی هوشمند کاربر ارسال می‌شود تا بداند حیوان خانگی‌اش دوباره از دروازه فرار کرده است.

مدل توزیع

راه حل اسنپ گارد از طریق مدل توزیع در دسترس است. Activeye اولین توزیع کننده بود، با دیگران در حال حاضر. برخی Snap Guard را با خدمات خود ترکیب می کنند، مانند NVR با دوربین، اتصال و نصب، و حتی تامین مالی برای ارائه به مشتریان یک راه حل کامل است.

اگرچه دوربین‌های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی استاندارد می‌توانند روی دوربین‌های موجود (تقریباً هر دوربینی) اجرا شوند، استفاده از آنالیز اضافی به دستگاهی با حداقل مشخصات نیاز دارد تا عملکرد قابل‌اعتماد چهره یا LPR را فعال کند. این به کاربران این امکان را می دهد که افراد یا وسایل نقلیه خاصی را در صورت لزوم در لیست سیاه قرار دهند.