ACaaS: آینده سیستم های کنترل دسترسی – شماره 4 2022 – Suprema

نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) تجهیزات کامپیوتری، سیستم عامل و نرم افزار سفارشی سازی شده برای اهداف کاربر را به عنوان یک سرویس فراهم می کند. کنترل دسترسی می تواند به همین ترتیب کار کند. اگر در صنعت امنیت فیزیکی، به ویژه در مورد کنترل دسترسی کار می کنید، احتمالاً اخیراً در مورد اصطلاح “ACaaS” شنیده اید. ACaaS ترکیبی از کنترل دسترسی و SaaS است. از نقطه نظر معنایی، ACaaS به معنای ارائه نرم افزار کنترل دسترسی مبتنی بر ابر به عنوان SaaS است.

سرویس‌های ACaaS مبتنی بر SaaS با این استانداردها مطابقت دارند، به این معنی که سیستم‌های شما توسط کارشناسان و متخصصان متعدد محافظت می‌شوند. البته، هنگام انتخاب راه حل، مدیران امنیتی باید در نظر داشته باشند که آیا ACaaS برای یک چارچوب امنیتی استاندارد طراحی شده و تایید شده است یا خیر.

اتخاذ ACaaS برای امنیت سایبری

همانطور که خدمات ابری مبتنی بر SaaS در سایر صنایع سطح بی‌سابقه‌ای از راحتی را با ویژگی‌های هوشمند جدید اتخاذ کرده‌اند، ACaaS نیز می‌تواند راحتی و ایمنی را برای شرکت‌ها و کاربران افزایش دهد، با ویژگی‌های جدید هوشمند که در زمان‌های گذشته قابل تحقق نبود.

www.sourcesecurity.com/insights/acaas-future-access-control-systems-co-2366-ga.1649833033.htmlوام)

در گذشته همه در یک مکان جمع شده بودیم تا کار کنیم. اما با تأثیر همه‌گیری COVID-19 و متعاقب آن تحول دیجیتال، محیط‌های کاری به روش‌ها و مکان‌های مختلفی تغییر کرده است.

ACaaS سعی می کند تمام مزایای فوق مرتبط با SaaS را برای دسترسی به نرم افزار کنترل ترکیب کند. با این حال، صنعت کنترل دسترسی در پذیرش خدمات ابری مبتنی بر SaaS در مقایسه با سایر صنایع کند بوده است. این به این دلیل است که چرخه عمر یک سیستم امنیتی دسترسی به حدود 10 سال می رسد و بسیاری از مدیران امنیتی هنوز تصور می کنند که سرویس های داخلی امن ترین و سرویس های خارجی ناامن هستند.

منابع

نکته مهم، اکنون بسیار غیرمعمول است که با اینترانت از دنیای خارج جدا شوید. کار و زندگی مدرن برای ارتباط با دیگران و کار از راه دور نیاز به اتصال به اینترنت دارد. در این عصر که تعداد کمی از شبکه‌های خصوصی وجود دارد، این ایده که سرویس‌های خارجی ناامن هستند ممکن است نادرست باشد.

مزایای آن چیست؟

بازار SaaS از سال 2010 به طور مداوم در حال رشد بوده است. Salesforce.com بیشترین سهم بازار را با مدل CRM SaaS خود به ثبت رساند. در همان زمان، Microsoft Office 365، یک نسخه SaaS از مایکروسافت آفیس سنتی داخلی، از رقبای خود در صنعت نرم افزار بهره وری پیشی گرفته است.

علاوه بر این، سرویس های ابری مبتنی بر SaaS می توانند فرصت های جدیدی را با استفاده از داده های انباشته ایجاد کنند. استفاده از تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی داده های ذخیره شده در ابر به ارائه راحتی بی سابقه ای به بازار کمک می کند. بهترین مثال برای این امر می تواند سرویس انیشتین Salesforce.com باشد که تجزیه و تحلیلی از پتانسیل رشد مشتریان یا خطرات ارائه می دهد.

بنابراین، چه چیزی باعث رشد بازار SaaS می شود؟ در ظاهر، SaaS به عنوان وسیله ای برای صرفه جویی در CAPEX و OPEX شناخته می شود. با این حال، مقرون به صرفه بودن واقعی آن ممکن است چندان قابل توجه نباشد، زیرا هزینه خدمات مبتنی بر SaaS به نسبت تعداد کاربران و دوره استفاده افزایش می یابد.

نرم افزار کنترل دسترسی مدت هاست که توسط مدیران امنیتی به عنوان یک موضوع پیچیده در نظر گرفته شده است. اگرچه طبیعتاً این فناوری پیچیده است، اما تلاش ها برای بهبود راحتی استفاده از آن کوتاهی کرده است. به همین دلیل باید به SaaS توجه کنیم که قابلیت استفاده را افزایش می دهد.

اکنون مهم است که دوباره فکر کنیم که آیا واقعاً چنین است که سیستم های داخلی ایمن هستند و سیستم های خارجی ایمن نیستند. برای مثال، شبکه‌های داخلی، شبکه‌های خصوصی غیر متصل به شبکه‌های خارجی، استفاده رایج تا اوایل دهه 2000 را در نظر بگیرید.

ACaaS: آینده سیستم های کنترل دسترسی

شماره 4 2022 کنترل دسترسی و مدیریت هویت

سوالی که از منظر امنیت سایبری بیشترین اهمیت را دارد این نیست که آیا سیستم داخلی است یا خیر، بلکه این است که آیا سیستم واقعاً امن است یا خیر. راه حل های اداری و فنی زیادی وجود دارد که سیستم ها را ایمن می کند و استانداردهای زیادی مانند ISMS و ISO27001 برای مدیریت ایمن تر سیستم وجود دارد. این راه حل ها و استانداردها یک سیستم یا سرویس را ایمن می کند.


منبع: https://www.securitysa.com/16864R

• سئونگ بین چوی، رئیس سوپریم تحقیق و توسعه. مرکز، سوپریم شرکت

خدمات ACaaS مبتنی بر SaaS

آینده سیستم های کنترل دسترسی

با این حال، اتخاذ SaaS آنها را قادر می‌سازد تا خدمات نرم‌افزاری را بدون نیاز به نصب و مدیریت توسط خودشان دریافت کنند، به جای آن تصمیم به پرداخت هزینه ثابت ماهانه و دسترسی به نرم‌افزار در فضای ابری می‌کنند. بهترین مثال Salesforce.com است که مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را به عنوان SaaS و Microsoft Office 365 و Google Workspace که ابزارهای بهره وری را به عنوان SaaS ارائه می دهند، ارائه می دهد.

چیزی که بیشتر خدمات مبتنی بر SaaS را هدایت می‌کند، کیفیت ویژگی‌های آن‌ها است که بر اساس رضایت کاربر تعیین می‌شود. برخلاف سیستم‌های داخلی گذشته، که پیشرفت‌ها بسیار کند انجام می‌شد، زیرا مردم فقط می‌توانستند از طریق ایمیل یا تلفن بازخورد ارائه کنند، SaaS به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ناراحتی‌ها را مستقیماً از سیستم تشخیص داده و به سرعت پاسخ دهند. با در نظر گرفتن مزایای ارائه بازخورد و بهبود سریع، SaaS تفاوت زیادی از نظر کیفیت ویژگی ها و رضایت کاربر ایجاد می کند.

همانطور که بسیاری از خدمات ابری مبتنی بر SaaS در سایر صنایع نشان داده‌اند، ACaaS کیفیت را بهبود می‌بخشد و پاسخگویی به بازخورد کاربران را راحت‌تر، ایمن‌تر و سریع‌تر می‌کند. علاوه بر این، ACaaS توسعه سیستم‌های ایمن‌تر و راحت‌تر را با استفاده از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی داده‌های انباشته شده تسهیل می‌کند.

به عنوان مثال، سیستم های کنترل دسترسی ممکن است یک ویژگی برای شناسایی رفتارها و حرکات غیرعادی، بر اساس دسترسی و داده های رفتاری موجود، به منظور پیش بینی و جلوگیری از حوادث احتمالی اضافه کنند.

سیستم های ابری عمدتاً به عنوان IaaS، PaaS و SaaS طبقه بندی می شوند. IaaS (زیرساخت به عنوان یک سرویس) تجهیزات محاسباتی و پشتیبانی عملیاتی را از یک ارائه دهنده خدمات خارجی مبتنی بر ابر ارائه می دهد. آمازون AWS یا Microsoft Azure در این دسته قرار می گیرد. طبق قراردادهای خود، کاربران می توانند تجهیزات محاسباتی ارائه شده توسط AWS و Azure را از راه دور کنترل کنند.

PaaS (پلتفرم به‌عنوان سرویس) ارائه‌ای توسط یک ارائه‌دهنده خدمات خارجی یک سیستم عامل (OS) و چارچوب‌های مختلف مورد نیاز برای توسعه برنامه است. SaaS یک گام فراتر می رود و تجهیزات محاسباتی، سیستم عامل و خدمات نرم افزاری درخواستی را ارائه می دهد که می توانند به سرعت ارزش ارائه دهند.

اگر توسعه‌دهنده نیستید و در صنعت توسعه نرم‌افزار فعالیت نمی‌کنید، احتمالاً چیزی که به‌عنوان «سرویس ابری» می‌شناسید SaaS است. شرکت ها در صنایع مختلف به طور سنتی زیرساخت های خود را می سازند و نرم افزارهای گران قیمت را برای نصب در محل خریداری می کنند.