Accenture Technology Vision 2023 – شماره 4 2023

• هوش مصنوعی مولد: با ارتقای توانایی های انسانی به عنوان کمک خلبان، شریک خلاق یا مشاور، تقریباً همه مدیران آفریقای جنوبی موافقند که هوش مصنوعی مولد جرقه خلاقیت و نوآوری قابل توجهی (98٪) و آغاز عصر جدیدی از هوش سازمانی (97٪) خواهد کرد.

پل داگرتی، مدیر اجرایی گروه فناوری Accenture گفت: «دهه آینده با سه گرایش فناوری بزرگ – ابر، متاورس و هوش مصنوعی – تعریف خواهد شد که در مجموع فاصله دنیای دیجیتال و فیزیکی ما را از بین خواهند برد. «در حالی که هوش مصنوعی مولد تأثیر گسترده‌ای خواهد داشت، رهبران باید اکنون برای دستیابی به وعده کامل خود وارد عمل شوند، زیرا به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در داده‌ها، افراد و سفارشی‌سازی مدل‌های بنیاد برای برآوردن نیازهای منحصربه‌فرد سازمان‌ها نیاز دارد.

• مرز همیشگی ما: حلقه بازخورد بین علم و فناوری سریع‌تر می‌شود و هر کدام پیشرفت دیگری را تسریع می‌کنند، به روشی که 67 درصد از پاسخ‌دهندگان آفریقای جنوبی معتقدند می‌تواند چالش‌های بزرگ جهان را باز کند.

تحقیقات جدید Accenture نشان می‌دهد که هوش مصنوعی مولد و سایر فناوری‌های به‌سرعت در حال تکامل، آینده جسورانه‌ای را برای کسب‌وکار فراهم می‌کنند، زیرا دنیای فیزیکی و دیجیتال به‌طور جدایی‌ناپذیری به هم مرتبط می‌شوند.

Accenture با تکیه بر سال‌ها تحقیق و کار مشتری، تیمی در سطح شرکت ایجاد کرده است، مرکز تعالی هوش مصنوعی و مدل زبان بزرگ (LLM) که 1600 متخصص را گرد هم می‌آورد که به هوش مصنوعی مولد اختصاص داده شده و از عمق و تجربه بیش از 40 نفر استفاده می‌کنند. 000 متخصص هوش مصنوعی و داده در سراسر Accenture. برای کمک به راهنمایی و اطلاع رسانی به رهبران کسب و کار، Accenture منتشر کرده است عصر جدیدی از هوش مصنوعی مولد برای همه، یک مطالعه عمیق در مورد AI/LLM مولد است که بینش عملی در مورد اینکه رهبران چگونه می توانند به بهترین شکل از این فناوری مخرب استفاده کنند ارائه می دهد.

ظهور شهاب‌سنگ ChatGPT توجه جهان را به قدرت هوش مصنوعی مولد برای افزایش توانایی انسان جلب کرده است. Accenture تخمین می زند که 40٪ از تمام ساعات کاری توسط هوش مصنوعی مبتنی بر زبان پشتیبانی یا تقویت می شود. در میان رهبران کسب‌وکار، 99 درصد از پاسخ‌دهندگان آفریقای جنوبی موافق هستند که مدل‌های بنیادی هوش مصنوعی نقش مهمی در استراتژی‌های سازمان آنها طی سه تا پنج سال آینده ایفا خواهند کرد.

Accenture Technology Vision 2023

شماره 4 2023 انتخاب سردبیر، اخبار

Kgomotso Lebele، رهبر فناوری Accenture گفت: «موج بعدی تحول کسب‌وکار پایه‌های یک واقعیت جدید را ایجاد می‌کند – یک واقعیت مشترک که به‌طور یکپارچه زندگی فیزیکی را با زندگی دیجیتالی که به سرعت در حال گسترش آن بوده‌ایم همگرا می‌کند. در آفریقا. با نگاهی به هوش مصنوعی مولد، در حال حاضر تعداد زیادی از مردم از آن برای تولید تصاویر و محتوای کاملا دیجیتالی استفاده می‌کنند، اما ما در حال حاضر می‌بینیم که چگونه آینده علم، داده‌های سازمانی، نحوه طراحی و تولید محصولات و موارد دیگر را شکل می‌دهد. “

• داده های من، داده های شما، داده های ما: تا زمانی که شرکت‌ها داده‌ها را کشف نکنند، هوش مصنوعی نمی‌تواند به پتانسیل کامل خود برسد. این به معنای شکستن سیلوهای داده و مدرن سازی پایه های داده آنهاست. در واقع، 93 درصد از مدیران آفریقای جنوبی بر این باورند که داده‌ها در حال تبدیل شدن به یک تمایز رقابتی کلیدی در سازمان‌ها و در بین صنایع هستند.

را Accenture Technology Vision 2023، هنگامی که اتم ها با بیت ها ملاقات می کنند: پایه های واقعیت جدید ما، روندهای فناوری را که زیربنای همگرایی فیزیکی و دیجیتال است، بررسی می کند، زیرا کسب و کارها به دنبال تسریع اختراع مجدد سازمانی در اینجا و اکنون هستند.

چشم انداز فناوری 2023 Accenture چهار روند را شناسایی می کند که برای باز کردن این واقعیت مشترک جدید کلیدی هستند:

راحتی عالی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزارش امسال، مراجعه کنید www.accenture.com/technologyvisionمنبع: https://www.securitysa.com/19481R

• هویت دیجیتال: توانایی احراز هویت کاربران و دارایی های دیجیتال – پایه ای برای عبور از دنیای دیجیتال و فیزیکی – اکنون توسط 79٪ از مدیران محلی به عنوان یک الزام استراتژیک تجاری و نه فقط یک مسئله فنی تلقی می شود.