AIoT پلتفرم های دیجیتال پویا را ارائه می دهد – شماره 6 2022 – هایک ویژن آفریقای جنوبی

هشدار زودهنگام خودکار برای خرابی تجهیزات


منبع: https://www.securitysa.com/17576R

نمای بیرونی سالن‌ها با 12000 منبع نور نقطه‌ای LED پوشانده شده است تا جلوه‌های نوری متفاوتی را در شب، مانند حالت جشنواره، حالت روزانه، حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی و حالت مسابقه نمایش دهد. این پلت فرم کارکنان را قادر می‌سازد تا از راه دور چراغ‌های داخلی و خارجی را کنترل کنند و نمایش‌های هنری هنری را به شیوه‌ای کم‌مصرف در مصرف انرژی ممکن می‌سازد.

گشت مجازی برای نگهبانی از راه دور

تجهیزات متنوع در مکان ها، مدیریت تسهیلات را دشوار می کند. برای سهولت عملیات، پلتفرم زمانی که دستگاه متصل به پلت فرم از کار بیفتد، آلارم را از طریق مدل سه بعدی ارسال می کند. این دستگاه ها شامل تجهیزات و ماژول های تاسیسات، سیستم های منبع سرما و گرما و دستگاه های UPS می باشد. به این ترتیب پرسنل عملیات و تعمیر و نگهداری می توانند آلارم ها را به موقع دریافت کرده و بلافاصله مشکلات را برطرف کنند.

AIoT بسترهای دیجیتال پویا را ارائه می دهد

شماره 6 2022 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

هایک ویژن با چندین مکان در هانگژو، چین که میزبان بازی‌های آسیایی در سال 2023 خواهند بود، کار کرده است. این شامل ساخت دوقلوهای دیجیتالی از سه مکان اصلی است که به طور دقیق و مجازی فضای فیزیکی را نشان می‌دهند و به اپراتورهای مکان اجازه می‌دهد تا تغییرات یا سناریوها را به صورت واقعی شبیه‌سازی کنند. زمان، و آنها را با بینش پویا توانمند کنید تا به سرعت عمل کنند تا کل سایت و بازی ها به خوبی اجرا شوند.

دوقلوهای دیجیتالی سالن ها

نقشه حرارتی تراکم افراد در مکان های مختلف را با رنگ هایی نشان می دهد که نشان می دهد چند نفر در یک مکان خاص هستند. به عنوان مثال، یک منطقه به رنگ قرمز نشان می دهد که مملو از مردم است و هماهنگ کننده ها باید به درستی آن افراد را تخلیه کنند.

فن‌آوری‌های در حال تحول نحوه مدیریت ساختمان‌ها را تغییر می‌دهند و به بخش مهمی از اجرای یک مکان موفق و کارآمد، به عنوان مثال برای رویدادهای ورزشی تبدیل شده‌اند. مکان‌های بزرگ، معمولاً با ظرفیت صندلی‌های بالا و تجهیزات متنوع، ممکن است با مسائل مهمی مانند شلوغی بیش از حد، خرابی تجهیزات یا حوادث دیگر مواجه شوند. برای مقابله با این چالش‌ها، بسیاری از استادیوم‌ها یا سالن‌ها به دنبال راه‌حل‌های جدید و هوشمندی هستند که می‌تواند به اپراتورهای سالن کمک کند تا به صورت پویا در موقعیت‌های بی‌درنگ در پلت‌فرم‌های دیجیتالی هدایت شوند و به مدیریت کارآمدتر و پایدارتر محل برگزاری دست یابند.

بر اساس فناوری‌های درک اینترنت اشیا، این پلتفرم داده‌ها را از 14 زیرسیستم در سراسر مکان‌ها مانند سیستم‌های الکترومکانیکی و سیستم‌های هوشمند یکپارچه می‌کند. شاخص‌های مختلف مکان‌ها، از جمله جریان مردم، ترافیک وسایل نقلیه، مصرف انرژی و داده‌های فعالیت، روی یک صفحه نمایش داده می‌شوند و کارکنان را از هر گونه تغییر در هر زمان مطلع می‌سازد و به آنها کمک می‌کند تا کار را بهتر هدایت و ترتیب دهند.

به لطف راه‌حل بازرسی گشت از راه دور، بازرسان مکان‌ها می‌توانند به طور مجازی آزادانه در اطراف مکان‌ها قدم بزنند. در مکان‌های مجازی، آن‌ها می‌توانند مانند یک بازی سه‌بعدی «مستقیم بروند» یا «یک چرخش بزنند». در طول بازرسی گشت از راه دور، بازرسان می‌توانند تصاویر دوربین‌های نصب شده در طول مسیر را برای درک وضعیت واقعی در زمان واقعی بازیابی کنند، که تا حد زیادی کارایی را در مقایسه با بازرسی سنتی گشت در محل بهبود می‌بخشد.

سالن ورزشی مرکز المپیک هانگژو، سالن ورزش های آبی و سالن تمرین نه تنها شیک هستند، بلکه مجهز به فناوری های نوآورانه هستند. این سه مکان جدید که توسط یک پلت فرم عملیات دیجیتال هدایت می شوند، مکان های اصلی بازی های آسیایی هستند.

این راه‌حل‌ها مدیریت یکپارچه و کارآمد مکان را امکان‌پذیر می‌سازد، و با آخرین وضعیت‌ها در مکان‌ها هماهنگی دارد. آنها اطمینان حاصل می کنند که کارکنان هیچ زمانی را برای پاسخگویی به مسائل از دست نمی دهند، حجم کاری را کاهش می دهند و همچنین صرفه جویی در انرژی را ارتقا می دهند.

این یک تغییر خوشایند برای کارکنانی است که قبلاً برای مدیریت کل سایت به چندین سیستم و روش های ارتباطی جداگانه متکی بودند. این کار وقت گیر و دست و پا گیر بود و به استرس آن ها می افزود و به طور بالقوه منجر به از دست دادن چیزها می شد.

مکان های هوشمند برای بازی های هوشمند

مکان‌های مجازی (یا دوقلوهای دیجیتالی آن‌ها) با استفاده از فناوری مدل‌سازی سه‌بعدی برای نمایش و انعکاس مکان‌های واقعی ایجاد می‌شوند. با استفاده از این نمایندگی مجازی، پرسنل عملیاتی می توانند در تمام زمان ها و در سراسر محل برگزاری، از موقعیت های مختلف از جمله امنیت، ترافیک، عملیات تجهیزات و تاسیسات، شرایط محیطی و مصرف انرژی به خوبی مطلع شوند و از این طریق مشکلات را به موقع تشخیص داده و نزدیک ترین پرسنل را تعیین کنند. برای حل آنها

ادغام دینامیکی داده های عملیات

نقشه حرارتی جریان مردم را در زمان واقعی نشان می دهد

این پلت فرم شامل یک ماژول برای مدیریت مصرف انرژی مکان ها است که از طریق آن کارکنان می توانند به راحتی متوجه شوند که چه مقدار آب یا برق مصرف می شود، چه در زمان واقعی و چه در روند. همچنین می تواند اطلاعاتی در مورد میزان مصرف انرژی در مناطق مختلف و طبقات مختلف ارائه دهد. در صورت مصرف غیرعادی انرژی، پلت فرم به پرسنل مربوطه اخطار می دهد.

کنترل چراغ ها با یک کلیک

این سه مکان با مساحت کل ساخت و ساز 582000 متر مربع، دارای ظرفیت زیاد، عملکردهای متنوع و تجهیزات پیچیده هستند. با توجه به چالش های ناشی از این ویژگی ها، هایک ویژن یک پلت فرم عملیات دیجیتالی را برای مکان های هوشمند فراهم کرده است. با استفاده از اینترنت اشیا، رایانش ابری، BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) و سایر فناوری‌ها، این پلتفرم می‌تواند به بهبود کارایی و اثربخشی عملیاتی مکان‌ها کمک کند، که از طریق آن کارکنان می‌توانند مدیریت هوشمند، زمان‌بندی، و بهره‌برداری و نگهداری از مکان‌ها را انجام دهند. محل برگزاری بدون خروج از مرکز فرماندهی هوشمند عملیات و نگهداری.

پلت فرم عملیات دیجیتال برای سه سالن اصلی ارائه شده توسط هایک ویژن، از بهره برداری و مدیریت مکان ها در طول و بعد از بازی های آسیایی پشتیبانی می کند. مدل انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر آن به این معنی است که می‌تواند در آینده به خدمات لجستیک، عملیات و نگهداری و پرسنل مدیریت رویداد اماکن ادامه دهد.وام)