BMS، طرح اولیه ساخت و ساز هوشمند در SA – شماره 3 2023

یکی از ویژگی های اصلی BMS این است که به اپراتورها کمک می کند تا مصرف انرژی و اتلاف را به حداقل برسانند و تحقیقات نشان می دهد که 80 درصد مصرف انرژی یک ساختمان را کنترل می کند. ایوانز می گوید: “من فکر می کنم با توجه به تمرکز شدید بر انرژی و تامین برق در آفریقای جنوبی، استفاده از BMS برای مدیریت مصرف انرژی، حفظ و بهینه سازی انرژی منطقی است.”

علاوه بر مدیریت انرژی و منبع تغذیه، BMS یک روش موثر برای مدیریت ساختمان و – شاید مهمتر از همه – هزینه های مرتبط را ارائه می دهد. یکی از مهم ترین مزایای مرتبط با BMS، تقویت توانایی مدیریت هزینه ها و استفاده موثر از منابع است. انجام این کار منجر به افزایش بهره وری کارکنان، افزایش ایمنی و امنیت و پایداری طولانی تجهیزات می شود.

BMS، طرحی برای ساخت و ساز هوشمند در SA

شماره 3 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

برای اطلاعات بیشتر با دیتا بیلد تماس بگیرید 0860 889 999، [email protected]، www.databuild.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19051R

مزایای BMS

ایوانز نتیجه گیری می کند: «ما به خاطر داریم که پیمانکاران ساخت و ساز، مالکان، تأمین کنندگان مالی، پیمانکاران فرعی و هر کس دیگری که در صنعت ساخت و ساز ساختمان آفریقای جنوبی دخیل است، ارزش واقعی و فوری از BMS به دست می آورد. BMS بیش از یک پایه اصلی در ساخت و ساز، تکامل یافته است تا اطمینان حاصل کند که زیرساخت های ساختمانی مدرن نه تنها زیبایی شناختی، بلکه کاربردی و با ظرفیت کمک و حمایت از تجارت است.

انواع سیستم های BMS

این دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

دیتا بیلد می‌گوید که سطحی از درک دلایل عملی پشت فناوری BMS و دلایل محکمی وجود دارد که چرا یک تجارت باید سرمایه‌گذاری کند. این دلایل همگی این پیشنهاد را تایید می کنند که هر ساختمان مدرن امروزی واقعاً بدون BMS نمی تواند کار کند. صنعت ساخت و ساز آفریقای جنوبی یک محیط سخت است که به ترکیب دقیقی از عملکردهای انسانی و روباتیک نیاز دارد.

در این زمان کنترل خودکار، مدیریت مرکزی و هوشمند در صنعت ساخت و ساز ساختمان آفریقای جنوبی، سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) نقش اصلی را به عنوان یک رویکرد مبتنی بر کامپیوتر برای مدیریت امکانات و تجهیزات ایفا می کند. BMS زیربنای سیستم های به هم پیوسته یک ساختمان است، سیستم هایی که بر ویژگی هایی مانند تهویه مطبوع، گرمایش، روشنایی، زیرساخت های اضطراری، کنترل دسترسی و سنسورها نظارت می کنند.

ایوانز خاطرنشان می‌کند که صنعت ساخت‌وساز در حال تبدیل شدن به محیط‌زیست آگاه‌تر است و اپراتورها به شدت «استراتژی‌های سبز» را دنبال می‌کنند، علی‌رغم این واقعیت که آگاهی زیست‌محیطی در معیارهای حاکم بر استانداردهای عملکرد انرژی و گواهی‌نامه‌های مربوطه ریشه‌دار است.

اساساً دو نوع اساسی وجود دارد: سیستم های نظارت و هدف گیری و سپس سیستم های راه اندازی مداوم. “انواع مختلف BMS وجود دارد، اما جزء اصلی هر BMS توانایی پیوند دادن سیستم ها، کنترل خودکار، و توانمندسازی کاربران با مدیریت اندازه گیری شده است.”

مدیر عامل دیتا بیلد، مورگ ایوانز اشاره می کند که در حالی که این فناوری برای مدتی وجود داشته است، ظهور فناوری هوشمند تجاری اهمیت BMS را در ساخت و ساز در آینده افزایش داده است.

ایوانز تصدیق می کند که گزینه های متعددی برای مالکان ساختمان از نظر BMS وجود دارد، از جمله سیستم مدیریت تعمیر و نگهداری کامپیوتری. سیستم مدیریت تسهیلات؛ نرم افزار مدیریت تسهیلات به کمک کامپیوتر؛ سیستم مدیریت یکپارچه محل کار (IWMS)؛ و نرم افزار مدیریت دارایی سازمانی (EAM).

همانطور که Databuild توضیح می دهد، BMS فرآیندها را خودکار می کند و می تواند برای جایگزینی افراد در کارهای فیزیکی، دستی، تکراری و/یا در محیط های خطرناک (عناصر شدید، مواد شیمیایی و غیره) استفاده شود. در حالی که چالش‌هایی مانند محدودیت‌های فناوری، هزینه‌های توسعه غیرقابل پیش‌بینی و محدودیت‌های اقتصادی مرتبط با BMS وجود دارد، اما مزایا بیش از معایب است.

بالای لیست نگرانی های صاحبان ساختمان و رانندگان مشاغل، ایمنی و امنیت منابع، از جمله کارکنان و تجهیزات است. BMS به مدیران کمک می کند تا وضعیت این منابع، میزان استفاده، زمان، کجا و چگونه را نظارت کنند.

به طور کلی، BMS شامل پانل های کنترل نصب شده در اتاق کارخانه ساختمان است که به حسگرها، شیرها و سوئیچ ها متصل می شوند. این مکانیسمی است که برای اطمینان از عملکرد یک ساختمان در سطوح بهینه در همه زمان‌ها، و به عنوان یک جزء “زنده” کسب و کار استفاده می‌شود. در مقایسه با سیستم های کنترل جداگانه، یک BMS کنترل متمرکز، انعطاف پذیری، تعامل و بازخورد را ارائه می دهد.