DMaaS راه حلی برای مشکلات پیچیدگی ابر هیبریدی است – شماره 6 2022

توسط اینیل درایر، دکترای متخصصان مدیریت داده آفریقای جنوبی.

جدا از این پیچیدگی، سازمان ها باید از خطرات مربوط به پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات نیز آگاه باشند. در اینجا دوباره، مفروضاتی مطرح می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها فکر می‌کنند که ارائه‌دهنده ابر از داده‌های آنها مراقبت می‌کند. با این حال، اغلب اینطور نیست، بنابراین بسیار مهم است که شرکت ها الزامات نگهداری داده های خود را درک کنند. اگر ارائه‌دهنده ابر آنها به این الزامات پایبند نباشد، سازمان‌ها باید اطمینان حاصل کنند که این گزینه را دارند که از داده‌های خود محافظت کنند و از قوانین و مقررات خود پیروی کنند.

اینیل درایر.

اغلب، راه‌حل این چالش‌ها و نمونه خوبی از رویکرد تک شیشه‌ای را می‌توان در اتخاذ یک مدل DMaaS یافت، که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با تغییر نیازهایشان در ابر ترکیبی مختلف، اکوسیستم‌های داده خود را رشد و کوچک کنند. محیط، بدون از دست دادن پول. با مدل DMaaS، بدون نیاز به خرید سخت افزار یا نرم افزار اضافی، حتی در هنگام جابجایی داده ها بین محیط های ابری و داخلی، تفاوت چندانی در جایی که داده های یک شرکت قرار می گیرند، محافظت می شود.

مدل ابری ترکیبی احتمالاً برای مدت طولانی در دسترس خواهد بود، و جذب آن ناشی از نیازهای تجاری مانند مقیاس پذیری است و بسیاری از کسب و کارها کارگزاری ابری را در استراتژی خود برای استفاده از مزایای هزینه ارائه دهندگان مختلف گنجانده اند. این شامل جابه‌جایی داده‌ها بین ارائه‌دهندگان ابری می‌شود و چالش‌های متعددی، عمدتاً پیچیدگی، و عدم مشاهده در هنگام حفاظت از داده‌ها را معرفی می‌کند.

این اغلب بر خلاف انتظارات است، زیرا بسیاری از شرکت‌هایی که سفر ابری خود را آغاز می‌کنند فکر می‌کنند که همه چیز به شکلی جادویی کار خواهد کرد. شاید به دلیل تصور ایجاد شده توسط فروشندگان ابری، مهاجرت ابری بسیار آسان به نظر می رسد، با سازمان هایی که انتظار مهاجرت یکپارچه، محیطی که کمتر پیچیده و مدیریت آن آسان تر است، و تیم IT که می تواند عقب بنشیند، زیرا انتظار می رود همه چیز یکپارچه شده و به خوبی کار کند. .

در طول سال‌ها، سازمان‌ها دریافته‌اند که وقتی صحبت از فناوری به میان می‌آید، هیچ‌کس برای همه مناسب نیست، و بسیاری از شرکت‌ها – به‌ویژه شرکت‌هایی با سیستم‌های قدیمی که آماده ابر نیستند- توجه بسیار بیشتری به آنچه باید داشته باشند، دارند. و نباید به ابر منتقل شود. با این حال، علی‌رغم مزایای ابر ترکیبی، پیچیدگی و خطرات مربوط به مدیریت داده‌ها می‌تواند وارد شود. اینجاست که مدیریت داده به عنوان سرویس (DMaaS) می‌تواند کمک کند.

پس از تقلای اولیه برای انتقال همه چیز به فضای ابری، شرکت ها به طور فزاینده ای به سمت یک محیط ابری ترکیبی، با ترکیبی از زیرساخت ها و خدمات ابر خصوصی و عمومی، همراه با ذخیره سازی در محل حرکت می کنند.

سیستم ها و مکان های متفاوت

DMaaS راه حلی برای مشکلات پیچیدگی ابر هیبریدی است

شماره 6 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

یک مدل DMaaS همچنین به شرکت‌ها امکان دسترسی به مهارت‌ها و تخصص‌های مناسب را از طریق ارائه‌دهنده خدمات می‌دهد. این مهارت‌ها اغلب در این محیط‌های ترکیبی وجود ندارد، به‌ویژه در میان شرکت‌های کوچک و متوسط ​​که تیم‌های بزرگ و اختصاصی IT ندارند. مهارت و تخصص به دست آمده از یک ارائه دهنده نه تنها تضمین می کند که محیط به درستی طراحی شده است، بلکه کارکنان فناوری اطلاعات شرکت را آزاد می کند و به آنها اجازه می دهد تا بر وظایف اصلی خود تمرکز کنند.

چالش دیگری که با ماهیت مدل‌های ابری ترکیبی همراه است این است که سیستم‌ها و مکان‌های متفاوت متفاوتی که داده‌ها در آن‌ها قرار دارند نیاز به یک استراتژی مدیریت داده با برنامه‌ریزی و طراحی دقیق دارند. در صورت عدم موفقیت، شرکت‌ها می‌توانند برای محافظت از داده‌های خود، محصولات نقطه‌ای خاص برای هر محیطی داشته باشند. این امر مدیریت داده‌های بسیار پیچیده‌ای را ایجاد می‌کند، بدون اینکه هیچ صفحه شیشه‌ای به شرکت‌ها دیدی از داده‌هایشان بدهد تا بتوان از آن‌ها به اندازه کافی محافظت کرد، البته به پیامدهای هزینه کارکرد چندین محصول نقطه‌ای اشاره نکنیم.

در نهایت، هیچ نیازی به مخارج سرمایه ای وجود ندارد، به این معنی که از همان ابتدا به یک هزینه عملیاتی تبدیل می شود. این به ویژه برای شرکت هایی مفید است که در حال انتقال به ابر هستند و ممکن است ندانند که در نهایت نیازهای مدیریت داده آنها چیست. باز هم، رشد یا کوچک شدن محیط زیست نیازی به هزینه اضافی ندارد.منبع: https://www.securitysa.com/17606R

متأسفانه، اغلب اوقات کاملاً برعکس است، زیرا در مدل‌های ابری ترکیبی، به دلیل وجود داده‌ها در محیط‌های مختلف، پیچیدگی بسیار بیشتری وجود دارد، و اغلب مسائلی در رابطه با نقش‌ها و مسئولیت‌ها وجود دارد، به ویژه در مورد درک اینکه مشتری و فروشنده به ترتیب چه عناصری را مسئول هستند. برای.

برخلاف انتظار

اساسا، رویکرد تک شیشه ای برای حفاظت از داده ها کلیدی است. متأسفانه، حفاظت از داده‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شود و قبل از اینکه شرکت‌ها متوجه شوند کارها آنطور که انتظار می‌رود کار نمی‌کنند، به سمتی می‌افتد. بنابراین، هنگام ساخت یک مدل هیبریدی، حفظ حفاظت از داده ها و تبدیل آن به بخشی از طراحی بسیار مهم است. از این رو، بهترین رویکرد استفاده از محصولات و راه‌حل‌هایی است که در هنگام حفاظت از داده‌ها، تنها یک شیشه را ارائه می‌دهند و مدیریت و کاهش پیچیدگی را بسیار آسان‌تر می‌کنند.

تک نمای