ICO وزارت کشور را توبیخ کرد | امنیت حرفه ای


ناظر حفاظت از داده ها دفتر کمیسر اطلاعات (ICO) پس از اینکه پاکتی حاوی چهار سند «رسمی حساس» در یکی از مکان‌های ناشناس لندن پیدا شد، یک توبیخ رسمی به وزارت کشور صادر کرد.

سازمان دیده بان گفت که وزارت کشور فرآیند خروج مشخصی برای حذف اسناد از محل نداشته است و این حادثه در مهلت زمانی 72 ساعته به ICO گزارش نشده است (در واقع، برای آن گزارش نشده است. ماه، تا آوریل). جان ادواردز، کمیسر اطلاعات گفت که انتظار می رود مقامات دولتی با اسناد حساس برای اداره کشور کار کنند. “این انتظار وجود دارد، هم در قانون و هم از مردمی که دولت به آنها خدمت می کند، که با این اطلاعات با احترام و ایمن برخورد شود. در این مورد این اتفاق نیفتاد و من انتظار دارم که وزارتخانه اقدامات لازم را برای جلوگیری از اشتباهات مشابه در آینده انجام دهد.

چرا طبق قانون حفاظت از داده 2018، جریمه ای به عنوان مجازاتی که ICO می تواند صادر کند، نیست؟ در ماه ژوئن، کمیسر اطلاعات از آزمایش استفاده بیشتر از صلاحدید برای کاهش تأثیر جریمه ها بر مردم خبر داد، جایی که مقامات دولتی قانون حفاظت از داده ها را نقض می کنند. در عمل این به معنای توبیخ عمومی بیشتر و جریمه فقط در موارد شدید است.

در مورد قضیه

این پاکت، گزارش ICO، حاوی دو گزارش / واحد تحلیل افراط گرایی از وزارت کشور، و دو نسخه از یک گزارش پلیس ضد تروریسم بود. سوژه های داده یک خارجی بودند که برای ویزا درخواست می کردند. و دو نفر از کارکنان پلیس ملاقات. محل برگزاری اسناد را به پلیس تحویل داد و پلیس آنها را به وزارت کشور تحویل داد. جزئیات بیشتر در وب سایت ICO.

اسناد دارای دستورالعمل‌های رسیدگی خاصی بودند، از جمله اینکه باید به طور ایمن نگهداری شوند. ICO خاطرنشان کرد که وزارت کشور فرآیندهای تجاری خود را به روز کرده است. به چنین اسنادی یک شماره مرجع منحصر به فرد داده می شود.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/ico-reprimands-home-office/