IoT: PaaS در مقابل SaaS – شماره 6 2022 – Trinity Telecomms

چه یک شرکت مسیر PaaS یا SaaS را طی کند، محیط ابری و زیرساختی لوله‌کشی مجازی را برای ایجاد یک پلتفرم اینترنت اشیا که قادر به مقابله با بار بسیار زیاد برای رفع نیازهای اینترنت اشیا شرکت است، ارائه می‌دهد. تنها چیزی که برای این سازمان باقی می ماند این است که خدمات سفارشی خود را در بالای پایه ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات ابری معرفی کند.

انعطاف پذیری

حتی اگر شرکت مجبور نیست بر زیرساخت های اساسی مورد نیاز برای اینترنت اشیا تمرکز کند، باید محیطی ایجاد کند که در آن سخت افزار و نرم افزار یکپارچه شده و نیازهای تجاری را ارائه دهد. علیرغم سرمایه گذاری اولیه قابل توجه از نظر منابع – از متخصصان سخت افزار و نرم افزار – رفتن به مسیر PaaS به این معنی است که شرکت می تواند همه چیز را مطابق با نیازهای منحصر به فرد خود سفارشی کند و هزینه ها پس از عملیاتی شدن محیط کاهش می یابد.

آنا برانکوینیو

PaaS – مشتری همه چیز را می خرد

اگر این را با قیاس پخت مقایسه کنیم، شبیه به خرید تمام مواد تشکیل دهنده براونی است، اما کار غرغر و حقوق پخت را به یک آشپز خصوصی واگذار می کنیم تا آن را برای شما درست کند.

توسط آنا برانکوینیو، همکار بازاریابی محصول در Trinity IoT.

داشتن یک پلتفرم اینترنت اشیا برای عملکرد می‌تواند سطحی از کارایی و بهره‌وری را به فرآیندها تزریق کند که قبلاً با حفظ رویکرد سنتی و داخلی امکان‌پذیر نبود. مهمتر از همه، یک پلتفرم اینترنت اشیا که در فضای ابری ساخته شده است، کارایی دست‌آمیز را ارائه می‌دهد که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تجربه مشتریان خود را بهبود بخشند – که در بازار دیجیتال امروزی ضروری است. PaaS و SaaS رایج ترین پیشنهادات شما هستند، اما اجازه دهید IaaS، aPaaS و DCaaS را فراموش نکنیم. این چیزی است که در روز دیگری باید در مورد آن صحبت کرد.وام)

بنابراین، این به سازمان باقی می ماند که یک دستور العمل تهیه کند و کدی را بسازد تا پتانسیل برنامه IoT خود را باز کند. این بسیار راه حلی است که خودتان آن را انجام دهید. و اگرچه بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات، پیشنهادات PaaS را به عنوان راه‌حل‌های DIY IoT «آسان» تبلیغ می‌کنند، مقدار کافی از تخصص و دانش لازم برای دانستن اینکه چگونه عناصر متفاوت با هم تطبیق داده می‌شوند و دقیقاً چگونه می‌توان هر لایه IoT را ادغام کرد، وجود دارد.

اینترنت اشیا: PaaS در مقابل SaaS

شماره 6 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

قبلاً بررسی کردیم که چه چیزی یک پلت فرم اینترنت اشیاء (IoT) را تشکیل می دهد و محیط و اجزای آن شامل چه مواردی می شود. در این مقاله، ما تمرکز خود را بر روی این موضوع معطوف می‌کنیم که چرا شرکت‌ها باید سرمایه‌گذاری در پلتفرم به‌عنوان سرویس (PaaS) یا نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) را در هنگام راه‌اندازی یک برنامه IoT در نظر بگیرند.

ارائه‌های PaaS تقریباً 20 درصد از خدمات ابری جهانی را تشکیل می‌دهند. همانطور که از نام آن پیداست، یک محیط PaaS همه چیز را از زمان اجرا گرفته تا میان‌افزار و سیستم‌عامل‌ها برای کسب‌وکار فراهم می‌کند. این بلوک های ساختمانی را برای انجام بیشتر کارهای مورد نیاز یک سیستم اینترنت اشیا ارائه می دهد. اگر ساختن یک برنامه اینترنت اشیا با پختن دسته ای از براونی ها مقایسه شود، پیشنهادات PaaS مشابه ارائه یک نانوا با تمام مواد تشکیل دهنده و همه ابزار است، اما لزوماً اندازه گیری ها یا دستور العملی را به آنها نمی دهد.

حتی اگر سفارشی سازی ها امکان پذیر باشد، SaaS به اندازه PaaS انعطاف پذیر نیست. با پیشنهاد PaaS، شما خودتان براونی ها را مطابق میل خود می پزید، درست به اندازه قاشق غذاخوری متریک ضرب المثلی. وقتی نوبت به پیشنهادات SaaS می رسد، اگرچه شما مواد تشکیل دهنده را انتخاب کرده اید، اما در مورد نحوه تهیه براونی های خود اظهار نظر محدودی دارید. با این حال، بر خلاف قبلی، SaaS به کار توسعه و نگهداری نرم افزار کمتری نیاز دارد، زیرا ارائه دهنده خدمات از آن برای کسب و کار شما مراقبت می کند، بنابراین شما مجبور نیستید. با این حال، این بدان معنی است که ممکن است انعطاف پذیری محدودی برای ایجاد منطق تجاری سفارشی وجود داشته باشد.

پلتفرم‌های اینترنت اشیا را می‌توان برای مدیریت بسیاری از عناصر مختلف در یک برنامه مورد استفاده قرار داد: از مدیریت هر «لایه» مانند اتصال یا مدیریت دستگاه، تا ساخت برنامه‌های منحصربه‌فرد مبتنی بر موتور قواعد که از منطق داخلی برای استفاده از داده‌ها به بینش‌های عملی استفاده می‌کنند.


منبع: https://www.securitysa.com/17733R

انتظار می رود تا سال 2028 سالانه 11 درصد رشد کند، بازار جهانی SaaS تقریباً 166 میلیارد دلار در پایان سال 2021 ارزش داشت. SaaS را به عنوان یک سرویس ابری در نظر بگیرید که در آن برنامه ها به صورت مجازی ارائه می شوند.

SaaS – دسترسی بر اساس تقاضا، اما فقط زمانی که به آن نیاز دارید

ارائه دهندگان ابر بزرگ مانند خدمات وب آمازون، Microsoft Azure و Google Cloud همگی پیشنهادات PaaS IoT را ارائه می دهند. با این حال، این به سازمان باقی می ماند که مهارت های تخصصی را برای ارائه یک سیستم کاری بهینه به دست آورد. و درست مانند پختن براونی از ابتدا، احتمالاً تا زمانی که یک دستور العمل برنده تهیه شود، مقداری فلاپ وجود خواهد داشت.