IoV – لبه برش اتوماسیون خودرو – شماره 6 2022

در مورد اپراتورهای تسهیلات، این می تواند طلوع مدیریت هوشمند ترافیک و پارکینگ و همچنین سیستم های ردیابی خودرو باشد. از سوی دیگر، تولیدکنندگان عقب نخواهند ماند – لبه صنعتی آنها را قادر می سازد تا به شدت خودکار شوند و از سیستم های تولید متصل و بدون وقفه که کاملاً با نیازها و خواسته های مشتری هماهنگ هستند، بهره مند شوند.منبع: https://www.securitysa.com/17604R

ماشین‌های امروزی به ماشین‌های متصل با حسن نیت تبدیل شده‌اند و نه صرفاً توسعه دستگاه‌های تلفن همراه ما مانند تلفن‌های هوشمند. و این اتصال جای خود را به شبکه های وسایل نقلیه هوشمند داده است که چشم انداز را به شدت تغییر می دهند.

3. در بالای صفحه لایه برنامه قرار دارد. این از برنامه‌های تعبیه‌شده و/یا سایر برنامه‌های مستقر در جای دیگر شبکه، مانند ابر، لبه و زیرساخت‌های مجاور تشکیل شده است.

1. لایه پایینی شامل سنسورهایی است که داده هایی مانند الگوهای رانندگی، تشخیص برخورد، مصرف سوخت، ترمز و پارامترهای مختلف دیگر را اندازه گیری و جمع آوری می کند. با استفاده از حسگرهای بی سیم مانند شناسایی فرکانس رادیویی (RFID)، تشخیص نور و برد (lidar) و تشخیص و برد رادیویی (رادار)، وسایل نقلیه می توانند محیط را به صورت سه بعدی ترسیم کنند و موقعیت نسبی اشیاء دیگر را در مجاورت خودرو محاسبه کنند.

2. لایه دوم شامل سنسورهای مختلفی است که از طریق شبکه تلفن همراه نسل پنجم (5G)، بلوتوث، Wi-Fi، شبکه محلی (LAN) یا شبکه محلی بی سیم (WLAN) به پلتفرم حسگر متصل می شوند.

سازندگان خودرو باید از ارزش داده ها استفاده کنند. در IoV، فرصت هایی برای بسیاری از بازیکنان دیگر باز خواهد شد. آنهایی که موفق خواهند شد می‌توانند هر چیزی را که می‌توان به هم متصل کرد، جمع‌آوری کرد، آن‌ها را پردازش کرد و بینش‌های واقعی و معناداری را از آن استخراج کرد. زیرساخت جمع آوری این داده ها کلیدی خواهد بود.

برای درک IoV، باید به معماری نگاه کنیم. شبکه IoV از سه لایه تشکیل شده است:

بخش عمده ای از زیرساخت های مورد نیاز برای IoV بر محاسبات لبه صنعتی تکیه خواهد داشت. مالکان وسایل نقلیه می توانند به راحتی متصل شوند، از ازدحام ترافیک جلوگیری کنند و ایمنی جاده را بدون تلفات زیاد بهبود ببخشند.

مانند اینترنت اشیا، IoV می‌تواند از طریق فناوری‌های شهودی مانند هوش مصنوعی، قصد راننده را پیش‌بینی کند و ارتباطات و هوش را فراهم کند و تجربه رانندگی ایمن‌تر و بهینه‌تری را تجربه کند.

با این حال، با هر نقطه عطف تولید تا از کار انداختن، وسایل نقلیه مدرن مقدار قابل توجهی داده تولید می کنند. به علاوه، اگر وسیله نقلیه متصل یا بهتر بگوییم نسخه تکامل‌یافته آن، اینترنت وسایل نقلیه (IoV) را اضافه کنید، با کوه‌هایی از داده‌ها روبرو هستیم که نیاز به پردازش و ذخیره‌سازی یکپارچه دارند.

وسایل نقلیه دارای حسگرهای بی شماری هستند که به نوبه خود حجم عظیمی از داده را تولید می کنند. این حسگرها به عنوان مثال برای نظارت بر ایمنی، پارامترهای محیطی و ترافیک استفاده می شوند.

IoV همه چیز در مورد داده است، چه در زمان واقعی و چه تاریخی. ترجمه این داده ها منجر به اطلاعات ارزشمندی می شود تا تصمیم گیری در زمان واقعی، ایمنی و ادامه نوآوری را فراهم کند.

با IoV مصرف گسترده داده های بزرگ همراه می شود که سپس تصمیمات تجاری ارزشمند مبتنی بر شواهد را تحریک می کند. جالب توجه است که داده های بزرگ بدون شک بخشی از تکاملی است که منجر به IoV شده است.

جورج سنزره.

نوشته جورج سنزر، معمار راه حل: قدرت امن در اشنایدر الکتریک.

تکامل

و اکنون ما در آستانه یک مرحله تکاملی دیگر در حمل و نقل هستیم. IoV نه تنها اطلاعات را به راننده و سازنده منتقل می کند، بلکه سایر زیرساخت های حمل و نقل را نیز در اختیار دارد. در حال تبدیل شدن به شبکه ای از اشیا، افراد، وسایل نقلیه و حتی زیرساخت های شهر هوشمند است.

داده ها IoV را هدایت می کنند

وسایل نقلیه امروزی، اگر جناس را ببخشید، به ماشین های کامپیوتری تبدیل شده اند. نرم افزار بخش مهمی از کل چرخه عمر تولید را تشکیل می دهد، از تولید گرفته تا آزمایش و ناوبری داخل خودرو.

IoV – لبه برش اتوماسیون خودرو

شماره 6 2022 راه حل های یکپارچهزیرساخت فناوری اطلاعات حمل و نقل (صنعت)، لجستیک (صنعت)