ITV: مغازه ها و دزدان | امنیت حرفه ای


برنامه نیم ساعته امور جاری شب گذشته در آی تی وی، امشب، جرم خرده فروشی برجسته،مغازه ها و دزدانمارک رو می نویسد.

از مردم مستاصل دزدی از مغازه صحبت می کرد، چه به دلیل اعتیاد به مواد مخدر که معتادان مجبور به تغذیه آن بودند، چه برای بقای محض در بحران هزینه های زندگی. مسلماً گویاترین آن یکی از «وکس پاپ» خریداران ناشناس بود که با ابراز همدردی با هر کسی که مجبور بود شیر بچه یا محصولات بهداشتی را بدزدد، صحبت می کرد، زیرا توانایی خرید آنها را نداشتند.

اما همانطور که در برنامه ذکر شد، بدون پرداختن به جزئیات، همانطور که مشکل اجتناب ناپذیر تلویزیون است، این تمام ماجرا نیست. جنایات سازمان یافته نیز مغازه ها را هدف قرار داده و تا جایی که می توانند حمل کنند سرقت می کنند. همانطور که این نشان می‌دهد، اگر همانطور که عنوان فرعی برنامه بیان می‌کند، کشور شاهد «جنگ‌های خیابانی بالا» است، پس این یک جنگ در همه جبهه‌ها است – دزدانی که اقلام روزمره را برای زندگی می‌دزدند، مانند گوشت. و کالاهای با ارزش بالاتر

و اگر جنگ است، پس یک جنگ چریکی است، زیرا دزدان مغازه‌های «ناامید» (کلمات برنامه) نیز به عنوان اتحادیه کارگری بخش خرده‌فروشی به کارکنان مغازه‌ها توهین کلامی و حمله می‌کنند. Usdaw (که در «فروشگاه ها و دزدان» به طور گذرا ذکر شده است) دارد کمپین در مورد.

فقط ماه گذشته Usdaw گفت که “عمیقا نگرانتوسط پلیس آمار جرم و جنایت ثبت شده است که نشان می دهد در 12 ماه منتهی به مارس 2022 افزایش 21 درصدی دزدی از مغازه نسبت به سال قبل داشته است (آماری از ONS رسمی که در برنامه نقل شده است).

امنیت از کجا می آید؟ یک مرد فروشگاهی – که برنامه عمدتاً بخش راحتی را به جای زنجیرهای بزرگتر نشان می داد – دوربین فیلمبرداری پانوراما روی سقف خود را نشان داد که خبرنگار آدام شاو را در حال گذاشتن یک تخته شکلات در جیب قفسه سینه خود گرفت، جنایتی که مرد فروشگاه توانست انجام دهد. از طریق یک برنامه در گوشی خود مشاهده کنید.

در مورد محافظان امنیتی، اینها بدون نشان دادن چهره خود (فقط نشانهای سازمان صنعت امنیتی آنها) تصویر شده بودند. تنها مرد امنیتی که با آن مصاحبه شد – به طور خلاصه مانند بقیه مصاحبه‌شده‌ها، مانند روش تلویزیونی – دیوید مک‌کلوی بود که در نسخه چاپی ژوئن ۲۰۲۲ امنیت حرفه‌ای به‌عنوان رئیس جدید بدنه صنعت، پلیس سابق در صنعت و صنعت مصاحبه شد. تجارت. پلیس سابق MD است TM چشم، شرکت تحقیقات خصوصی.

این می توانست جذاب ترین قسمت برنامه باشد. مصاحبه بیش از یک خرده فروش از فقدان یا ناسازگار پاسخ پلیس شکایت داشت. آیا پاسخ واضح یک خرده فروش ملی این نیست که اگر خدمات پلیس اینقدر ناقص است، دست به کار شوید؟ این برنامه نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌های امنیتی استفاده می‌کنند و مسیر بازیابی غیرنظامی را پایین می‌آورند (همانطور که نشان‌دهنده روی ویترین فروشگاه‌ها، همانطور که در برنامه نشان داده شده است، می‌گوید).

دیوید مک‌کلوی از تیم جنایات پرکار شرکتش صحبت کرد که با لباس شخصی کار می‌کنند و به طور فعال در حال شکار دزدان مغازه هستند. در واقع شاو به دو گشت زنی در «خیابان شلوغ لندن» پیوست. فروشگاه ها ممکن است پیام هایی را در مورد فعالیت مشکوک مشتریان در گروه WhatsApp ارسال کنند. گشت زنی می توانست و می توانست به یک فروشگاه رفته و با مظنونین مقابله کند. آنچه که برنامه ITV دنبال نکرد این بود که این برای عدالت کیفری چه معنایی دارد، اگر کسب و کارها به هر تعداد خود سارقان را پردازش کنند، از جمع آوری جزئیات برای یک پرونده دادگاه مدنی گرفته تا جمع آوری خسارت.

مک کلوی یکی از کسانی بود که به شکست سیستم عدالت کیفری توسط سارقان اشاره کرد که دستگیر و بازداشت نشدند، حتی اگر شواهدی دال بر جرم وجود داشته باشد. “زیرا شما باید قانون را اجرا کنید”. با توجه به تمام اقدامات پلیس و عدالت جنایی، برنامه سپس یک بیانیه دفاعی از مرکز ملی جرایم تجاری ارائه کرد که در آن به “روزهای اقدام” در شهرهای مختلف اشاره شد (امنیت حرفه ای در استراتفورد در شرق لندن نیز به نمایش درآمد. در نسخه چاپی ژوئن خود).

مک‌کلوی همچنین یکی از کسانی بود که به آستانه بدنام 200 پوندی اشاره کرد که زیر آن پلیس نمی‌تواند (و به طور معمول) پرونده‌های دزدی از مغازه را به دادگاه نبرد. یکی از معدود مواردی که از یک سیاستمدار یاد می شود، کیت مالتهاوس، وزیر پلیس وقت وزارت کشور بود که در مورد آستانه به پلیس نامه نوشت.

اما (همانطور که در مورد سرقت، همانطور که در گزارشی که به طور تصادفی در همان روز منتشر شد، توسط بازرسان رسمی نیروی انتظامی نشان داده شد) این برنامه به وضوح نشان داد که جرایم علیه خرده فروشی بسیار بیشتر از پلیس برای رسیدگی به پرونده ها رخ می دهد – و حتی اگر وجود داشته باشد، دادگاهی برای رسیدگی وجود ندارد که.

یکی از پاسخ هایی که این برنامه وارد آن شد و آن را آزمایش کرد، فروشگاه آمازون Fresh بود که توسط شرکت جهانی در لندن آزمایش شده بود. همانطور که دیدیم، شما در راهروها قدم می زنید، خریدهای خود را تحویل می گیرید و بدون کارمند یا کارمند بیرون می روید. از طریق یک برنامه در تلفن خود، پس از آن صورتحساب شما دریافت می شود. آیا این جواب دزدی از مغازه است؟ اگر بگذریم (همانطور که برنامه نقل کرد) اکثر مردم نمی خواهند اینطور خرید کنند (به نظر ترسناک است)، پس چرا از کنار آمازون Fresh در Ealing Broadway گذشتم و یک نگهبان دارای نشان SIA پشت در ایستاده بود (تصویر، به طور مشابه ، آمازون تازه در ریچموند)؟

احتمالاً به این دلیل که مانند هر ایده فناوری whizzo، انسان ها می توانند راهی برای دور زدن آن پیدا کنند – بدون داشتن برنامه مناسب روی تلفن خود یا تلفن شخص دیگری، یا اصلاً تلفن همراه نداشته باشید، وارد شوید و کالاها را تحویل بگیرید!؟

همچنین از پلیس محافظه کار ساسکس و کمیسر جرم و جنایت، کیتی بورن، رهبر ملی جرایم تجاری و خرده فروشی نقل شده است. پلیس ساسکس بازرسان متخصص را اداره می‌کند (به جز اینکه گزارش بازرسان رسمی در مورد سرقت نشان می‌دهد که پلیس در سطح ملی کمبود بازرسان دارد) تا پرونده‌هایی را علیه پرکارترین مجرمان تشکیل دهد. حتی در اینجا پلیس ساسکس از اتخاذ رویکردهای متفاوتی در قبال آن دزدان مغازه‌هایی که «در روزهای سختی افتاده‌اند» و بقیه که احتمالاً جدی‌تر و شایسته محکومیت عدالت کیفری هستند صحبت کرد.

(به طور تصادفی، در روز انتقال، نهاد تجاری کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا، BRC، فرستاده شده است حرف توسط بیش از 100 خرده فروش به PCCها امضا شده است که از آنها خواسته شده است تا در برابر جرم علیه خرده فروشی اقدامات بیشتری انجام دهند.)

نتیجه‌گیری‌ها، در صورت وجود، این بود که معتادان به مواد مخدر (تکرار می‌کنم، دلیل اصلی جنایات خرده‌فروشی به دور از همه‌چیز) به کمک جامعه، خواه موسسات خیریه یا دولت، نیاز دارند تا اعتیاد خود را ترک کنند و مجبور به دزدی نباشند. تامین مالی آن و جنایت علیه خرده فروشی در نهایت برای همه ما هزینه دارد.

بازدید کنید www.itv.com/tonight.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/itv-shops-and-robbers/