JSO برای نادیده گرفتن آخرین تغییر قانون


معترضان ضد سوخت فسیلی و ضد تغییرات آب و هوایی می گویند که علیرغم استقبال وزیر کشور سوئلا براورمن، وزیر کشور از تغییر قانون برای مبارزه با تاکتیک اعتراضی در راهپیمایی آهسته در جاده ها، همچنان ادامه خواهند داد. بر اساس تعریف جدیدی از «اختلال جدی»، پلیس اکنون می‌تواند تأثیر تجمعی اعتراضات را در یک مکان ارزیابی کند، نه اینکه هر حادثه را جداگانه بررسی کند.

سوئلا براورمن، وزیر کشور، که در تصویر دیده می‌شود، می‌گوید: «مردم از اقدامات خودخواهانه و خودباخته Just Stop Oil که هیچ دستاوردی در راستای اهداف خود ندارند، خسته شده‌اند. من و فرماندهان پلیس موافقیم که افسران پلیس باید در مبارزه با جرم و جنایت حضور داشته باشند. آنها نباید مجبور شوند که در کنار معترضان راه های ما را مسدود کنند و مردم مجبور نباشند امور را به دست خود بگیرند.

این تعریف جدید از اخلال جدی به این معنی است که پلیس می‌تواند راهپیمایان کند را متوقف کند تا حق ما برای رفتن به محل کار، بیمارستان و انجام زندگی روزمره را پس بگیریم.»

فقط روغن را متوقف کنید (JSO) با این حال پاسخ داده است که به راهپیمایی آهسته در ظهر هر شنبه در میدان پارلمان در مرکز لندن ادامه خواهد داد.

قانون نظم عمومی 2023 جرایم جنایی جدید و مجازات های مناسب را برای اقدامات اعتراض آمیز مخل مانند “قفل کردن” به اشیا به همراه داشت. دادگاه می تواند به یک مجرم مکرر دستور پیشگیری از اختلال جدی بدهد که می تواند منجر به مجازات زندان شود. با این حال، تنها تعداد انگشت شماری از معترضان JSO تاکنون زندانی شده اند که توسط JSO به عنوان “زندانیان سیاسی” توصیف شده است. JSO بدون توجه به تغییر قانون، همچنان اعلام کرده است که “کارزار نامحدود مقاومت مدنی” را ادامه خواهد داد.

در حالی که راهپیمایی کند بوده است اطراف لندن، از جمله در پل ها، JSO همچنین بیان کرده است که این است یک اپرا را مختل کرد در جشنواره گلیندبورن در ساسکس.

زمینه

خانم براورمن و پریتی پاتل، وزیر کشور قبلی، به دنبال بستن خلأهای قانونی که معترضان از آنها سوء استفاده کردند، مانند سال جاری تلاش کرده اند. لایحه نظم عمومی که به دنبال اقدامات نظم عمومی در بخش 3 قانون پلیس، جرم، مجازات و دادگاه‌ها 2022 است که، از جمله، اختیارات را در قانون نظم عمومی 1986 به روز کرد. از جمله مکان هایی که توسط معترضان هدف قرار گرفته اند، خط راه آهن HS2 از لندن به میدلندز است. و فرودگاه‌ها، راه‌آهن‌ها، چاپخانه‌های روزنامه و زیرساخت‌های پایین‌دستی نفت و گاز، همگی در جدیدترین لایحه نظم عمومی بررسی شده‌اند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/jso-to-ignore-latest-law-change/