NAO در بررسی شکست های عملکرد


عملکرد بررسی امنیتی بریتانیا (UKSV) در سال 2021-2022 به طور قابل توجهی بدتر شد زیرا تقاضا برای بررسی با کاهش محدودیت‌های کووید-19، به ویژه در
طبق یک ممیزی رسمی، زمان‌های دور برای مجوزهای DV DV (تعیین‌شده توسعه‌یافته).

به گفته اداره حسابرسی ملی، UKSV از آگوست 2021 به اهداف خود برای مجوزهای CTC (بررسی های ضد تروریستی) و SC (بررسی های امنیتی) و از ماه مه 2021 برای مجوزهای DV نرسیده است.NAO) گزارش در مورد عملکرد UKSV، که از آخرین ممیزی خود در سال 2018 مشاهده کرد که همچنان عملکرد ضعیفی دارد.

گرت دیویس، رئیس NAO گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که تأخیرهای غیرقابل قبول همچنان مانع از بررسی امنیتی می‌شود، که برای عملکرد مؤثر دولت، و به‌ویژه، کار امنیت ملی اهمیت حیاتی دارد.

UKSV باید بر اساس ابتکارات طرح تثبیت خود استوار باشد تا اطمینان حاصل کند که در مسیری پایدار برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای بررسی قرار دارد. و ضروری است که دفتر کابینه مسیر روشنی را برای اصلاحات معنادار، از جمله جذب و حفظ استعدادها برای اجرا و مدیریت بهبودهای پایدار تعیین کند.»

ممیزی رسمی نشان داد که در بخش فناوری اطلاعات، تلاش‌های اولیه دفتر کابینه برای مدرن‌سازی فناوری اطلاعات تقریباً 50 درصد بیش از بودجه بود که منجر به حذف 2.5 میلیون پوند شد. ممیزی اشاره کرد که UKSV هنوز از سیستم IT استفاده می‌کند که می‌خواست در سال 2018 به دلیل کمبود ظرفیت، کندی و نیاز به راه‌حل‌های دستی زیاد، آن را کنار بگذارد. طبق این گزارش، در مورد نیروی انسانی، کمبود نیروی متخصص همچنان یک مانع بزرگ است – UKSV به طور مداوم برای جذب نیرو تلاش کرده است. علیرغم روی آوردن به رویکردی عمدتاً داخلی پس از تلاش ناموفق قبلی برای اصلاح فناوری اطلاعات، به شدت به پیمانکاران متکی است.

وزارت دفاع همچنان بزرگترین «مشتری» UKSV است و 56 درصد از کل درخواست های مجوز را به خود اختصاص می دهد. از ژانویه 2022، UKSV چک های اعتبارسنجی را پردازش می کند، یک الزام قانونی جدید برای کسانی که در خطوط هوایی کار می کنند. بیش از 100000 مورد از این تا پایان سپتامبر 2022 پردازش شده بود.

زمینه

بررسی امنیتی بریتانیا در ژانویه 2017 با ادغام خدمات بررسی توسط وزارت خارجه و وزارت دفاع (MoD) راه اندازی شد. در آن زمان UKSV بخشی از وزارت دفاع بود، اگرچه دفتر کابینه سیاست تعیین کرد. در آوریل 2020، UKSV به عنوان بخشی از گروه امنیتی دولت به دفتر کابینه رفت.

می توانید گزارش 49 صفحه ای “عملکرد بررسی امنیتی بریتانیا” را در وب سایت NAO بخوانید: www.nao.org.uk.




منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/nao-on-vetting-performance-failures/