Outlook مدیرعامل KPMG 2022، نسخه آفریقای جنوبی – شماره 8 2022

تمرکز در حال تکامل به سمت خطرات شهرت و فناوری

با این حال، به صورت محلی، ریسک زنجیره تامین اکنون به عنوان ریسک اصلی برجسته شده است، که تغییری نسبت به سال 2021 است که امنیت سایبری به عنوان ریسک اصلی شناسایی شد. با این حال، 82 درصد از مدیران عامل محلی اعلام کرده اند که برای حملات سایبری آماده هستند، در حالی که این رقم در سطح جهانی 56 درصد است.

وقتی صحبت از دیجیتالی شدن و انقلاب صنعتی چهارم (4IR) به میان می‌آید، اکثر همتایان آفریقای جنوبی بسیار جلوتر از ما هستند. با این حال، دلگرم کننده است که توجه داشته باشید که 84٪ از مدیران عامل محلی در استراتژی های سرمایه گذاری دیجیتال تهاجمی سرمایه گذاری می کنند. نوآوری و فناوری های جدید نه تنها پتانسیل ایجاد اشتغال را دارند، بلکه رشد اقتصادی را به ویژه در این زمان های نامشخص افزایش می دهند.

نظرسنجی چشم انداز مدیرعامل KPMG همچنین به این واقعیت اشاره کرده است که ارزش پیشنهادی کارکنان در جذب و حفظ استعدادهای لازم یکی از اولویت های عملیاتی اصلی برای دستیابی به اهداف رشد سه ساله سازمان ها است. در واقع، 70٪ از مدیران عامل نشان دادند که انتظار می رود تعداد کارمندان خود را در طول دوره حداکثر تا 10٪ افزایش دهند و بیشتر مدیران عامل برای آماده سازی برای رکود پیش بینی شده بر استعداد و فناوری تمرکز می کنند.

ایگناتیوس سهول، مدیر عامل شرکت KPMG SA.

Outlook مدیرعامل KPMG 2022، نسخه آفریقای جنوبی

شماره 8 2022 انتخاب سردبیر، اخبار

علاوه بر این، این نظرسنجی نشان داد که عدم قطعیت فعلی مدیران عامل را به ادامه اولویت‌بندی تحول دیجیتال شرکت‌ها سوق می‌دهد، به طوری که 84٪ اظهار داشتند که آنها یک استراتژی سرمایه گذاری دیجیتال تهاجمی دارند که برای کمک به آنها در حفظ وضعیت اولین حرکت یا دنبال کننده سریع (در مقایسه با 72٪) طراحی شده است. در سطح جهانی). با این حال، علی‌رغم تمایل و استدلال روشن برای پیشبرد دیجیتالی‌سازی، ۷۲ درصد از کسب‌وکارها بر نیاز به پرداختن به فرسودگی ناشی از تحول دیجیتال پرشتاب در دو سال گذشته تاکید کردند.

با این حال، آنچه دلگرم کننده است این است که اعتماد به انعطاف پذیری اقتصاد جهانی در شش ماه آینده خوشبینانه است، به طوری که 64 درصد از مدیران عامل محلی – در مقایسه با 73 درصد مدیران جهانی – نشان می دهد که آنها همچنان محتاطانه روی آینده متمرکز هستند. فرصت‌ها در شرایط عدم اطمینان فعلی.»

تغییرات در تعداد پرسنل طی سه سال آینده

با این حال، 10٪ از مدیران عامل محلی همچنین اظهار داشته اند که شک و تردید ذینفعان در مورد شستشوی سبز چالش اصلی آنها در ارتباط عملکرد ESG با ذینفعان است (در مقایسه با 17٪ در سطح جهانی و 11٪ از سال 2021) و بیش از یک سوم مدیران عامل می گویند گزارش عملکرد ESG. در سازمان خود سختگیری گزارشگری مالی را ندارد.

به گفته ایگناتیوس سهول، مدیرعامل KPMG SA، «هنگام بررسی چالش‌ها در ارائه استراتژی‌های ESG، دیدیم که مدیران عامل محلی «شناسایی و اندازه‌گیری معیارهای توافق شده» را به عنوان بزرگترین چالش در مقایسه با «مسائل فوری تجاری/اقتصادی که تمرکز را تغییر می‌دهند» فهرست می‌کنند. ESG برای مدیران عامل جهانی

اهمیت ابتکارات ESG در کسب و کارها، به ویژه با توجه به بهبود عملکرد مالی، محرک رشد و برآورده کردن انتظارات ذینفعان، نمی تواند به اندازه کافی مورد تاکید قرار گیرد. در حالی که می دانیم فقدان یک چارچوب جهانی پذیرفته شده برای اندازه گیری و افشای عملکرد ESG وجود دارد، نظرسنجی KPMG نشان داد که 65٪ از سهامداران (سرمایه گذاران نهادی و کارمندان) خواهان شفافیت و گزارش دهی بیشتر ESG هستند و 60٪ از مدیران عامل خاطرنشان کردند که 10 درصد از درآمد آنها به سرمایه گذاری در برنامه هایی اختصاص می یابد تا سازمان ها بتوانند پایدارتر باشند.

ماووسو همچنین نتیجه می‌گیرد که از آنجایی که چندین سازمان بر دیجیتالی‌سازی تمرکز می‌کنند، چالش‌های احتمالی در برخی از کارگرانی که از فرسودگی شغلی رنج می‌برند و برخی دیگر به دلیل اتوماسیون جابجا شده‌اند، وجود دارد. «سازمان‌ها باید بر برنامه‌های سلامتی تمرکز کنند که از کسب استعدادهای آنها حمایت می‌کند، اما کارمندانی را که احتمالاً با این فناوری‌های جدید جابجا می‌شوند، دوباره مهارت می‌دهند. هر مدیر عامل یا رهبر به شما خواهد گفت که کارکنان بزرگترین دارایی یک سازمان هستند و جذب و حفظ استعدادهای لازم به درستی یکی از اولویت‌های عملیاتی برای دستیابی به هر هدف رشدی است.


M&A; انتظار می رود با وجود نگرانی های اقتصادی، اشتها بهبود یابد

نظرسنجی چشم انداز مدیرعامل KPMG اشاره کرد که، در حالی که مدیران عامل اهمیت ابتکارات ESG را در سطح جهانی به عنوان تقاضا برای گزارش دهی قوی تر ESG و شفافیت در بین سرمایه گذاران و مشتریان درک می کنند، ESG همچنان در دستور کار اتاق هیئت مدیره به عنوان یک اولویت عملیاتی اصلی برای نزدیک به 70٪ از شرکت ها سقوط کرده است. مدیران جهانی (58 درصد در سال 2021).

آخرین نسخه، که همه‌گیری جهانی، فشارهای تورمی و تنش‌های ژئوپلیتیکی را مورد بررسی قرار می‌دهد، همچنان به نتایج مثبتی اشاره می‌کند و مدیران عامل محلی اعلام کرده‌اند که در حال حاضر با تمرکز بر فناوری، استعداد و ESG (محیط‌زیست، اجتماعی و حاکمیتی) خطرات رکود پیش‌بینی‌شده را کاهش می‌دهند. ) ابتکاراتی برای شکل دادن به پیشرفت آنها در سه سال آینده.

مدیران عامل ریسک فناوری را در کوتاه مدت و بلندمدت در ذهن خود نگه می دارند. در واقع، فناوری مخرب به عنوان بزرگ‌ترین خطر و بزرگ‌ترین تهدید برای رشد سازمانی طی سه سال آینده ظاهر شده است، با چهار برابر تعداد مدیران عامل شرکت KPMG در اوایل سال جاری (12٪ در آگوست 2022 در مقابل 3٪ در ژانویه و فوریه 2022) با ذکر این موضوع به عنوان اولویت.

• رکود پیش بینی شده رشد را مختل خواهد کرد. با این حال، مدیران عامل با تمرکز بر فناوری، استعداد، محیط زیست، اجتماعی و حکومت (ESG) برای شکل دادن به پیشرفت در سه سال آینده، خطرات را کاهش می دهند.

بزرگترین چالش در ارائه استراتژی های ESG طی سه سال آینده، شناسایی و اندازه گیری معیارهای مورد توافق خواهد بود.

اواسط نوامبر شاهد انتشار آخرین نسخه چشم انداز مدیر عامل KPMG 2022، نسخه آفریقای جنوبی، با عنوان فرعی «رشد بالقوه در زمان نامشخص» بودیم. این گزارش سالانه، که در سطح جهانی ارائه می‌شود، از دیدگاه‌های 1325 مدیر عامل در 11 بازار استفاده می‌کند تا بینشی در مورد چشم‌انداز سه ساله آنها در مورد چشم‌اندازهای تجاری و اقتصادی – از جمله آفریقای جنوبی – ارائه دهد.

مدیر عامل رهبری کسب و کار آفریقای جنوبی (BLSA)، بوسیسیوه ماووسو، به این احساس اضافه کرد و اظهار داشت: «فرصت‌های سرمایه‌گذاری بی‌شماری در آفریقای جنوبی وجود دارد، مانند تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و بخش انتقال، و البته خودروهای الکتریکی. بخش تولید و تولید هیدروژن سبز شاهد افزایش علاقه و رشد در سطح محلی است.

با این حال، آنچه دلگرم‌کننده است، اعتماد رهبران جهانی به انعطاف‌پذیری اقتصاد جهانی در شش ماه آینده است، به طوری که 73 درصد اظهار داشتند که معتقدند شناوری وجود دارد. من همچنین به دلیل این واقعیت که پیشرفت در زمینه تنوع و شمول در بخش تجارت از نظر ارتباطی بالا رفته است، بسیار امیدوار هستم، به طوری که 68٪ از پاسخ دهندگان جهانی نشان می دهند که این برای آنها مهم است.”

Busisiwe Mavuso، مدیر عامل، رهبری تجاری آفریقای جنوبی.

مطمئناً توجه به این نکته مهم است که مهمترین نگرانی برای مدیران محلی عوامل اقتصادی مانند افزایش نرخ بهره، تورم و رکود پیش بینی شده است. بنابراین، در حالی که صندوق بین‌المللی پول (IMF) انتظار دارد که توسعه‌یافته‌ترین اقتصاد آفریقا برای سال 2022 نرخ رشد اقتصادی 2.1 درصدی داشته باشد که کمتر از پیش‌بینی 2.3 در جولای است، اقتصاد آفریقای جنوبی همچنان به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت. 1.1٪ از 1.4٪ در سال 2023، “سهول می گوید.

• 72 درصد از مدیران محلی در حال حاضر اقداماتی را برای افزایش بهره وری در آماده سازی برای رکود پیش بینی شده انجام داده اند.

در واقع، نظرسنجی چشم انداز مدیرعامل KPMG این را فاش کرد 6 از 10 مدیران محلی معتقدند که مهمترین اهداف رشد طی سه سال آینده رشد ارگانیک (به عنوان مثال، نوآوری، تحقیق و توسعه (R&D)، سرمایه گذاری سرمایه، محصولات جدید و استخدام) و همچنین اتحاد استراتژیک با اشخاص ثالث است. 72 درصد از مدیران محلی امیدوار کننده در حال حاضر اقداماتی را برای افزایش بهره وری در آماده سازی برای رکود پیش بینی شده انجام داده اند، که نشان می دهد مدیران عامل با احتیاط بر روی فرصت های آینده در چنین عدم اطمینان تمرکز می کنند.

• بزرگترین چالشی که مدیران عامل محلی در ارائه استراتژی ESG خود طی سه سال آینده با آن روبرو هستند، شناسایی و اندازه گیری معیارهای مورد توافق است.

یافته های کلیدی نظرسنجی چشم انداز مدیرعامل KPMG 2022

• با این حال، اعتماد به انعطاف پذیری اقتصاد جهانی در شش ماه آینده خوش بینانه است – با 64٪ از مدیران محلی، در مقایسه با 73٪ از مدیران جهانی – نشان می دهد که مدیران عامل با احتیاط بر فرصت های آینده در هنگام عدم اطمینان متمرکز هستند.منبع: https://www.securitysa.com/18114R

با توجه به اینکه تقریباً نیمی از مدیران عامل جهانی می گویند که کار از راه دور یا ترکیبی تأثیر مثبتی بر همکاری و نوآوری داشته است، برخی سؤالات در مورد عجله برای “بازگشت به حالت عادی” باقی می ماند. با این حال، 76٪ از مدیران عامل محلی هنوز تصور می کنند که کارگران به طور تمام وقت در این دفتر در سه سال آینده کار کنند (در مقایسه با 65٪ در سطح جهانی)، و 24٪ اظهار کرده اند که انتظار می رود ترکیبی – بدون کارگران کاملاً از راه دور – باشد. بر اساس این نتایج، مدیران عامل محلی ترجیح می دهند نیروی کار خود را به طور تمام وقت در دفتر بازگردانند.

نظرسنجی چشم‌انداز مدیرعامل KPMG همچنین نشان داد که در حالی که اشتهای ادغام‌ها و اکتساب‌ها (M&A) متوسط ​​بود، 44 درصد از مدیران عامل محلی همچنان شاهد بهبود قابل‌توجهی نسبت به میانگین‌های جهانی که در اوایل سال جاری ذکر شد (با 23 درصد اظهار داشتند که اشتهای بالایی داشتند) مشاهده می‌شود و بنابراین مقداری افزایش می‌یابد. در سال های آینده مورد انتظار است.