PA برای تونل جاده مرسی


تونل مرسی که لیورپول را به ویرال متصل می‌کند، دارای یک سیستم آدرس عمومی قدیمی و معیوب بود که نیاز به تعویض داشت. PAS Sound Engineering به نقل از محصول Praesensa توسط سازنده بوش برنده مناقصه شد.

تونل مرسی از دو تونل جاده ای مجزا تشکیل شده است – کوئینز وی و کینگزوی. هر دو در مرکز لیورپول شروع می شوند. تونل کوئینزوی به بیرکنهد و تونل کینگزوی به والاسی می‌رود. هر دو اتاق کنترل مخصوص به خود را نیز دارند.

مقامات تونل با خطاهای تجهیزات مختلف در سیستم عمدتاً پشتیبانی نشده خود دست و پنجه نرم کرده بودند و به چیزی قابل شبکه نیاز داشتند. Praesensa می تواند با شبکه فیبر و مدارهای بلندگو ارتباط برقرار کند. راه حلی با هزینه کمتر و در بازه زمانی کوتاه تر از زمانی که یک سیستم کاملاً جدید نصب شود.

مهندسان باید آدرس عمومی توزیع شده ناموفق را به روز کنند و در عین حال عملکرد تا حد ممکن تجهیزات قدیمی را حفظ کنند. بلندگوهای موجود در محل مورد آزمایش، بازرسی و در صورت لزوم بازسازی شدند.

سیستم Praesensa مبتنی بر IP توانست با شبکه فیبر متصل شود. همه دستگاه‌ها برای راه‌اندازی متمرکز و غیرمتمرکز و همچنین اتصال با سیستم‌های دیگر به IP متصل هستند. PAS 29 تقویت کننده هشت کاناله Praesensa را نصب کرد که هر کدام دارای ظرفیت 600 وات، دو کنترل کننده سیستم Praesensa، چهار ایستگاه تماس LCD رومیزی با همان تعداد پسوند ایستگاه تماس و 144 دستگاه پایان خط Praesensa بود.

محصولات جدید دارای قدرت کافی با گزینه های کانال یکپارچه هستند تا امکان ایجاد فرم فشرده در قفسه های تجهیزات مختلف را فراهم کنند. اندازه کاهش یافته تجهیزات اکنون امکان طرح بندی قفسه های مرتب تر و فشرده تر را فراهم می کند، در حالی که سیستم گزینه های بیشتری را برای گروه بندی منطقه در سراسر تقویت کننده های متعدد در مکان های تجهیزات در هر دو تونل ارائه می دهد. هنگام افزودن یا تعریف مناطق یا گروه های صوتی جدید، سیستم تغییرات را به روز می کند. اکنون 16 ایستگاه خروجی تجهیزات می توانند نظارت و گزارش خطا را در زمان واقعی به کارکنان تعمیر و نگهداری و عملیات از راه دور از طریق شبکه IT ارائه دهند.

دو اتاق کنترل قادر به برقراری ارتباط در هر نقطه از تونل های 8 کیلومتری با پخش از پیش ضبط شده یا زنده هستند. کنترل‌کننده‌ها در هر مکان اجازه می‌دهند در صورت بروز خرابی بزرگ، از یک دستگاه معیوب عبور کنند. مفهوم بدون نقطه شکست پرسنسا با افزونگی شامل همه دستگاه‌ها و اتصالات شبکه، مسیرهای سیگنال بحرانی و عملکردها است که همگی قابل نظارت هستند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/pa-for-mersey-road-tunnel/