PAC در ESN | امنیت حرفه ای


کمیته حساب‌های عمومی (PAC) از نمایندگان مجلس می‌گوید که پروژه ESN (شبکه خدمات اضطراری) یک مورد کلاسیک از تعصب خوش‌بینی در دولت است. گزارش; چهارمین موضوع است.

رئیس PAC، نماینده حزب کارگر لندن خانم مگ هیلیر وی گفت: “هیچ وقت یک برنامه واقعی برای ESN وجود نداشته است و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه به خوبی سیستم فعلی کار خواهد کرد وجود ندارد. اظهارات وزارت کشور مبنی بر اینکه به سادگی پروژه را “شکاف” خواهد کرد، ارتباطی با واقعیت ندارد و خدمات اورژانسی را نمی توان برای تأخیرهای مداوم رها کرد تا برگه را انتخاب کنند. با 2 میلیارد پوندی که قبلاً برای ESN خرج شده است و برای نشان دادن آن کم است، وزارت کشور نباید به سادگی پول خوب را پشت سر بگذارد.

“البته باید یک جهت روشن برای این پروژه طولانی مدت ایجاد شود، اما ESN مسائل گسترده تری را در مورد رویکرد تدارکات عمومی مطرح می کند. وزارت کشور به درخواست ما گفت که می پذیرد رویکرد تجاری اتخاذ شده با ESN کمتر از حد مطلوب است، اما بدون توجه به آن، آن را دنبال خواهد کرد. اگر اکنون هنگام جستجوی پیمانکار اصلی جایگزین، در تهیه یا تحویل عجله کند، خطرات جدیدی ایجاد خواهد شد. خطرات برون سپاری خدمات باید بهتر مدیریت شود، زیرا دولت در صورت انجام این کار هنوز در قبال ارزش پول پاسخگو است.»

ESN در نسخه چاپی آوریل مجله امنیتی حرفه ای پس از نمایش BAPCO 2023 در کاونتری برای ارتباطات بخش عمومی، به روز رسانی را شنید. نمایندگان مجلس خاطرنشان کردند که اورژانس با فشارهای مالی مواجه است، زیرا هیچ سازوکار خاصی از سوی دولت برای کمک به آنها برای تحمل این هزینه‌های اضافی ایجاد نشده است.

دولت برنامه ارائه ESN را در سال 2015 آغاز کرد و انتظار داشت که سیستم رادیویی مورد استفاده Airwave را در سال 2019 خاموش کند. Airwave در نهایت (گزارش نشان می دهد تا سال 2028) منسوخ خواهد شد و امکان دسترسی به داده های مدرن تلفن همراه را برای کاربران فراهم نمی کند. اما دولت هنوز نمی داند که ESN چه زمانی آماده خواهد شد و بر اساس این گزارش، با وجود صرف حدود 2 میلیارد پوند، ESN هیچ چیز قابل توجهی ارائه نکرده است. نمایندگان مجلس شکایت می کنند که وزارت کشور از اعتماد به نفس خود نسبت به کاهش خطرات این پروژه راضی به نظر می رسد و به نظر می رسد خوش بینی آن با واقعیت عملکرد تا به امروز و چالش های پیش رو قطع شده است. نمایندگان مجلس دریافتند که از آنجایی که شرکت فناوری موتورولا از این پروژه خارج شده است، که وزارت کشور تخمین می زند که حدود 140 میلیون پوند بدون دریافت ارزش کامل مالیات دهندگان به آن پرداخت کرده است، پیش از یافتن تامین کننده جدید توسط وزارت کشور می توان پیشرفت محدودی داشت. هنوز باید انجام شود که بخش‌های مختلف ESN، آزمایش فناوری، و پوشش کامل و انعطاف‌پذیری کافی انجام شود.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/government/pac-on-esn/