Protect Duty تایید شد | امنیت حرفه ای


وظیفه حفاظت – الف مسئولیت قانونی در مورد مکان هایی برای اتخاذ تدابیر برای مقابله با تروریسم – توسط نخست وزیر، ریشی سوناک تایید شده است. در بهار 2023 یک قانون در سراسر بریتانیا برای ایجاد وظیفه وعده داده شده است.

این وظیفه از مدلی چند لایه پیروی می کند، دولت تاکید می کند که به دنبال جلوگیری از بار ناخواسته بر مشاغل است. یک ردیف استاندارد برای مکان‌هایی با حداکثر ظرفیت بیش از 100 نفر اعمال می‌شود. راه‌های انجام وظیفه می‌تواند شامل آموزش، اشتراک‌گذاری اطلاعات و تکمیل یک برنامه آمادگی باشد (برای موارد اولیه مانند قفل کردن درها برای به تأخیر انداختن مهاجم، یا دانش در مورد زندگی صرفه جویی در درمان برای کارکنان قبل از رسیدن خدمات اورژانس – «شکاف مراقبتی» که توسط جلد دوم تحقیق منچستر آرنا شناسایی شده است، همانطور که در نسخه چاپی دسامبر مجله امنیتی حرفه ای).

یک ردیف پیشرفته آنچه را که دولت به عنوان مکان های با ظرفیت بالا توصیف می کند، با ظرفیت بیش از 800 نفر در هر زمان پوشش می دهد. این به خوبی بیش از 250 مورد مطرح شده در وزارت کشور است مشاوره. این سطح باید یک ارزیابی ریسک انجام دهد: آنچه ممکن است پس از آن شامل فرهنگ هوشیاری و امنیتی، اقدامات فیزیکی مانند دوربین مدار بسته یا سیستم‌ها و فرآیندهای جدید باشد.

انبارها و دفاتر و مکان هایی که مقررات امنیتی حمل و نقل قبلاً اعمال می شود، به صراحت از این وظیفه مستثنی هستند. عبادتگاه ها، هر اندازه که باشند، در ردیف «استاندارد» خواهند بود.

دولت می گوید که برای ادای احترام به مارتین هت، که یکی از کسانی بود که در حمله تروریستی انتحاری منچستر آرنا در ماه مه 2017 جان باختند، یک رژیم بازرسی و اجرا به نام “قانون مارتین” ایجاد خواهد کرد. دولت تاکید کرده است. با شرکت‌ها و گروه‌های قربانیان، از جمله فیگن موری و تیم کمپین قانون مارتین، و نجات‌یافته‌ها در برابر ترور، روی وظیفه کار کنید.

نخست وزیر، ریشی سوناک، گفت: «شیوه ای که شهر منچستر به عنوان یک جامعه در پی حمله بزدلانه منچستر آرنا گرد هم آمد، و کار شگفت انگیز مبارزانی مانند فیگن موری که زندگی خود را وقف امن تر کردن و تبلیغ ما کرده اند. مهربانی و بردباری، الهام بخش همه ماست. من متعهد به همکاری با فیگن برای بهبود اقدامات امنیتی در اماکن و فضاهای عمومی و ارائه این قانون حیاتی برای گرامیداشت یاد و خاطره مارتین و همه کسانی که تحت تأثیر تروریسم هستند، هستم.

فیگن موری، مادر مارتین هت، گفت: «قانون مارتین قرار نیست تروریسم را متوقف کند، اما امنیت عقل سلیم، و اطمینان از اینکه مکان‌ها تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت مردم انجام می‌دهند، می‌تواند به معنای آسیب کمتری باشد که من و خانواده‌های آن‌ها از آن‌ها رنج می‌برند. منچستر باید تحمل می کرد. من از تعهد دولت برای گنجاندن مکان های کوچکتر و کار سریع روی این قانون استقبال می کنم. اکنون بسیار حیاتی است که ما اقدامات لازم را برای محافظت از خود و دیگران در هر کجا که ممکن است انجام دهیم و امیدوارم کشورهای دیگر از این قانون اساسی درس بگیرند.

وزیر کشور سوئلا براورمن گفت: «محافظت از مردم در برابر خطر مسئولیت کلیدی هر دولتی است. تهدید تروریستی که ما با آن روبرو هستیم متنوع است و به طور مداوم در حال تغییر است، به همین دلیل این قانون بسیار مهم است. من می خواهم از فیگن موری و کمپین قانون مارتین برای حمایت آنها در توسعه این اصلاح حیاتی تشکر کنم.

تلاش‌های خستگی‌ناپذیر آنها به اطلاع‌رسانی رویکرد ما کمک کرده است و داستان‌های دلخراش بازماندگان و خانواده‌های آنها یادآوری دائمی است که چرا ما باید این تعهد را برای همکاری برای بهبود امنیت عمومی انجام دهیم.»

همچنین مصاحبه با فیگن را در نسخه چاپی نوامبر امنیت حرفه ای

نظرات مارک رو:

به نظر می‌رسد که وظیفه همانطور که تا کنون بیان شده است از الزام به همه «مکان‌های قابل دسترس برای عموم» در اصطلاحات تخصصی جدید وزارت کشور – حتی سواحل و پارک‌ها – برای برآورده کردن وظیفه، همانطور که گفته شد، عقب‌نشینی می‌کند. حتی اگر آخرین اقدامات تروریستی از سال 2017 مانند خیابان استریتهام در داخل یک محل برگزار نشده باشد. مثل همیشه شیطان در جزئیات خواهد بود. رژیم بازرسی چه کسی خواهد بود که بدون آن هیچ مقرراتی بی‌عقول است – سازمان امنیت صنعت، یک نهاد بازرسی از قبل مانند NSI یا SSAIB، اداره بهداشت و ایمنی یا چیز جدیدی؟ بزرگترین یا کاربردی ترین سوال از همه، که توسط سیاستمداران مطرح نشده است. چه کسی پرداخت خواهد کرد، یا پول برای چنین تنظیم کننده ای از کجا تامین می شود – جریمه هایی برای عدم رعایت، که دلالت بر بازرسان سرگردان دارد؟

مدیران امنیتی که کارمندان وزارت کشور به آنها گفته اند که وظیفه از اواخر سال 2020 در راه است، می خواهند بدانند – به خاطر پوشش خود، چه رسد به اینکه از سایت ها محافظت کنند – چگونه از این وظیفه پیروی کنند (که ممکن است لزوماً چنین نباشد. مانند حفاظت واقعی با توجه به خطر یا مکان؟). آن مکان‌ها در ردیف پیشرفته باید کاری را انجام دهند که «به طور منطقی عملی» است. آن چیست؟!

دولت وعده هدایت قانونی و حمایت سفارشی را می دهد. که در حال حاضر در مرکز امنیتی حفاظتی رسمی موجود است، ProtectUK. اما با توجه به اینکه پلیس مشغول است و CTSA (مشاوران امنیتی ضد تروریسم) آنها همچنان شلوغ تر می شوند، مشاوره و آموزش در مورد این وظیفه می دهند، آیا این توصیه ها به روز می شود؟ مشکوک است، با توجه به سرعت مقامات تا کنون – ما پنج سال و نیم از حمله Arena می گذریم، و مشاوره در مورد این وظیفه در آستانه کووید در بهار 2020 پیشنهاد شد.

عکس مارک رو; مسیر پیاده روی به آرنا از ایستگاه منچستر ویکتوریا.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/protect-duty-confirmed/