Protect Duty: چه کسی فردی شایسته است؟


مارک رو می نویسد: مسیر Protect Duty برای تبدیل شدن به قانون طولانی و پر پیچ و خم است، اما زمانی که به قانون تبدیل شود، یک مشکل پیچیده تر باقی خواهد ماند. چگونه می توان تعریف کرد که چه کسی “شخص شایسته” برای مشاوره به هزاران مکان و سایت های دیگری است که تحت این وظیفه قرار می گیرند، اما هیچ مدیر امنیتی ندارند، چه رسد به یک متخصص ضد ترور.

این سؤال واقعاً یک سؤال برای تعیین اینکه چه کسی یک مشاور امنیتی است است، زیرا حتی مشاغل با بخش امنیتی ممکن است احساس کنند که می‌خواهند چنین تخصص‌هایی را وارد کنند. حتی شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی، اگر اخیراً بخش امنیتی خود را از 57 به 5 کاهش داده اند (همانطور که اتفاق افتاده است).

برخی در حال حاضر خود را به عنوان قادر به ارائه آن تخصص تعریف می کنند. یکی از سخنرانان ارشد پلیس در نمایشگاه Olympia در پاییز گذشته به این نکته اشاره کرد که مقامات هیچ محصول یا خدماتی را که به شما کمک می‌کند تا به وظیفه محافظت کنید، به بازار عرضه نشده است. او می‌توانست با باد صحبت کرده باشد، زیرا برخی در صنعت امنیتی بریتانیا، وظیفه حفاظت را فرصتی نادر برای پول نقد می‌دانستند، همتراز با تقاضای امنیت نظامی خصوصی در عراق پس از تهاجم سال 2003، تقاضا برای آموزش کارکنان درب، نگهبانان قراردادی، اپراتورهای اتاق کنترل دوربین مداربسته و محافظان یک بار سازمان امنیت صنعت (استرژیم صدور مجوز در اواسط دهه 2000 و فراخوان برای امنیت مسلحانه در کشتی‌هایی که از اقیانوس هند در اوایل دهه 2010 علیه دزدان دریایی سومالیایی عبور می‌کردند، آغاز شد.

در نظر بگیرید که وزارت کشور تاکنون چه جزئیاتی از این موضوع ارائه کرده است وظیفه پیشنهادی. یک سایت ممکن است مجبور به آموزش کارکنان باشد. یک “ارزیابی خطر و طرح امنیتی” تهیه کنید. و “ویژگی های امنیتی فیزیکی” را اضافه کنید یا بررسی کنید. اکنون اینکه هر مشاور امنیتی در همه آن تخصص ها صلاحیت داشته باشد بسیار نادر است. آنها قرار است صدها پوند در ساعت برای خدمات خود دریافت کنند، که یک تئاتر یا عبادتگاه (مثلاً) نمی تواند به راحتی از عهده آن برآید. حتی اگر بتوانند، آن مشاوران مورد تقاضا خواهند بود. همانطور که شروع رژیم SIA نشان می دهد که حداقل در سال های اول به مربیان بسیار بیشتری نیاز است تا همه را آموزش دهند، بنابراین ممکن است افراد تازه واردی نیز وجود داشته باشند تا نیاز به آموزش Protect Duty، ارزیابی ریسک و سایت را برآورده کنند. نظرسنجی ها

چگونه می توان متخصص تازه کار یا صرفاً شایسته را از شارلاتان نادان و آشکار جدا کرد؟ بیایید نشان SIA را به عنوان مقایسه در نظر بگیریم. شما تست می کنید که یک فرد دارای مجموعه ای از دانش است، در برخی از امتحانات. اگرچه SIA به تازگی الزامی برای آموزش تکمیلی (در مقابل برخی از مقاومت های صنعت) ارائه کرده است، با توجه به ماهیت در حال تغییر تهدید تروریستی، شما امیدوارید که «شخص شایسته» در جریان تهدیدات قرار گیرد و دانش را تکمیل کند (فقط همانطور که امیدوارید پزشک شما در جریان بیماری ها و درمان های جدید باشد).

داشتن گواهینامه ای که می گوید شما در یک امتحان قبول شده اید با صلاحیت یکسان نیست. من ممکن است دوره پنج روزه امنیت قرارداد SIA را بگذرانم و با گذراندن بررسی سوابق کیفری برای مجوز SIA درخواست بدهم (یک جنبه دیگر از صلاحیت وجود دارد، نوعی بررسی شخصیت). اگر در یک مرکز خرید شغلی پیدا کنم، ممکن است مهارت‌های خدمات مشتری را داشته باشم تا کسی را به سمت توالت راهنمایی کنم، اما آیا می‌توانم با قاطعیت و در عین حال دلسوزانه با یک گدای پرخاشگر در ورودی برخورد کنم؟ خیر

بیست سال از رژیم SIA می گذرد، و هنوز افرادی که با نگهبانی قراردادی مواجه می شوند، به یافتن افرادی با نشان SIA که نمی توانند انگلیسی صحبت کنند، باور ندارند. معادله توانایی و شایستگی به وظیفه بستگی دارد. کسی که فقط انگلیسی شکسته دارد، ممکن است بتواند شب ها در یک ساختمان اداری کار کند که در آن اطراف تنها نظافتچی هستند، شاید خودشان فقط انگلیسی شکسته صحبت کنند. اما برای کسی که زبان انگلیسی او زبان اول نیست، مجبور است با فعال‌سازی هشدار آتش در ظهر، با کارگران تخلیه‌کننده و آتش‌نشان‌های ورودی صحبت کند؟ این می تواند خطرناک باشد.

در این امنیت فیزیکی مانند سایبر، تکیه بر آنچه که دولت ارائه می دهد، خوب نخواهد بود. CTSA های پلیس (مشاوران امنیتی ضد ترور) مانند سایر افراد در پلیس و خدمات عمومی بیش از حد کار می کنند و (خود بر اساس ریسک کار می کنند) روی بزرگترین، نمادین ترین و مهم ترین سایت ها تمرکز می کنند. در فضای مجازی، اگر پست سلطنتی یا یک نیروگاه هستید، ممکن است به خوبی دریافت کنید NCSC (مرکز امنیت سایبری ملی) در صورتی که مورد حمله باج افزار قرار گرفتید، توجه کنید. شما یک تئاتر در Cheshire هستید، یک کارخانه در Wrexham؟ وقتی با 101 تماس می گیرید حتی نمی توانید از پلیس بخواهید تلفن را بردارید!؟

پس چگونه می توان تعداد زیادی از افراد را برای ارائه Protect Duty به طور شایسته به سایت های مشتری تعریف کرد؟ لازم نیست پاسخ را خیلی دنبال کنید تا ببینید که چگونه یک ساختار کامل حول «برنامه مهارت‌ها» نیاز به ساخت دارد، که صنعت امنیتی با SIA، به تدریج، برای خود می‌سازد. آیا شایستگی به تجربه بستگی دارد؟ آیا افسران سابق پلیس در این زمینه صلاحیت دارند؟ اگر آنها در مبارزه با ترور کار می کردند، قطعاً. اگر آنها در ترافیک بودند، نه. در صورت وجود کدام مدرک شما را به عنوان شایستگی نشان می دهد؟ فوق لیسانس امنیت و مدیریت ریسک یا فوق دیپلم تخصصی ضد ترور؟ اگر برنامه درسی کاملاً آکادمیک است و به شما می گوید که چرا تروریست ها ترور می کنند و شما را برای بررسی یک سایت مجهز نمی کند، حتی چنین مدرکی ممکن است شما را شایستگی نکند.

مانند مشاوره مالی، آیا «فرد شایسته» باید مستقل باشد؟ اگر مشاوری استخدام می‌کنید که نظرسنجی می‌کند و هر بار که می‌گوید سایت شما به حلقه‌ای از بولاردهای BOG نیاز دارد و مشاور از BOG Inc پورسانت دارد، به سادگی یک فروشنده استخدام کرده‌اید.

قانون صنعت امنیت خصوصی در سال 2001 که منجر به SIA شد، مشاوران امنیتی (و بازرسان خصوصی، PIها) را در میان بخش‌های «قابل مجوز» معرفی کرد. با این حال، SIA به اندازه کافی با آن مشاغلی که مجوز داشت، در اختیار داشت و مدت ها پیش امکان مشاوران نشان SIA فراموش شد. پس از تحقیقات Leveson و ترزا می به عنوان وزیر کشور، احتمال دریافت مجوز بیشتر شد. در سال 2013 اعلام کرد که SIA این کار را انجام خواهد داد. هیچ نتیجه ای حاصل نشد، زیرا تعریف یک بازرس خصوصی و جدا کردن آن از یک مورخ خانوادگی برای استخدام، بررسی و غربالگری و روزنامه نگاری بسیار دشوار بود. به همین ترتیب، تعریف یک مشاور امنیتی در قفسه ای در وزارت خانه (تصویر) به مدت 20 سال تحت عنوان “خیلی دشوار” ثبت شده است، و اکنون در حال جوجه ریزی است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/protect-duty-whos-a-competent-person/