PSPO های بیشتری در کلینیک های سقط جنین پیشنهاد شده است


ما مرتباً آخرین دستورات حفاظت از فضای عمومی (PSPO) را در انگلستان و ولز به‌روزرسانی می‌کنیم. از آنجایی که چندین سال است که می روند، برخی از سفارش ها به سادگی تمدید می شوند (معمولاً هر سه سال یکبار). بسیاری از آنها مزاحمت های رایج مانند رسوب سگ را پوشش می دهند. چنین PSPOهایی غیر قابل بحث هستند. یکی از روندهایی که به آرامی در حال ظهور است، چیزی جز دستورات اعمال شده در اطراف کلینیک های سقط جنین برای دور نگه داشتن تظاهرکنندگان ضد سقط جنین از افرادی است که به خدمات دسترسی دارند.

دولت محلی در لیورپول و بورنموث به دنبال چنین دستوراتی هستند که قبلاً در توئیکنهام در منتهی الیه غرب لندن اعمال شده است. شورای ریچموند; Ealing در غرب لندن، اولین کسی که چنین سفارشی را در سال 2018 انجام داد، در تصویر; و منچستر

در بورنموث، PSPO کلینیک خدمات مشاوره بارداری بریتانیا (BPAS) و کاربران آن در جاده Ophir را پوشش خواهد داد. یک خیابان مسکونی درست در شمال مرکز شهر و ایستگاه راه آهن. شورای بورنموث با PSPOهای پیشنهادی خود مشورت کرده است که مانند سایرین در انگلستان قبلاً یک “منطقه حائل” یا “منطقه امن” ایجاد می کنند.

چنین دستوراتی به دلیل تضاد حقوق مختلف – حق حضور یک زن در کلینیک برای مشاوره سقط جنین – بحث و جدل برانگیخته می شود. و حق (در قانون بر اساس قانون حقوق بشر) برای مخالفان سقط جنین و هر کس دیگری که از «آزادی بیان» و «آزادی تجمع» برخوردار باشند.

شورا سه گزینه را مطرح کرده است:

گزینه 1 – منطقه امن بدون منطقه تعیین شده. این امر همه مبارزات انتخاباتی را در یک منطقه جغرافیایی مشخص در اطراف کلینیک حذف می کند.

گزینه 2 – منطقه امن با منطقه تعیین شده. این امر همچنین همه کمپین‌های تبلیغاتی را در یک منطقه مشخص در اطراف کلینیک حذف می‌کند، اما همچنین یک «منطقه تعیین‌شده» برای ایستادن مبارزان در سراسر جاده از کلینیک ایجاد می‌کند.
گزینه 3 – منطقه امن با دو منطقه تعیین شده، متفاوت از گزینه 2 و دورتر از کلینیک. فقط حداکثر چهار معترض می‌توانند در «منطقه تعیین‌شده» باشند.

شورا در یک سند مشورتی تا حدی تلاش کرد تا مشخص کند که معترضان (یا هر شخص دیگری) در «منطقه امن» در مستطیل خیابان‌های اطراف ورودی درمانگاه، یا در واقع در «منطقه تعیین‌شده» چه کاری را مجاز نمی‌دانند. مانند «دعا کردن، خواندن کتاب مقدس، نثار کردن، پاشیدن آب مقدس بر روی زمین یا صلیب کردن در صورتی که متوجه شوند کاربر خدماتی در حال عبور است». همچنین فعالان کمپین مجاز به انجام هرگونه «مداخله، ارعاب یا آزار و اذیت» کاربران یا کارکنان کلینیک نیستند، که شامل گرفتن عکس یا فیلمبرداری از آنها می شود (که از روی عمد یا ناخواسته ممکن است باعث ایجاد احساس ترس در افراد شود).

اظهار نظر

مشاور بابی داو، دارنده نمونه کارها برای ایمنی جامعه، گفت: «مشاوره عمومی بهترین راه برای یافتن این است که مردم چگونه می‌خواهند نگرانی‌های مربوط به فعالیت‌های نزدیک به کلینیک بورنموث BPAS برطرف شود. ما نظر همه را در مورد این پیشنهادات می خواهیم. آیا مردم یک منطقه امن در اطراف کلینیک می خواهند یا نه؟ اگر چنین است، چه شکلی از منطقه امن برای این منطقه بهتر عمل می کند؟

از مردم می‌خواهم اسناد همراه را با دقت مطالعه کنند، مشاوره را تکمیل کنند و هر ایده دیگری که می‌تواند به ما در جهت انتخاب گزینه مناسب برای جامعه کمک کند به اشتراک بگذارند.

این مشاوره از 20 جولای تا 31 آگوست برگزار می شود. و شورا اضافه می کند که انتظار می رود در اوایل پاییز یک دارنده پورتفولیو وجود داشته باشد.

زمینه

همانطور که پیش‌نویس Bournemouth Ophir Road PSPO بیان می‌کند، PSPOها تحت قانون ضد رفتار اجتماعی جرایم و پلیس 2014 قرار می‌گیرند. یک پاسبان، افسر پشتیبانی جامعه پلیس یا افسر اجرای شورای شهر ممکن است طبق بخش 67 قانون اخطار مجازات ثابتی صادر کند. افرادی که جریمه شده اند 14 روز فرصت دارند تا جریمه ثابت 100 پوندی را بپردازند.

برای شرکت در جلسه مشاوره: haveyoursay.bcpcouncil.gov.uk/ophir-road-pspo.

در اوایل سال جاری شورای شهر بیرمنگام مشورت کرد در یک PSPO برای یک کلینیک در جنوب شهر در Kings Norton.

کلر مورفی، مدیر اجرایی BPAS، دارد فراخوانده شد قوانین ملی برای محافظت از زنان در حالی که آنها به درمان و حمایت پزشکی محرمانه دسترسی دارند. او گفت: «گروه‌های ضدانتخاب به طور معمول زنان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را هنگام ورود و خروج از کلینیک‌ها دنبال می‌کنند، بنرهای گرافیکی جنین‌های تکه تکه شده را به نمایش می‌گذارند و به زنان می‌گویند که اگر بارداری را خاتمه دهند، خطر ابتلا به سرطان سینه و بیماری‌های روانی طولانی‌مدت را در پی خواهند داشت. ما از دولت می پرسیم که چند زن باید قبل از اینکه دست به کار شوند، این ظلم را متحمل شوند؟»

گروه های کمپین ضد سقط جنین مانند جن زده می گویند که آنها طبق قوانین حقوق بشر در «نیتی های کاملاً مسالمت آمیز حامی زندگی» شرکت می کنند. SPUC همچنین از “حمله فزاینده به آزادی بیان” به عنوان مثال در دانشگاه ها، یعنی “فشار برای ممنوعیت نمایش عمومی همه مطالب و احساسات طرفدار زندگی” و از سانسور رسانه ها شکایت می کند.

در اسکاتلند، Gillian Mackay MSP (عضو پارلمان اسکاتلند در منطقه مرکزی اسکاتلند) لایحه ای را پیشنهاد کرده است “برای معرفی مناطق دسترسی ایمن در اطراف مراکز مراقبت های بهداشتی که خدمات سقط جنین را ارائه می دهند”. بازدید کنید https://www.bufferzones.scot/consultation. آخرین مهلت شرکت در مشاوره تا 11 آگوست می باشد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/more-pspos-proposed-at-abortion-clinics/