Retrofit مد است | امنیت حرفه ای


توسعه مجدد، مرمت، مقاوم سازی. دیگر این عبارات به‌طور متواضعانه به‌عنوان کلیدواژه‌های ساخت‌وساز در نظر گرفته نمی‌شوند. جهان قدردانی فزاینده ای دارد و فرهنگ جوانه زنی دارد که حفظ ساختمان های قدیمی تر راه پیشرفت سیاره و مردم آن است.

در سطح جهانی گفته می شود که شهرها هستند مسئول برای 78 درصد از مصرف انرژی، که ساختمان ها در حدود یک سوم از کل. و زمانی که شما آن را تا حد 80 عدد ساختمان انتظار می رود که تا سال 2050 همچنان مورد استفاده قرار گیرند، واضح است که چرا بسیاری اکنون برای یک رویکرد وجدانی فشار می آورند.

در سراسر بریتانیا، محیط ساخته شده نیز 40 درصد به انتشار کربن کل کشور کمک می کند، با 28 میلیون خانه آن، طبق اکثر ارزیابی ها، کمترین کارایی انرژی در اروپا را تشکیل می دهند. با توجه به اینکه بسیاری از ساختمان‌های کنونی ما تا 30 سال آینده و پس از آن وجود دارند، چرا باید این همه تمرکز روی پروژه‌های جدید باشد؟ کارن تریگ از Allegion UK می گوید: خروجی باید اکنون بهبود یابد، و ماهیت واقعی چالش، مقاوم سازی است، ما فقط باید پتانسیل آن را باز کنیم.

علیرغم کاربردهای فراوان، در زمینه محیط ساخته شده، مقاوم سازی اغلب به عنوان افزودن اجزا یا ویژگی های جدید به سیستم های قدیمی توصیف می شود. این فرآیند برای عملکرد بهتر یک ساختمان طراحی شده است و به دلیل مزایای آن – هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیست محیطی – مقاوم سازی به عنوان یک راه حل محبوب برای ارتقای کارایی ساختمان ها ظاهر شده است.

در سطح زیست محیطی، به طور گسترده ای درک شده است که صنعت ساخت و ساز باید برای انجام بهتر تلاش کند. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، چهار ساختمان از پنج ساختمانی که قرار است در سال 2050 ساخته شود، وجود دارد، به این معنی که مسئولیت پرداختن به مصرف انرژی بر عهده ماست. بر این اساس، تصمیم گیرندگان موظف هستند و به طور فعال تشویق می شوند تا فعالیت هایی مانند مقاوم سازی را برای دستیابی به اهداف صرفه جویی در مصرف انرژی اولویت بندی کنند. توافق نامه پاریس.

از نظر صرفه جویی در هزینه، فرآیند افزودن اجزای عملکرد بهتر به ساختمان های ما به نفع بسیاری خواهد بود. مقاوم‌سازی پیشنهادی جذاب برای اکثر سازه‌های بزرگ یا قدیمی است زیرا به تصمیم‌گیرندگان این امکان را می‌دهد تا مناطق مشکل‌دار کلیدی را بدون در نظر گرفتن بازسازی یا تخریب در مقیاس بزرگ بهبود بخشند – صرفه‌جویی در زمان، منابع و هزینه‌ها. خانه‌سازان و صاحبان خانه‌های مدرن نیز می‌توانند به دنبال مقاوم‌سازی باشند و جای پای خود را بهبود بخشند و پول را به جیب خود برگردانند، زیرا به دنبال مبارزه با افزایش قابل توجه هزینه‌های انرژی هستند.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مقاوم‌سازی می‌تواند تأثیر لرزه‌ای بر صنعت ساخت‌وساز داشته باشد، به عنوان یک کاتالیزور برای اقتصاد و بهبود بخش‌های مختلف شبکه ساختمانی ما عمل کند. و در حالی که بهسازی واقعی می تواند نقش مهمی ایفا کند، عواقب آن زمانی رخ می دهد که به یک پروژه به درستی برخورد نشود. کارن تریگ می‌افزاید: «به‌طور طبیعی، پیشرفت‌های فناوری مدرن و تغییرات قوانین، به پیشرفت محصول ادامه خواهند داد. برای مثال، سخت‌افزار درب را در نظر بگیرید، یکی از اجزای مهم ایمنی ساختمان در برابر آتش، امنیت و عملکرد روزمره است. همیشه این مسئولیت وجود دارد که اطمینان حاصل شود که سخت افزار در ساختمان های قدیمی مطابق با استانداردها باقی می ماند و ما آخرین قوانین ایمنی و پایداری را رعایت می کنیم.

با گذشت زمان، سخت افزار دچار سایش و آسیب می شود و تعویض قطعات قدیمی ضروری می شود. و در برخی موارد، محصولات جدید به عنوان بهبود برنامه های قبلی ظاهر می شوند. با آن، یک مقاوم سازی موثر می تواند به طور قابل توجهی عملکرد یک درب و ایمنی و ایمنی ساختمان در برابر آتش را افزایش دهد – بدون ذکر مزایای زیست محیطی مرتبط با نصب محصولات بهتر و طولانی مدت.

پروژه‌های مقاوم‌سازی موثر می‌توانند از کیفیت ساختمان‌های ما در آینده محافظت کنند و بهبودهای اساسی در هزینه، ایمنی و عملکرد ایجاد کنند. اگر چه، بدون درک درست در مورد موضوع، اشتباهات به آسانی کار خوبی را که بسیاری به دنبال آن هستند، خنثی می کند. یک مقاوم سازی نامناسب یا نصب نادرست می تواند پرهزینه باشد – از نظر پول و زمان – و حتی خطری برای یکپارچگی ایمنی ساختمان در برابر آتش دارد.

“بهسازی باید آگاهانه و حرفه ای، با جایگزین های قابل اعتماد کامل شود. عدم انجام این کار می تواند نقض آن باشد دستور اصلاح مقررات (ایمنی آتش نشانی).. چه انتخابی آگاهانه از محیط زیست باشد و چه ایمنی، اولین گام هر نصب مقاوم سازی این است که اطمینان حاصل شود که جایگزین سخت افزار انتخاب شده برای کاربرد مناسب است و تصمیم گیرندگان باید دلایل پشت انتخاب خود را درک کنند یا به دنبال راهنمایی حرفه ای باشند.

برای سخت‌افزار درب‌ها، پروژه‌های مقاوم‌سازی نیز باید مطابق با گواهینامه‌های UKCA و CE باشند و مطابق با BS EN 1154 مطابق با دستورالعمل‌های سازنده مطابقت داشته باشند. تصمیم‌گیرندگان می‌توانند برای واضح و دقیق به کد اطلاعات محصول ساختمانی (CCPI) مراجعه کنند. ، اطلاعات به روز و در دسترس محصول – مطابق با لایحه ایمنی ساختمان چارچوب نظارتی معروف به رشته طلایی اطلاعات.

“در حالی که مزایای آن مشخص است، همه پروژه های مقاوم سازی باید با گواهینامه تست درب مطابقت داشته باشند. عواقب اغلب ناشی از بازسازی هایی است که به درستی فکر نشده است، به ویژه زمانی که انتخاب جایگزین های مناسب ناقص باشد. به طور کلی، برای بهبود درک آنچه مورد نیاز است، آموزش در مورد موضوع باید بیشتر توسعه یابد. زیرا با یک استراتژی بلندمدت و در مقیاس بزرگ، پروژه‌های مقاوم‌سازی می‌توانند بازدهی گسترده‌ای را برای همه درگیرها فراهم کنند.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/physical-security/retrofit-is-in-fashion/