RFID بهبود یافته | امنیت حرفه ای


شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) یک فناوری است که معمولاً برای پیگیری کالاها، در برنامه‌های کاربردی از انبارداری و خرده‌فروشی گرفته تا زنجیره‌های تولید و تامین استفاده می‌شود. اما این فناوری بدون محدودیت نیست. ریچارد مونت، مدیر فروش در شرکت طراحی و تامین ASIC سیستم های سیلیکون سویندون، به فناوری RFID و چگونگی بهبود آن می پردازد.

امنیت یک مسئله بزرگ برای همه ما است. برای کمک به جلوگیری از جرم و جنایت، سیستم‌های ردیابی معمولاً در اشیاء با ارزش مانند کالاها و وسایل نقلیه پیاده‌سازی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که محل نگهداری آنها شناخته شده و قابل ردیابی است. اما این فناوری ها محدودیت هایی دارند. بنابراین آنها چه هستند و چگونه می توانیم بر آنها غلبه کنیم؟

امواج رادیویی

فناوری RFID، که برای کار بر امواج رادیویی متکی است، در حال حاضر در بخش هایی مانند خرده فروشی رایج است. برچسب های RFID از یک آنتن، یک تراشه آی سی برای دیجیتالی کردن سیگنال و یک بستر کاغذی یا پلاستیکی تشکیل شده اند. این برچسب‌ها به جای استفاده از برچسب‌های بارکد، که به راحتی آسیب می‌بینند و قابل خواندن نیستند، روشی قوی‌تر برای شناسایی اشیاء ارائه می‌کنند، بدون اینکه آنها در محدوده دید باشند.

فرکانس‌های رادیویی که یک برچسب RFID در آن کار می‌کند، توسط کاربرد آن تعیین می‌شود. برچسب‌های فرکانس پایین محدوده‌ای در حد چند سانتی‌متر را ارائه می‌کنند که برای کارت‌های کلیدی برای دسترسی به درب ایده‌آل است.

برچسب های فرکانس بالا در محدوده متر کار می کنند و آنها را برای ردیابی اجسام بسیار بزرگتر مناسب می کند. این می تواند شامل موجودی و کالاهای حجیم در یک مرکز باشد، اما می تواند در خارج از ساختمان نیز مفید باشد. برای مکان‌هایی که دارای دروازه‌های خارجی هستند، نصب برچسب‌های RFID بر روی وسایل نقلیه می‌تواند به اطمینان از اینکه فقط وسایل نقلیه مجاز می‌توانند وارد شوند کمک کند و نیاز به حضور پرسنل اضافی همیشه در دروازه را کاهش دهد.

دو نوع اصلی تگ RFID وجود دارد: فعال و غیرفعال. برچسب‌های غیرفعال منبع انرژی داخلی ندارند و در عوض به اسکنر برای انتقال امواج رادیویی با انرژی کافی برای فعال کردن تراشه متکی هستند. این به آنها طول عمر عملیاتی طولانی تری می دهد زیرا به باتری وابسته نیستند، اما قدرت کم آنها به این معنی است که برد سیگنال بسیار محدودتری دارند.

برنامه هایی وجود دارند که چنین برد کوتاهی در آنها کاربردی نیست، مانند وسایل نقلیه ای که نیاز به دسترسی به سایت های محدود دارند. در این موارد از تگ های RFID فعال استفاده می شود. اینها با باتری کار می کنند که برد سیگنال آنها را تا حدود 100 متر افزایش می دهد.

با این حال، این نیاز باتری می تواند خود یک مشکل باشد، به ویژه زمانی که مدارهای داخلی انرژی زیادی مصرف می کنند. معمولاً در این سیستم‌ها جایگزین کردن باتری‌ها امکان‌پذیر نیست، و بنابراین زمانی که آنها به پایان عمر خود می‌رسند، معمولاً برچسب به طور کامل تعویض می‌شود. اما باتری های کوتاه مدت در دراز مدت مقرون به صرفه یا پایدار نیستند – پس راه حل چیست؟

پاسخ ASIC است

پاسخ در مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) نهفته است. ASIC یک تراشه سفارشی است که دقیقاً مطابق با مشخصات مشتری طراحی شده است تا عملکرد بهبود یافته و بهینه را ارائه دهد. طراحی ASIC بر دستیابی به این عملکرد در یک فضای کوچکتر و کاهش مصرف انرژی تمرکز دارد. این رویکرد طراحی سفارشی امکان سرمایه گذاری در مناطقی را فراهم می کند که واقعاً برای هر برنامه مهم است.

در مورد سیستم های با باتری مانند RFID فعال، انتخاب ASIC می تواند مزایای زیادی داشته باشد. با حذف عملکردهای اضافی و غیر ضروری، می توان مصرف برق یک ASIC را بسیار کمتر از یک تراشه استاندارد طراحی کرد. این را می توان با بهینه سازی ویژگی های عملکرد و همچنین به کارگیری تکنیک های پیچیده صرفه جویی در انرژی به دست آورد.

چنین تکنیک‌هایی می‌تواند شامل قرار دادن بخش‌هایی از ASIC در حالت غیرفعال در مواقعی که لازم نیست، برای حفظ انرژی باشد. هنگامی که سنسور فعال می شود، می تواند بقیه مدار را روشن کند و بعداً آن را دوباره به حالت خواب برساند. این عملکرد عمر باتری را تا حد زیادی افزایش می دهد، که کلیدی برای فعال کردن برچسب های RFID در طول عمر چندین سال است.

و انتخاب یک ASIC به جای یک تراشه IC استاندارد به این معنی است که هر گونه عملکرد اضافی و غیر ضروری را می توان حذف کرد، بنابراین عملکرد را حتی بیشتر بهینه کرد. این بهینه سازی با هدف متمایز ساختن محصول از رقبا، راه حل کمتری را از نظر عملکرد و توان مصرفی مورد نیاز در اختیار طراح سیستم قرار می دهد.

فناوری سنجش در حال حاضر در بسیاری از دستگاه‌های امنیتی ما رایج است، اما هنوز جای پیشرفت وجود دارد. پیاده‌سازی ASIC می‌تواند به اطمینان از دقت و قابلیت اطمینان سیستم‌های ایمنی، محافظت از خانه‌ها و مشاغل در آینده کمک کند.

بازدید کنید https://www.swindonsilicon.com/news/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/rfid-improved/