SAFPS نسبت به کلاهبرداری با پیش پرداخت هشدار می دهد – شماره 6 2022

• کلاهبردار نامه ای جعلی از SAFPS تهیه می کند.

• درخواست از طریق واتس اپ انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر با خدمات پیشگیری از تقلب آفریقای جنوبی (SAFPS)، +27 11 867 2234، [email protected]، www.safps.org.zaمنبع: https://www.securitysa.com/17609R

SAFPS در مورد این موضوع نگران است و از مردم می‌خواهد که احتیاط کنند و هوشیار باشند. Manie van Schalkwyk، مدیر عامل SAFPS می‌گوید: «این مثال دیگری از محیط پرخطری است که مصرف‌کنندگان آفریقای جنوبی با آن مواجه هستند، و اگر مصرف‌کنندگان فعالانه به دنبال پرچم‌های قرمز نباشند، چقدر می‌تواند قربانی شوند.

سرویس پیشگیری از کلاهبرداری آفریقای جنوبی (SAFPS) به مصرف کنندگان در مورد کلاهبرداری با هزینه پیش پرداخت هشدار داده است که در آن مرتکب به دروغ خود را به عنوان نماینده SAFPS معرفی می کند.

• اگر قبلاً قربانی کلاهبرداری شده اید، کلاهبردار وعده غرامت می دهد.

“لطفا توجه داشته باشید که SAFPS به روش فوق عمل نمی کند و هرگز از این تاکتیک ها استفاده نخواهد کرد. در صورت دریافت نامه، تماس، اس ام اس، ایمیل یا پیام واتس اپ برای درخواست پرداخت به نام SAFPS، لطفاً از درخواست ها و خواسته ها پیروی نکنید زیرا این یک ابتکار کاملا جعلی است که برای از دست دادن پول شما طراحی شده است. به کلاهبرداران فوراً SAFPS را از این تماس باخبر کنید.» Van Schalkwyk می‌گوید

• کلاهبردار از شما درخواست می کند که برای دریافت مبلغ بسیار بالاتری به عنوان غرامت برای قربانی قبلی کلاهبرداری، مبلغ 950 R950 پرداخت کنید.

کلاهبرداری با پیش پرداخت نوعی کلاهبرداری متقلبانه است و یکی از رایج ترین انواع ترفندهایی است که سعی می کند مصرف کنندگان را به احساس اعتماد کاذب سوق دهد. کلاهبرداری معمولاً شامل قول دادن به قربانی بالقوه است که در ازای یک پیش پرداخت کوچک، سهم قابل توجهی از مبلغ پول را دریافت می کند. کلاهبردار به قربانی اطمینان می دهد که این پرداخت برای به دست آوردن مبلغ بیشتر استفاده می شود که هرگز محقق نمی شود.

SAFPS در مورد کلاهبرداری با پیش پرداخت هشدار می دهد

شماره 6 2022 اخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

• کلاهبردار یک مدرک جعلی مبنی بر پرداخت از Capitec به قربانی خود ارائه می دهد که ظاهراً به قربانیان احتمالی نشان می دهد که غرامت به دیگران پرداخت شده است.

نحوه کار این کلاهبردار به شرح زیر است:

• کلاهبردار از نام و برند SAFPS استفاده غیرقانونی (غیر مجاز) می کند.

حالت کار