SAFPS پلتفرمی را برای مبارزه با تقلب راه اندازی می کند – شماره 2/3 2023

برای اطلاعات بیشتر به www.safps.org.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19463R

Yima: یک رویکرد پیشگیرانه برای پیشگیری از کلاهبرداری

به طور سنتی، آفریقای جنوبی کشوری محبوب در میان کلاهبردارانی بوده است که به دنبال هر فرصتی برای تلاش برای یافتن قربانی بعدی خود هستند. آمارهای سرویس پیشگیری از تقلب آفریقای جنوبی (SAFPS) اشاره می‌کند که در سال 2022 در مقایسه با سال 2018، تعداد حوادث گزارش شده توسط اعضا 600 درصد افزایش داشته است.

“علاوه بر این، Yima یک پورتال اتاق خبر با گزارش ها و مطالعات موردی در مورد این کلاهبرداری ها خواهد داشت تا به مردم در مورد آنها هشدار داده شود. همچنین یک فضای قابل اعتماد خواهد بود که قربانیان می توانند حوادث خود را گزارش کنند و درخواست کمک کنند. Yima منحصر به فرد است زیرا قدرت می بخشد. کریم می گوید: مصرف کننده با روشی برای دسترسی به محصولاتی که به امنیت هویت آنها کمک می کند، یک حادثه کلاهبرداری را گزارش می دهد و لایه ای از محافظت را که قبلاً هرگز نداشته است، به صورت رایگان برای آنها فراهم می کند.

SAFPS پلتفرمی را برای مبارزه با کلاهبرداری راه اندازی می کند

شماره 2/3 2023 انتخاب سردبیراخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

«بسیاری از آفریقای جنوبی دچار وحشت می‌شدند و تسلیم خواسته‌های کلاهبردار می‌شدند. این مبادله تنها یکی از نمونه‌های متعددی است که نشان می‌دهد چگونه Yima تفاوت قابل‌توجهی در آموزش مصرف‌کننده در مورد تاکتیک‌های استفاده شده توسط کلاهبرداران برای تحت فشار قرار دادن آنها برای پیروی از خواسته‌ها و در این فرآیند قربانی شدن قربانی کلاهبرداری ایجاد می‌کند. کریم می‌گوید در آینده، خانم جونز می‌تواند این حادثه را در Yima گزارش کند و مستقیماً به ارائه‌دهنده تلفن همراه و بانک‌های خود دسترسی داشته باشد تا از طریق خط تلفن کلاهبرداری به آنها اطلاع دهد.”

عنصر اصلی وب سایت امکان گزارش یک حادثه کلاهبرداری یا هرگونه فعالیت مشکوک به SAFPS خواهد بود. این فعالیت مشکوک شامل یک وب سایت/درگاه خرید آنلاین جعلی یا مشکوک و مواردی است که کاربر اطلاعات بانکی جعلی را دریافت کرده است. این گزارش‌ها جمع‌آوری و برای بررسی در اختیار مجریان قانون قرار خواهد گرفت. همچنین به کاربران خط تلفنی برای کلاهبرداری ارائه می شود تا از طریق یک شماره یک حادثه کلاهبرداری را مستقیماً به بانک ها، خرده فروشان یا شرکت های بیمه خود گزارش دهند. کاربران فقط باید یک شماره را به خاطر بسپارند تا اینکه شماره تماس هر موسسه را بصورت آنلاین جستجو کنند.

منحصربه‌فردترین عنصر Yima این است که ابزارهایی را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد تا هنگام جلوگیری از کلاهبرداری‌ها فعال باشند و خدماتی برای کمک به آن‌ها در هنگام قربانی شدن به کلاهبرداری. این تفاوت قابل توجهی در جنگ با کلاهبرداری ایجاد می کند. کریم می گوید: توانمندسازی مصرف کننده کلید پیشگیری است.

SAFPS در حال تعامل با سهامداران صنعت محلی و بین المللی است تا محصولی قدرتمند بسازد که قصد دارد در ماه ژوئن پس از انجام آزمایشات بتا قابل توجه آن را عرضه کند.

علاوه بر این، کاربران Yima به محصولات و خدمات مصرفی ارائه شده توسط SAFPS دسترسی خواهند داشت.

“در پاسخ به نیاز روزافزون به یک رویکرد پیشگیرانه برای جلوگیری از تقلب، SAFPS در حال توسعه محصولی به نام Yima است. پس از راه اندازی، وب سایت این محصول یک فروشگاه برای آفریقای جنوبی برای گزارش کلاهبرداری ها، ایمن کردن هویت و امنیت آنها خواهد بود. هر وب سایتی را برای آسیب پذیری های مرتبط با کلاهبرداری اسکن کنید. آنها همچنین می توانند خود را در مورد شناسایی یک کلاهبرداری آموزش دهند. این ابزارها به مشتریان امکان می دهد با اطمینان بیشتری در اینترنت گشت و گذار کنند و زندگی روزمره خود را آگاهانه و آگاهانه انجام دهند. اینها فقط برخی از عناصر هیجان انگیز جنوب هستند. کریم می‌گوید آفریقایی‌ها می‌توانند از طریق سایت به آن دسترسی داشته باشند.

پیشگیری بهتر از درمان است

یکی از عناصر مهم در مورد رویکرد پیشگیرانه برای پیشگیری از کلاهبرداری، تشخیص زودهنگام و مداخله است. Yima بستر مناسبی برای انجام این کار و انتقال این پیام خواهد بود: توقف کنید. فکر. فریب نخورید!

خانم جونز پس از بازگشت به آفریقای جنوبی از تعطیلات در موریس، تقریباً قربانی یک کلاهبرداری شد. سیم کارت تلفن همراه او دچار مشکل شد و او را به شدت تحت فشار گذاشت زیرا یک ابزار مهم تجاری کار نمی کرد. او به سرعت گوشی هوشمند خود را خاموش کرد و آن را دوباره راه اندازی کرد، امیدوار بود که این یک اتفاق عجیب و غریب باشد. چند دقیقه بعد، فردی با او تماس گرفت که به او اطلاع داد که از طرف ارائه دهنده خدمات تلفن همراهش است. او اشاره کرد که متوجه شده است سیم کارتش خراب است و می تواند به او در رفع آن کمک کند. تنها کاری که او باید انجام می داد این بود که پین ​​یکبار مصرف (OTP) را که به تلفنش ارسال شده بود در اختیار او بگذارد.

خانم جونز با آگاهی از کلاهبرداری های مختلفی که کلاهبرداران برای هدف قرار دادن افراد استفاده می کنند، از به اصطلاح نماینده سوال کرد که چرا به OTP نیاز دارد. سپس در یک طغیان عصبانی شروع به بلند کردن صدایش کرد و تهدید کرد که اگر به درخواست او عمل نکند فوراً سرویس او را قطع خواهد کرد. خوشبختانه، خانم جونز، بی حرکت، از خطرات احتمالی کلاهبرداری آگاه بود و به به اصطلاح نماینده اطلاع داد که به نزدیکترین شعبه اپراتور تلفن همراه خود مراجعه خواهد کرد تا شخصاً به این موضوع رسیدگی کند. سپس تماس را قطع کرد.

“سرویس پیشگیری از کلاهبرداری آفریقای جنوبی، در نقش خود به عنوان متولی پیشگیری از تقلب در آفریقای جنوبی، تصمیم گرفته است برای مقابله با مشکلی که کلاهبرداری ها برای اقتصاد ما ایجاد می کند، اقدامات قاطعی انجام دهد. در طول سال ها، SAFPS چندین ارتباط مهم را راه اندازی کرده است. کمپین هایی که با هدف آموزش مردم آفریقای جنوبی در مورد کلاهبرداری ها و کلاهبرداری های مختلفی که می توانند قربانی آن شوند. رئیس توسعه محصول در SAFPS، “ما باید یک رویکرد فعالانه برای مبارزه با کلاهبرداری و کلاهبرداری ایجاد کنیم.”

همه کلاهبرداری ها به صورت آنلاین انجام نمی شود