SIA در 20، قسمت دوم، ACS


مارک رو به بررسی دو قسمتی از سازمان صنعت امنیت با نزدیک شدن به بیستمین سالگرد خود پایان می دهد – که در نتیجه قانون صنعت امنیت خصوصی در سال 2011 به وجود آمده است و در کنفرانسی در لندن (با آنجلا ریپون) در آوریل راه اندازی شد. 2003. بیشتر درآمد برای تنظیم کننده، و در معرض دید عموم، از طریق نشان دادن افراد است (تصویر). SIA همچنین یک طرح پیمانکاری تایید شده (ACS) را اجرا می کند که حدود 800 شرکت در هر زمان عضو آن هستند.

یک درخواست قانون آزادی اطلاعات (FoI) به صورت آنلاین توسط این سازمان منتشر شد است در ماه سپتامبر، پرسید: “آیا می توانید نام شرکت های برتر ACS را ارائه دهید. من این اطلاعات را برای 5 شرکت برتر با بالاترین امتیاز می خواهم.

پاسخ برای تأیید این بود که SIA اطلاعات درخواست شده را در اختیار دارد. با این حال، طبق ماده 43 (2) قانون، از افشای مستثنی شده است.

اطلاعات در صورتی مستثنی است که افشای آن به منافع تجاری هر شخص لطمه بزند یا احتمالاً به آن لطمه بزند. در این مثال، مشاغل در طرح پیمانکار تایید شده. کسب‌وکارهای امنیتی با ارائه چیزهای متفاوت به رقبای خود رقابت می‌کنند و این تفاوت می‌تواند شامل اطلاعاتی که در این درخواست جستجو می‌شود (رتبه‌بندی کسب‌وکار در طرح پیمانکار تایید شده) باشد. SIA معتقد است که این اطلاعات ذاتاً حساس است و در حوزه عمومی نیست و احتمالاً برای رقبا در بازار تجاری مفید است و بنابراین دارای ارزش تجاری است. SIA افزود که منافع عمومی در پنهان نگه داشتن اطلاعات بر منافع عمومی در افشای آن بیشتر است. این به نام طرح پیمانکار تایید شده بود که در یک محیط عادلانه و برای – آرزویی که در محافل نگهبانی بسیار شنیده می شود – یک “زمین بازی مساوی”.

مشکلی که در این تصمیم وجود دارد این است که – اگر به صورت عمومی منتشر نمی شود، چرا برای کسب نمره به زحمت بیفتید. احتمالاً کسب نمره بالاتر چیزی برای فریاد زدن است؟ و اگر یک شرکت نگهبان امتیاز بالاتری از دیگری کسب کرده باشد، پس چه؟ مطمئناً زمین بازی برابر فقط با افشای همه امتیازات امکان پذیر است؟ هر کافه ای در هر خیابانی رتبه بندی بهداشتی غذای چهار یا پنج ستاره ای خود را از شورای شهر دارد و می توانید در اینجا جستجو کنید https://ratings.food.gov.uk/.

جستجوی اینترنتی را برای هر شرکت نگهبانی بزرگ و امتیاز ACS انجام دهید. و نمره بالا نمی آید. این نشان می‌دهد که رشته‌های تحصیلی چندان از وضعیت تایید شده خود برخوردار نیستند. و آنها شرکت هایی هستند که کارکنان بازاریابی دارند تا موادی برای ترویج چنین چیزی تهیه کنند. SIA ACS را به عنوان یک طرح تضمین کیفیت توصیف می کند. “نشان از کیفیت”. در اینجا به مشکلی می رسیم که به طور کلی با سرویس های امنیتی مشترک است. چگونه کیفیت را تعیین می کنید؟ اگر به یک توالت اداری بروم و کاغذ لواشک روی زمین باز شود و روی قفسه گرد و غبار شود، می توانم بگویم که تمیز کردن از کیفیت پایینی برخوردار است (یا بدون کیفیت). با این حال چگونه بفهمیم یک مکان امنیت خوبی دارد یا خیر؟ من ممکن است احساس امنیت کنم، یا ممکن است ترس داشته باشم که قربانی جنایت شوم. اما این احساس چقدر معقول است؟ فقط پس از یک حادثه – یک عمل تروریستی مانند بمب گذاری در Arena 2017، یا یک آزمایش آتش سوزی یا سیل یا آتش سوزی – ممکن است نقص در افسران امنیتی آشکار شود. بعدش خیلی دیره

128 خوبه؟

بازگشت به ACS؛ SIA خاطرنشان می کند که پیمانکاران تایید شده فقط می توانند با سایر پیمانکاران تایید شده قرارداد فرعی بدهند. این به ما نمی گوید که یک شرکت تایید شده چه ارزشی به همراه دارد (و ارزش موضوع قسمت اول این بررسی بود). تایید یک قبولی یا شکست است. هیچ برنز-نقره-طلا برای اطلاع از تصمیم خرید وجود ندارد (و اجازه می دهد یک شرکت با وضعیت بالاتر هزینه بیشتری بپردازد). ACS یک شرکت را در برابر 78 عامل امتیاز می‌دهد که برخی از آنها مربوط به «ارائه خدمات»، کار افسر، مانند آموزش است. برخی از آنها کمتر آشکار است، مانند سیاست بازنشستگی شرکت، و برابری و تنوع. حتی وب‌سایت SIA اذعان می‌کند که امتیاز یک شرکت تأیید شده «کل داستان» آن شرکت را بیان نمی‌کند. در هر صورت، می گویند امتیاز 128 دارد. حداکثر امتیازی که یک شرکت ACS می تواند کسب کند 145 است. آیا 128 خوب است؟ یک نمودار هرمی در وب سایت SIA به شما می گوید که امتیاز 128 یک شرکت را در بین سه درصد برتر پیمانکاران تایید شده قرار می دهد. و امتیاز 112 یک شرکت را در ده درصد برتر قرار می دهد. برای یک خریدار خدمات نگهبانی، یک متخصص تدارکات که در حال خرید دستمال توالت است، هر امتیاز ACS در اطلاع رسانی تصمیم خرید چقدر ارزشمند است؟

سه استاد

مانند بی بی سی، SIA هرگز نمی تواند همه را خوشحال کند. چه خروجی آن و چه نحوه پرداخت آن. آیا اتهام گرفتن از یک افسر به جای کسب و کار امنیتی، یک اشتباه تاریخی بود؟ SIA در اواسط دهه 2010 آماده صدور مجوز برای کسب و کارها بود و فقط منتظر وزارت کشور بود که سیاسی است. ممکن است هنوز با استعلام منچستر آرنا، به عنوان بخشی از یافته های جلد اول آن در ژوئن 2021؛ هر چند باز هم، این نیاز به نشانه گذاری سیاسی دارد.

برای تطبیق یک نکته در ویژگی ما در مورد رئیس SIA میشل راسل در نسخه چاپی آوریل از مجله امنیت حرفه ای، SIA باید برای سه حوزه انتخابیه ارزش نشان دهد: نه تنها صنعتی که تنظیم می کند، بلکه استاد سیاسی آن وزارت کشور. و عموم مردم به محض اینکه SIA در مورد اعتماد عمومی به امنیت خصوصی – محافظت از آن در محل کار و بازی – و در مورد اعتماد امنیت خصوصی به پلیس به عنوان یک شریک صحبت می کند، دوباره در مورد کیفیت هایی صحبت می کنیم که اندازه گیری آن دشوار است.

شاید SIA مانند بی‌بی‌سی و مجوز تلویزیون باشد، موسسه‌ای که همیشه درباره آن غر می‌زند و ارزش آن مورد مناقشه است. اگر تنظیم‌کننده لغو می‌شد، صنعت احتمالاً (پس از صحبت‌های طولانی دردناک) باید به موادی دست پیدا کند که تقریباً شبیه SIA باشد.

تصویر از مارک رو: افسران امنیتی دارای نشان SIA در Coalville FC در Leicestershire، در تساوی 2-2 سخت اخیر آنها با Redditch در لیگ برتر جنوب مرکزی.

برای بخش اول: روی مقدار SIA، اینجا را کلیک کنید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/sia-at-20-part-two-acs/