SIA در 20: قسمت اول


سازمان امنیت صنعت بسته به اینکه از کجا حساب می‌کنید به بیستمین سالگرد تولدش نزدیک می‌شود. زمان خوبی برای بررسی آن است. مارک رو با پرسیدن یک سوال کوتاه اما ساده شروع می کند: ارزش آن چیست است?

اول، برای یادآوری ACS Pacesetters جوایز ناهار، در ویندزور در ماه مه (برای توضیح مختصر، Pacesetters گروهی از 15 درصد برتر از نظر امتیاز ACS از پیمانکاران مورد تایید SIA است؛ با SIA مرتبط نیست). سخنران دعوت شده، استیو مک کورمیک از SIA بود که ارزش SIA را موضوع خود قرار داد. پس از آن مدت کوتاهی با او صحبت کردم تا به شوخی شکایت کنم که کار روی مقاله ای در همین موضوع را شروع کرده ام، بنابراین به نظر می رسید که دارم از او کپی می کنم. در تأمل، «ذهن های بزرگ یکسان فکر می کنند». و این یک سوال طبیعی است که SIA خودش را تعیین کند و افراد و شرکت هایی که به SIA هزینه می پردازند بپرسند.

تقریباً، SIA سالانه حدود 30 میلیون پوند هزینه دارد. در ارقام گرد، این مبلغ 600 میلیون پوند در طول 20 سال است. پولی که می توانست صرف دستمزد افسران شود، یا صرف نگهداری از ویلاهای مدیران شرکت در اسپانیا شود. حداقل بخشی از آن پول خرج می شد، حتی اگر SIA هرگز اتفاق نمی افتاد. وست مینستر و سایر شوراها در دهه 1990 شروع به نشان دادن کارمندان درب کرده بودند. NSI قبلاً شرکت‌های نگهبانی را به برنز (با اذعان به وجود یک شرکت و شروع کار)، نقره و طلا اعتبار می‌داد. SIA برخی ابزارهای اقتصادی را ایجاد کرده است، مانند مربیان دوره های مورد نیاز قبل از اینکه بتوانید برای مجوز SIA درخواست دهید.

مانع ورود

این مانع ورود به این صنعت شده و آن را شبیه یک راننده تاکسی یا کامیون کرده است. شما نمی توانید در خارج از خیابان راه بروید تا به عنوان نگهبان کار کنید، یا فقط خود را به عنوان یک نگهبان معرفی کنید. برای برخی، این چیز بدی است. به راحتی فراموش می شود که صنعت تا چه حد در برابر SIA مقاومت کرد. تا حدی که در اصل بود. مهم نیست رژیم SIA چه می‌کند، مردان خودساخته که صاحب شرکت‌های نگهبانی بازار آزاد بودند، از دولت کارگری که به آن‌ها می‌گفت چگونه کسب‌وکار خود را اداره کنند، ناراحت بودند. تا حدودی مقاومت مالی بود. SIA هزینه خواهد داشت. و شما به سختی می توانید انتظار داشته باشید که مشتریان به تنظیم کننده جدید اهمیت دهند یا درک کنند. بنابراین هزینه باید از حاشیه خارج شود. صنعت می خواهد در ازای آن چیزی ببیند.

گوشه ای از لندن

شما فقط باید به هر خیابان بزرگ یا پارک تجاری یا مرکز خرید نگاه کنید. بیایید گوشه ای از لندن، اطراف اکسل، محل برگزاری IFSEC را در نظر بگیریم. روبانی از هتل ها در شرق برای غرفه داران آماده است. در طول هفته IFSEC مردی سیاه‌پوش و یکی دو نفر دیگر با کت‌های ویلسون جیمز در گشت‌زنی در اطراف برخی از پارکینگ‌های خودروهایشان بودند. یکی با دستکش سیاه در جیب، زیرا حتی در اواسط ماه مه، می تواند در نیمه شب احساس سرما کند. قبل از IFSEC در ماه مه، من در امتداد اسکله (تصویر، نمای فرودگاه شهر لندن)، به پردیس جدید دانشگاه شرق لندن قدم زدم (UEL). داشتم از ساختمان‌های جدید براق، پرواز هواپیماها از فرودگاه لندن سیتی و آرامش ذن مانند آب عکاسی می‌کردم. این باعث شد که از دویدن و دوچرخه سواران دور باشم. در یک پناهگاه UEL، یک افسر امنیتی با ژاکت سلام در حال استراحت برای کشیدن سیگار بود. وقتی گذشتم به من گفت: “صبح برادر” و من هم صبح بخیر برگشتم.

مرد بیش از حد خوش اخلاق بود. او متوجه شده بود که من یک رهگذر عادی نیستم و با سلام و احوالپرسی به من گفت که متوجه من شده است. در امتداد نرده‌های کنار اسکله، تابلوهای Project Servator و بدون هواپیمای بدون سرنشین وجود دارد، زیرا فرودگاه به عنوان زیرساخت مهم ملی هدف است، چه برای شناسایی متخاصم و چه برای خلبانان پهپاد خوش‌نیت. سایر غرفه داران IFSEC در هتل های Silvertown در کنار فرودگاه اقامت دارند. کل منطقه تیمز شاهد توسعه مجدد آپارتمان های سه تا هشت طبقه مانند اسکله رویال است. این یک ملک خصوصی است، دارای یک اتاق نگهبان و پست و دوربین های فراوان در خیابان است. در داخل فروشگاه کوچک Sainsbury یک افسر امنیتی Mitie بود که نشان SIA خود را روی آستین چپ خود می پوشاند، همانطور که بسیاری از آنها می کنند. این یک منطقه مرفه است (اگر مکانی برای زندگی می خواهید که آژانس های املاک آن را “جادار” می نامند، 1 میلیون پوند یا بیشتر برای شما هزینه دارد) و نگهبان پشت در ایستاده نبود، بلکه در کنار باغ، رو به راهروها ایستاده بود. قادر به چت با کارکنان بنابراین، در مجموع، افسران دارای نشان SIA بسیار رایج‌تر از پلیس هستند. اما احتمالاً آنها استخدام خواهند شد، حتی اگر SIA هرگز وجود نداشته باشد. ارزش افزوده نشان چیست؟!

زیر پوشش

برخی، شاید بسیاری از آن، بدیهی تلقی می شوند. مانند چکی که افراد دارای سابقه کیفری را چک می کند. در اواسط دهه 2000، زمانی که کارکنان درب اول و سپس نگهبانان قراردادی و اپراتورهای دوربین مدار بسته نشان دریافت کردند، آنهایی که قبلاً در این بخش دارای سابقه کیفری بودند، رد شدند. تعداد کسانی که مجوز کار را رد کردند، طبیعتاً به شدت کاهش یافت، زیرا وقتی معیارهای امتناع مشخص شد، چرا به زحمت می‌افتید و فقط از شما رد می‌شود؟ بنابراین، رژیم SIA از منفی جلوگیری می کند. اما آیا نکات مثبت اضافه می کند؟ نشان مستلزم واجد شرایط بودن شماست. اما این لزوماً مساوی با صلاحیت نیست. جزئیاتی از مستند رئیس مخفی کانال 4 در سال 2013، که در آن جف زیدلر، رئیس وقت پیمانکار بریتانیایی Securitas، نقش آفرینی کرد. او به عنوان یک افسر امنیتی در یک مرکز خرید “تحت پوشش” بود و به عنوان یک تازه وارد محاکمه می شد. در مرکز خرید، مردی به سمت او آمد که شلوغ بود. زیدلر آشکارا در برخورد با مشکل ساز مشکل داشت. ناظر باید مداخله می کرد. در هر صورت این یک مشکل ساز واقعی نبود، بلکه کسی بود که نقش را بازی می کرد. این نشان داد که زیدلر در یک افسر خط مقدم خیلی خوب نیست. چرا باید می بود؟ Securitas او را به عنوان یک مدیر مجرب استخدام کرد. در واقع او مدتی را در هیئت مدیره SIA خدمت کرد. و در IFSEC 2022 شرکت کرد. در واقع، اولین باری که او را بعد از حضورش در شبکه 4 دیدم، از او بابت شرکت در آن تمجید کردم. او در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز اذعان داشت که ماهیت مستند به دنبال درام است – رئیسی که از کشف چیزهای ناخوشایند روی زمین ناراحت می‌شود (و چندین مورد به درستی در ساعت پخش پخش می‌شوند). اما نکته اینجاست: زیدلر، همان من، می‌توانست دوره SIA را بگذراند و برای مجوز هزینه کند. اما این بدان معنا نیست که ما افسران امنیتی یا دربان شایسته ای هستیم.

استاندارد افسر

آیا استاندارد افسری بالا رفته است؟ این احتمالاً سؤالی نیست که بپرسیم، اگر – به دلیل تهدید تروریستی از 7-7، و ریاضت اقتصادی که به پلیس ضربه زده است – بیشتر از امنیت خصوصی خواسته شود. به خاطر داشته باشید که در حالی که تحقیقات منچستر آرنا در اولین گزارش خود در تابستان گذشته، علاوه بر نظارت و امنیت سایت در ورزشگاه، ایراداتی را متوجه رژیم SIA نیز می‌داند، اگر چیزی در نتیجه به SIA داده می‌شود، مانند صدور مجوز اجباری مشاغل این نشان می‌دهد که کاری که SIA انجام می‌دهد دارای ارزش است. این ما را به نیمه دیگر رژیم SIA (و درآمد آن) می رساند، یعنی طرح داوطلبانه تایید شده پیمانکاری، عمدتاً برای شرکت های نگهبانی. ارزش در ACS حتی برای صنعت یا خریداران یا هرکسی اندازه گیری یا بیان آن دشوارتر بوده است.

برای قسمت دوم، در طرح پیمانکار تایید شده – بازدید کنید
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/sia-at-20-part-one/