Storage-as-a-service، بهینه سازی شده با AIOps – شماره 4 2022

برای اطلاعات بیشتر با Infinidat تماس بگیرید [email protected]، www.infinidat.comمنبع: https://www.securitysa.com/17091R

توسط هیدن سادلر، مدیر کشور در Infinidat.

راه‌حل‌های STaaS با پشتیبانی AIOps همچنین می‌توانند قابلیت‌های یادگیری عمیق را با هوشمندی داخلی ارائه دهند که زیرساخت‌ها و محیط‌های کاربردی را به طور مداوم بهینه می‌کند. این راه‌حل‌ها به‌طور پویا با نیازهای متغیر برنامه، کاربر و عملکرد سازگار می‌شوند، اما هزینه‌های اداری را حذف می‌کنند و تجربه‌ای بدون لمس، «تنظیم و فراموش کردن» ارائه می‌کنند.

به زبان ساده، AIOps مدلی است که اتوماسیون مستقل را قادر می سازد تا با تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی، مانند یادگیری ماشینی یا حتی یادگیری عمیق، در یک پلت فرم فناوری چند لایه ترکیب شود. این بدان معناست که با استفاده از فناوری AIOps، شرکت‌ها می‌توانند به یک راه‌حل STaaS که از طریق مدل‌های مبتنی بر مصرف انعطاف‌پذیر، در مقیاس پتابایت ارائه می‌شود، دسترسی پیدا کنند.

استفاده از AIOps برای پشتیبانی از راه‌حل‌های STaaS با حجم بالا و مقیاس‌پذیر به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های خود را بهتر مدیریت کنند، در عین حال نیاز به نیروی انسانی را کاهش دهند، و مهم‌تر از آن، عملیات را متمرکز کنند. در عین حال، AIOps از طریق انعطاف پذیری ذاتی خود امکان مدیریت بهتر ظرفیت و بار کاری را فراهم می کند. همچنین رویکرد فعال‌تری برای ساده‌سازی عملیات فناوری اطلاعات، کاهش هزینه‌های مدیریت و افزودن یک لایه پیش‌بینی‌کننده به زیرساخت‌های ذخیره‌سازی سازمانی ارائه می‌کند.

راه حل های سنتی ذخیره سازی سازمانی نمی توانند ادامه پیدا کنند

از این رو، بسیاری از سازمان‌ها شروع به انتقال از سیستم‌های استاتیک و نامتجانس در محل به ترکیبی از محیط‌های داخلی، ابر عمومی، ابر خصوصی و محیط‌های ذخیره‌سازی ابری مدیریت شده کرده‌اند، که در آن منابع می‌توانند به طور مداوم در صورت نیاز مقیاس‌بندی و پیکربندی شوند.

Storage-as-a-service، بهینه سازی شده با AIOps

شماره 4 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

راه حل های لمس صفر راه رو به جلو هستند

هوش داخلی بسیار مهم است

امروزه سازمان‌ها به اهمیت اتخاذ یک استراتژی ابری ترکیبی در مواجهه با مسائلی مانند حاکمیت داده‌ها، حریم خصوصی، انطباق و موارد دیگر پی برده‌اند. به طور سنتی، ذخیره سازی سازمانی در محل نیاز به مدل مالی مخارج سرمایه ای (CAPEX) دارد که نیاز به سرمایه گذاری اولیه روی ذخیره سازی دارد که می تواند نیازهای فعلی و آینده را برآورده کند.

با این حال، راه حل های ذخیره سازی سازمانی سنتی به سادگی نمی توانند با این حجم از داده های در حال گسترش همراه باشند. آنها نمی توانند به طور هوشمندانه رویدادهای سونامی اطلاعات را جستجو کنند و نمی توانند داده ها را در بین محیط های وابسته به هم، اما مجزا، مرتبط کنند. ذخیره‌سازی سنتی همچنین نمی‌تواند تحلیل پیش‌بینی‌کننده و بینش بلادرنگی را که سازمان‌ها برای پاسخگویی سریع به مسائل نیاز دارند، ارائه دهد.

همانطور که به طور فزاینده ای به سمت استقرار زیرساخت مبتنی بر خدمات و درجه بالاتری از اتوماسیون پیش می رویم، نمی توان شک داشت که نقش مدیر ذخیره سازی در حال تغییر است. AIOps چارچوبی را فراهم می‌کند که امکان تخلیه وظایف پیش پا افتاده‌تر مدیریت منابع را فراهم می‌کند و همچنین می‌تواند چالش‌هایی را که به سادگی با مقیاس‌گذاری منابع انسانی حل نمی‌شوند، برطرف کند.

هایدن سادلر.

ماهیت پویا و تکثیر سریع داده ها، معرفی ابزارهایی مانند AIOps را در مدیریت ذخیره سازی بسیار مهم می کند. حجم اطلاعات ایجاد شده در سطح جهانی به طور تصاعدی در حال رشد است، به این معنی که داده های تولید شده و مهمتر از آن ذخیره شده در یک سازمان نیز شاهد رشد تصاعدی هستند.

با این حال، آخرین پیشرفت‌ها در زمینه ذخیره‌سازی داخلی منجر به ظهور یک مدل ذخیره‌سازی داخلی به عنوان سرویس (STAaS) شده است که مزایای مالی مشابه یا بهتری نسبت به STaaS در فضای ابری ارائه می‌دهد. این فناوری جدید ذخیره‌سازی مخرب که از طریق مدل‌های مبتنی بر مصرف انعطاف‌پذیر ارائه می‌شود، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا چالش‌های ذخیره‌سازی را تا مقیاس چند پتابایتی مدیریت کنند، در حالی که امکان یکپارچه‌سازی یکپارچه با محیط‌های ترکیبی را فراهم می‌کند. علاوه بر این، هوش مصنوعی برای عملیات فناوری اطلاعات (AIOps) سطح جدیدی از قابلیت‌های STaaS را برای شرکت‌ها ارائه می‌کند.

علاوه بر این، داده‌هایی که قبلاً دور انداخته می‌شدند، یا حتی در وهله اول ایجاد نمی‌شدند، اکنون ارزش آتی دارند. علاوه بر این، افزایش استفاده سازمان ها از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، داده ها را از منابع جدیدی استخراج می کند که به طور فزاینده ای توسط ماشین تولید می شوند. همه اینها در نهایت به این معنی است که شرکت ها اکنون چندین پتابایت داده را ذخیره می کنند و باید از این حجم عظیم اطلاعات استفاده عملی کنند.

جذب راه‌حل‌های STaaS، که زیربنای فناوری AIOps است، در این انتقال نقش اساسی دارد و سرعت و دقت هوش مصنوعی را به ذخیره‌سازی سازمانی می‌آورد. همانطور که سازمان ها همچنان از STaaS پشتیبانی شده توسط AIOps استقبال می کنند، قابلیت ها به تکامل خود ادامه خواهند داد. انتظار می رود AIO و اتوماسیون مزایای بسیاری را برای سازمان ها باز کند. شرکت‌های مدرن با انبوهی از چالش‌های جدید مواجه هستند، اما حداقل آزمایش توانایی‌های AIOps ریسک آنی کمی و پاداش بالقوه زیادی دارد.