TikTok 12.7 میلیون پوند جریمه شد | امنیت حرفه ای


تنظیم کننده حفاظت از داده های بریتانیا دفتر کمیسر اطلاعات (ICO) پلتفرم رسانه اجتماعی TikTok را به دلیل نقض قانون حفاظت از داده ها، از جمله عدم استفاده قانونی از داده های شخصی کودکان، 12.7 میلیون پوند جریمه کرده است.

ICO تخمین می‌زند که TikTok به 1.4 میلیون کودک زیر 13 سال در بریتانیا در سال 2020 اجازه استفاده از پلتفرم خود را داده است، علیرغم اینکه قوانین خودش به کودکان در این سن اجازه ایجاد حساب کاربری نمی‌دهد. طبق قانون، سازمان‌هایی که هنگام ارائه خدمات اطلاعاتی به کودکان زیر 13 سال از داده‌های شخصی استفاده می‌کنند باید از والدین یا مراقبان خود رضایت داشته باشند.

جان ادواردز، کمیسر اطلاعات بریتانیا، گفت: «قوانینی وجود دارد تا مطمئن شویم که فرزندان ما در دنیای دیجیتال به همان اندازه که در دنیای فیزیکی امن هستند، امن هستند. TikTok از این قوانین تبعیت نکرد. در نتیجه، حدود یک میلیون نفر زیر 13 سال به طور نامناسبی به این پلتفرم دسترسی پیدا کردند و TikTok اطلاعات شخصی آنها را جمع‌آوری و استفاده کرد. این بدان معناست که ممکن است از داده‌های آن‌ها برای ردیابی و نمایه کردن آن‌ها استفاده شده باشد که به طور بالقوه محتوای مضر و نامناسب را در اسکرول بعدی ارائه می‌دهد.

TikTok باید بهتر می دانست. TikTok باید بهتر عمل می کرد. جریمه 12.7 میلیون پوندی ما نشان دهنده تأثیر جدی شکست آنهاست. آنها به اندازه کافی برای بررسی اینکه چه کسی از پلت فرم آنها استفاده می کند یا اقدامات کافی برای حذف کودکان خردسالی که از سکوی آنها استفاده می کردند، انجام ندادند.

از زمان تحقیقات ICO در مورد TikTok، تنظیم کننده یک کد کودکان را منتشر کرده است. یک کد قانونی قانونی با هدف خدمات آنلاین، مانند برنامه‌ها، پلتفرم‌های بازی و وب و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی که احتمالاً توسط کودکان قابل دسترسی هستند. این کد 15 استاندارد را تعیین می کند: بازدید ico.org.uk/childrenscode.

اظهار نظر

کریس لینل، مشاور اصلی حفظ حریم خصوصی داده ها در شرکت مشاوره خدمات سایبری Bridewell، گفت: «جریمه TikTok از ICO نشان می دهد که چرا سازمان ها باید با شیوه های حفاظت از داده خود شفاف باشند. یکی از اهداف اصلی قانون حفاظت از داده ها این است که به ما کنترل بیشتری بر نحوه استفاده از داده های شخصی ما بدهد. هنگام ارائه این کنترل، شفافیت بسیار مهم است. افراد حق دارند درک کنند که چگونه داده های آنها جمع آوری، استفاده و به اشتراک گذاشته می شود. این امر به آنها قدرت می دهد تا در مورد اینکه آیا و چگونه با برنامه هایی مانند برنامه های ارائه شده توسط TikTok تعامل دارند، انتخاب کنند.

به همین ترتیب، برای سازمان‌ها بسیار مهم است که اطلاعات جمعیتی افرادی را که از محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند، درک کنند. این را می توان از طریق نقشه برداری فرآیند و درک فعالیت های پردازشی که توسط هر واحد تجاری انجام می شود به دست آورد. در مواردی که احتمال پردازش داده‌های کودکان وجود دارد، باید اقداماتی مانند تأیید سن یا مکانیسم‌هایی برای کسب رضایت والدین انجام شود تا از حمایت کافی اطمینان حاصل شود.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/tiktok-fined-12-7m/