VMS در مقابل CMS | امنیت حرفه ای


انتخاب نرم افزار مدیریت ویدئو (VMS) برای یک برنامه نظارتی دوربین مداربسته اغلب به عنوان راه حلی گرانتر از NVR (ضبط کننده ویدئوی شبکه) در نظر گرفته می شود. این ممکن است در شرایط مخارج سرمایه درست باشد. با این حال، هنگام در نظر گرفتن کل هزینه مالکیت سیستم، انبوهی از صرفه جویی های عملیاتی. و قابلیت های پیشرفته، انعطاف پذیری سیستم، انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و قابلیت محض ارائه شده؛ نیک باودن، مدیر عامل، می نویسد، سپس مقرون به صرفه ترین گزینه به نفع VMS تغییر می کند. دیجیفورت انگلستان، تامین و حمایت از دیجیفورت VMS و پلت فرم تجزیه و تحلیل.

Digifort در داشتن ساختار مجوز یک بار خرید، بدون هزینه نگهداری سالانه منحصر به فرد است. با وجود اینکه نرم افزار VMS به طور مرتب به روز می شود، بهبود می یابد و نگهداری می شود، هیچ هزینه اضافی برای این کار در طول عمر سیستم دوربین مدار بسته وجود ندارد. سرورهای VMS که نرم‌افزار VMS را اجرا می‌کنند، دارای گارانتی هفت ساله هستند و پس از آن، می‌توان این نرم‌افزار را تا هفت سال آینده و بعد از آن به سرورهای جدید منتقل کرد. CMS سازنده (نرم افزار مدیریت مرکزی) اغلب رایگان است، که این انتظار را ایجاد می کند که VMS نیز باید رایگان باشد. یک CMS برای کنترل محدوده NVR، DVR و دوربین های خود به عنوان اولویت طراحی شده است.

در حال پردازش
اکثر NVR ها فاقد منابع پردازشی برای نرخ بالای پخش ویدئو از دوربین ها هستند و نمی توانند بسیاری از کاربران همزمان را که سیستم را مشاهده می کنند، بدون ایجاد گلوگاه پشتیبانی کنند. در این حالت، راه حل NVR اغلب به رایانه های شخصی اضافی برای پردازش و پخش ویدئو نیاز دارد، که لایه دیگری به معماری اضافه می کند و هزینه ها را افزایش می دهد. یک VMS پلت فرم باز مانند Digifort با بیش از 10000 مدل دوربین و 400 مارک دوربین مدار بسته کار خواهد کرد. به جای ادغام ONVIF، که یک استاندارد جهانی و عمومی است که توسط اکثر NVR ها استفاده می شود، ادغام توسط SDK (کیت توسعه نرم افزار) انجام می شود. این عمیق‌ترین و تواناترین نوع یکپارچه‌سازی است که کنترل ویژگی‌های مهم دوربین را امکان‌پذیر می‌کند، که برای پروژه‌های حیاتی، مانند چراغ‌های PTZ، ضبط لبه‌ها، تجزیه و تحلیل لبه‌ها، تله‌متری، شستشو و پاک کردن، وسایل کمکی و بسیاری موارد دیگر ضروری است. VMS همچنین اجازه می دهد تا سطوح بسیار بالایی از عملکرد بر اساس قدرت پردازش سرور، مانند نرخ فریم زمان واقعی و توانایی مدیریت چندین کاربر همزمان را داشته باشد.

استفاده مجدد از تجهیزات قدیمی
تکیه بر تنها یک برند دوربین و ضبط کننده برای استقرار دوربین های مداربسته بزرگ یک استراتژی بسیار محدود کننده برای پروژه های بزرگتر است و به سادگی اثبات آینده نیست. پروژه‌های بزرگتر به انعطاف‌پذیری برای استفاده مجدد از تجهیزات قدیمی و توانایی افزودن برندها و فناوری‌های جدید نیاز دارند که عملکردهای جدیدی را به ارمغان می‌آورند و عملکرد سایت را بهبود می‌بخشند. تکیه بر یک رویکرد برند واحد اغلب این انعطاف پذیری را رد می کند و عملکرد آینده سایت را به خطر می اندازد. استقرار VMS مانند Digifort، با ادغام گسترده SDK، نه تنها انعطاف‌پذیری را برای استفاده مجدد از دوربین‌های موجود در سایت برای کاهش فرسودگی دوربین فراهم می‌کند، بلکه اجازه می‌دهد تا بودجه‌ها در طول چندین سال تقسیم شود، زیرا تجهیزات قدیمی به تدریج برای ساخت جدید کنار گذاشته می‌شوند. برخلاف CMS، Digifort یک پلتفرم باز است و کاربر نهایی را در آن قفل نمی کند.

مزایای فناوری اطلاعات
Digifort دارای یک معماری فناوری اطلاعات توزیع شده است. سرورها برای پردازش ویدیو استفاده می شوند و از طریق شبکه به دوربین ها متصل می شوند. در مقایسه، یک CMS معمولاً چندین NVR را کنترل می کند – نه دوربین ها را مستقیما. شایان ذکر است که دیجی‌فورت مانند یک CMS از انعطاف‌پذیری کنترل NVR نیز برخوردار است و می‌تواند مجموعه‌ای از برندهای مختلف NVR را هماهنگ کند. با این حال، دستگاه‌های DVR و NVR اغلب به دلیل توانایی پردازش محدود در ده‌ها مگا بیت در ثانیه در مقایسه با سرورهایی که با چند گیگا بیت در ثانیه کار می‌کنند، یک گلوگاه عملکرد پردازش ویدیویی ایجاد می‌کنند. سرورهای VMS گزینه های RAID را به عنوان استاندارد برای سیستم عامل و ذخیره سازی ارائه می دهند. این تضمین می‌کند که «تایم کار» باشد. جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات؛ و انطباق با حفاظت از داده ها را تضمین می کند. انعطاف پذیری بیشتری را می توان با خطای سرور اضافه کرد و اثرات خرابی سرور یا شبکه را کاهش داد. این برای برنامه های کاربردی با امنیت بالا و ماموریت حیاتی ضروری است و بسیار فراتر از توانایی اکثر NVR ها است. سرورهای VMS حفاظت‌های ذاتی نیز ارائه می‌کنند، مانند هشدارها، هشدارها و پیام‌ها در صورت شناسایی خطا در سرور، سیستم‌عامل یا درایوهای ذخیره‌سازی، که خرابی را پیش‌بینی می‌کنند و اغلب از آن جلوگیری می‌کنند. راه‌حل‌های سرور همچنین از سخت‌افزار کمتری برای هر دوربین استفاده می‌کنند، مصرف انرژی، فضای رک و نیازهای تهویه مطبوع (در اتاق فناوری اطلاعات) را با استفاده از معماری که ذاتاً قابل اعتمادتر است کاهش می‌دهند. این به معنای هزینه های جایگزینی، نگهداری، انرژی و پشتیبانی کمتر است.

مقیاس پذیری
سیستم‌های VMS مقیاس‌پذیری باورنکردنی را ارائه می‌کنند – افزایش تعداد کانال‌های دوربین با مجوزهای اضافی و افزایش عملکرد با ماژول‌های نرم‌افزار. سیستم های VMS نیازی به گسترش در بلوک های هشت، 16 یا 32 کاناله مانند NVR ندارند، بنابراین فقط برای کانال های مورد نیاز پول پرداخت می شود. هنگامی که به قدرت پردازش بیشتری نیاز است، سرورها بدون تأثیر بر عملکرد زنده به سیستم اضافه می شوند. بیش از 100 برابر دوربین های Full HD را می توان در هر سرور 2U پردازش کرد، با نرخ فریم ترکیبی بیش از 2500 FPS – به طور قابل توجهی بیشتر از هر NVR.

ارزش افزوده
دیجی‌فورت گزینه‌های ماژول نرم‌افزاری زیادی برای بهبود عملکرد سایت، بدون اضافه‌کاری، مانند LPR دارد [car plate recognition]، تجزیه و تحلیل و تشخیص چهره. هوشمندی که این سیستم به ارمغان می آورد، ارزش باورنکردنی را اضافه می کند. به عنوان مثال، بینش حیاتی در مورد رفتار و خطرات انسانی، مانند ایجاد زنگ هشدار از سوی افراد در حال شمارش، قدم زدن، پرسه زدن و زمان سکونت به انسان می دهد. تشخیص اشیایی مانند اسلحه، PPE و آتش؛ و شناسایی بازدیدکنندگان ناخواسته وظایف انسان ممکن است خودکار باشد، مانند باز کردن دروازه ها و موانع. حرکت، سیم‌های تردد، پرسه‌زدگی و جهت‌گیری اشتباه، به‌علاوه موارد دیگر، می‌تواند به مدیریت و امنیت سایت کمک کند – همه اینها ارزش افزوده است.

بازدید کنید www.digifort.uk.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/integrated-systems/vms-versus-cms-2/